Co mi pomáhá abych nehrál/a

 • Autor Zpráva
 • tým Ambulance adiktologie
  Přidáno: 12.3.2012 15:42

  Pokud se chcete podělit o své úspěchy a neúspěchy při pokusech přestat hrát, budeme rádi za vaše názory. Nebojte se podělit o své zkušenosti jak pozitivní, tak i negativní. Váš příspěvek může být přínosem pro ostatní návštěvníky stránek, kteří se pokoušejí přestat hrát.

  add Reagovat
 • Vojtěch
  Anonymní
  Přidáno: 29.11.2017 13:47

  Elektronická Ruleta

  Dobrý den,

  zdravím všechny pacienty na tomto portálu.Jmenuji se Vojtěch a svůj život úspěšně likviduji už nějakých pět let pomocí elektronické rulety.

  Ještě před dosažením plnoletosti jsem poznal jednoho rádoby kamaráda ,který mě bohužel představil ruletě.To byl rok 2012 ,do té doby jsem měl velmi dobře nášlapnuto do života.Studoval jsem jazykové gymnázium.

  Za necelé dva roky po prvním kontaktu s tímto legálním okrádání lidí ,jsem se ocitl na dně.Byl jsem na ulici ,škola ukončena ,ale zatím jsem měl jen minimální dluhy!

  V roce 2014 jsem poznal dnes již bývalou přítelkyni o osm let starší ,která mě dokázala vytáhnout opět do normálního života.Abstinoval jsem cca rok.Krásný rok mého života.Na začátku roku 2014 dluhy dosahovali maximálně 50 000,- takže téměř zanedbatelné..

  Bohužel v roce 2015 se náš vztah rozpadl těsně před vánoci ,důvodem samozřejmě byla ruleta ,ale také moje práce ,dělal jsem a doposud dělám mezinárodní dopravu.Viděli jsme se jeden den v týdnu a skřípalo to jen co to šlo.

  Rok 2016 to byl rok konec konců!Za tento jediný rok mého šílenství jsem prohrál asi 800 000,- - 1200 000,- ,přišel o práci ,zničil vztahy kde to jen šlo a denně myslel na to jak svůj život ukončím.

  Rok 2017 dokázal jsem se trochu ovládat ,odstěhoval jsem se od matky kde jsem po rozchodu rok bydlel.Zadlužil jsem i ji a nechtěl jsem ji zničit život úplně.Ikdyž jsem opět zvládl v svých recidivách svůj roční plat a peníze z kšeftu kolem taktéž prohrát cca 400 000,- dokázal jsem dát dohromady zničené vztahy a opět už podruhé mě přijal zpět můj kamarád k němu do firmy.

  Postřehy a zkušenosti které jsem nasbíral.

  Ideální práce pro gamblera je řidič v mezinárodní dopravě.Peníze můžou zůstat doma a pokud to nezvládnete prohrajete dva - tři tisíce co máte u sebe a ne celý plat za dvě hodiny.V zahraničí je osazenstvo casin a heren oproti CZ minimální a reklamy na Vás tolik neútočí.

  Dnes 29.11.17 stojím před těžkým rozhodnutím ,našel jsme si novou přítelkyni a slíbil jsem ,že již zůstanu v zasrané České Republice ,abych se ji mohl věnovat.Bojím se!Nevím zdali sám sebe dokážu ovládat a nechci vztah a ji zničit.

  Momentálně žiji v anonymitě ,dluh mám cirka 450 000,- 3 exekuce ,teprve hodlám řešit bankrot.A moji matce cca 300 000,- které splácím.

  Majetek samozřejmě žádný nemám ,vše jsem jim odevzdal.

  Je mi 22 roků.

