Pro blízké hráčů

Je vždy těžké se smířit, že jeden z našich blízkých je ve svízelné situaci, kterou možná již není schopen sám zvládnout. Je však třeba myslet také na sebe, jelikož mnohdy důsledky chování jednoho člověka, hazardního hráče, mohou stejně tak postihnout i osoby jemu blízké. Ty osoby, které se mu celou dobu snažili s jeho problémem pomoci nebo naopak na ně dolehly konečné důsledky jeho hraní.

V této sekci Vám chceme nabídnout rady a doporučení, jak jednat s člověkem, jenž má problém s hazardním hraním, tedy, jak pomoci jemu i sobě.

V záložce Často kladené dotazy najdete stručně zodpovězené nejčastější dotazy, které můžete mít.

Pod záložkou Jak se chová hráč, najdete popis chování u člověka, který má problémy s hraním - jak můžete poznat, že je něco špatně, co můžete čekat, že se bude dít, pokud zjistíte, že hraje.

V záložce Abstinující hráč bychom Vám rádi sdělili, s čím se potýká hráč, který se rozhodne s hraním přestat, s čím se většinou vypořádává, co řeší a tedy jaké chování od něho můžete čekat a jak mu v tomto můžete případně pomoci.

Konkrétní rady a návody, jak můžete pomoci svému blízkému z rozhodnutím přestat hrát naleznete v záložce Jak můžu pomoci. Také je dobré vědět, jak ochránit sebe.