5."Svépomocná" literatura

Nejvíce české literatury určené jak pro odborníky, tak pro laickou veřejnost můžete nalézt a stáhnout ve formátu  pdf a doc na stránkách MUDr. Karla Nešpora.

http://www.drnespor.eu/addictcz.html

Dostupné knihy:

 

První kroky z hráčské závislosti - Hughes Joanna, Mills Lisa

Hra je velmi rozšířený způsob zábavy. Někomu ale může tato „zábava“ přerůst přes hlavu. Stane se z ní návyk, kterého se zdánlivě nejde zbavit. Překonat se ale dál.
Pokud máš pocit, že hraješ víc, než chceš, pokud by sis přál svoje hraní omezit, úplně s ním přestat, nebo pokud si děláš starosti s tím, že hraje někdo z tvých blízkých, kniha „První kroky z hráčské závislosti“ ti ukáže, jak své hraní dostat pod kontrolu. Pomůže ti stanovit reálné cíle, aby ses mohl změnit a ukáže ti, jak jich dosáhnout.

více o knize

 

 

 

Já, Hráč - Martin S.

Vyléčený gambler tu vypráví svůj životní příběh. Napsal ji hovorovým jazykem. Doprovodil ji stručnými dodatky, v nichž komentář k loterijnímu zákonu napsal odborný publicista David Kasl. V doslovu se k příběhu Martina S. z pohledu trestního práva vyjadřuje někdejší státní zástupce a nyní senátor Miroslav Antl

více o knize

 

 

 

 

Jak překonat hazard - Karel Nešpor a kol.

Kniha pojednává o problémech působených hazardem. Postupně se zabývá diagnostikou, krátkou intervencí, léčbou i prevencí hazardního hráčství.Samostatná kapitola je též věnována pomoci rodinám s tímto problémem, a to i tehdy, když se osoba s hazardním hráčstvím odmítá podrobit léčbě. V další části knihy najde čtenář některé terapeutické pomůcky, dotazníky, výzkumné zprávy a oficiální dokumenty. Kniha je doplněna obsáhlým přehledem použité literatury. Publikace je koncipována tak, aby co nejlépe posloužila zejména odborným pracovníkům v oblasti pomáhajících profesí. Dobře ji však využijí např. i příbuzní patologických hráčů, motivovaní patologičtí hráči, pracovníci orgánů činných v trestním řízení a vězeňské služby a studenti různých oborů.

více o knize

 

 

 Už jsem prohrál dost - Karel Nešpor

Příručka pro ty, kdo mají problém s hazardní hrou, kdo chtějí takovým lidem pomáhat, kdo chtějí problémům s hazardní hrou předcházet.
Vydavatel: Sportpropag, 2006

ke stažení ve formátu .doc: zde

http://www.drnespor.eu/Upd.doc

 

 

 

 

TV pořady:

Pořad České televize z cyklu Ta naše povaha česká: Gambleři nám stárnou

http://www.ceskatelevize.cz/porady/1100627928-ta-nase-povaha-ceska


Opravdu je v Česku gambling nevyléčitelnou chorobou kvůli bezbariérovosti přístupu k automatům?