  add Reagovat
 • XXX
  Anonymní
  Přidáno: 26.11.2017 11:24

  Jsem gambler

  Ahoj, je mi 25 let. Hraji od 15 let a ve svém životě už jsem vyzkoušel asi všechny druhy hazardu. Za těch deset let co hraji jsem prohrál miliony, nejvíce asi na kurzových sazkách. Od 20 lety vydělávám slušné peníze, ale nikdy jsem si nic nekoupil a ani teď nemám žádný majetek. Asi před třemi lety jsem si půjčil svoje první peníze, postupně tento dluh narostl až na jeden milion. Nezvládal jsem splácet, musel jsem s pravdou ven. Rodiče se málem zhroutili, ale pomohli mi, zaplatili dluhy a já na oplátku měl přestat hrát, chodit k psychiatrovi, dát jim kontrolu nad svými penězi, ale toto vše bohužel pomohlo jen častečně. Sázet jsem sice opravdu přestal, ale kdykoliv si dám nějaký alkohol, tak naprosto přestávám být soudný a ihned chci jít hrát ruletu. Už se začínám opět zadlužovat a i přesto, jaký vděk cítím k lidem kteří mi pomohli, tak si nedokažu říct ne. Přišel jsem o peníze a přitelkyni, ale takto přijdu i o rodinu. Snažím se situaci řešit svépomocí, ale vzhledem k tomu jaké mám zkušenosti vím, že opravdový gambler se sám nikdy nevylečí. Uvědomil jsem si, že na hraní nejde vydělávat, viděl jsem spoustu přikladů lidi co hrozně zbohatly, ale dnes už tomu neveřím. Myslete na to, že se dá vyhrát, ale ne vyhrávat! 

  add Reagovat
 • Libor
  Anonymní
  Přidáno: 15.10.2017 12:53

  Gambling

  Hraním hazardních her jsem zničil život sobě a svým nejmilejším. Teda cca tak do 2 týdnů zničím, až se rozejdu se svou přítelkyní, protože už ji kromě dluhů nemám co nabídnout, až rodičům zničím vše co pro mě kdy budovali, protože budu kvůli dluhům prodat být, který jsem zdědil a škemrat, abych mohl ve svých skoro 40 letech bydlet pod jejich střechou, až se nebude můj syn se mnou moci tak často vídat, protože jsem pro nej zen nejhorší vzor. Už mu nebudu moci nabídnout to co bych chtěl, žádná dovolená, dárky, společné radosti. Už ho nenaučím lyžovat, protože nebudu mít na lyže, nebudeme jezdit na kole, protože nebudu mít na kolo ani nic podobného. Vlastně budu rád, když se všichni budou beze mě mít líp. Hazard je zlo, které ničí nejen hráče samotné, ale celé jejich rodiny.

  add Reagovat
 • gambling gambling
  Moderátor
  Přidáno: 18.10.2017 12:02

  Dobrý den, 

  díky za Vaše svěření. Přemýšlím o tom, že Vaše situace nemusí být tak bezvýchodná, jak se může na první pohled zdát. Pokud jste z Moravy, je možné navštívit některé z Terapeutických center Podaných rukou, kde se o Vašich problémech můžeme pobavit detailněji a hledat společné řešení. Kromě terapeutů zde pracuje i dluhová poradkyně, která klientům pomáhá s konsolidacemi dluhů. Z naší zkušenosti se ukazuje, že i lidé s dluhy mohou žít "plnohodnotný" a spokojený život. Přemýšlím také o tom, že Vaše přítelkyně může mít na celou věc jiný pohled. Podobně si také umím představit i pro Vašeho syna může být důležitější než materiální zázemí skutečnost, že má svého otce nablízku.

  Pokud jste z okolí Prahy, tak zde obdobné služby poskytuje Sananim.

  Přeji Vám hodně sil

  Honza P.

  Terapeutické centrum v Jihomoravském kraji

  add Reagovat
 • Klára
  Anonymní
  Přidáno: 24.10.2017 22:59

  Nazdar Libec,

  když už jsem se tady tak rozepsala, napíšu i tobě...No jo, plačka jako u nás...asi jsi dneska zase prohrál ranec, tak ses sem došel vysmutnit...jak všechno stojí za hovno atd...ALE hlavně aby byl důvod si jít zítra vsadit zase...však když už je to jednou tak moc špatný, tak tam ještě přiložím, že? Nebreč tady kurňik a začni se sebou něco dělat, myslíš, že to za tebe někdo vyřeší? Nasrat.Seber se, jestli na tobě ještě někomu záleží, zajdi za nima, všechno jim řekni a popros o pomoc. Jen se modli aby to tak bylo, jinak seš v háji kamaráde, to mi věř...Nehrej a lidé okoo tebe to ocení, přítelkyně, děti i rodiče...Nezbývá, než se do toho pustit HNED...Držím pěsti...

  add Reagovat
 • Libor
  Anonymní
  Přidáno: 25.10.2017 8:08

  Klárko

  už ti ani nevím jestlli jsem ten den zas prohrál ranec nebo ne, ale každopádně jsem ten den začal hledat na netu pomoc a narazil jsem na tento web. To co jsem tady napsal nebylo ani tak protože jsem se tady chtěl vyplakat, ale abych ostatním naznačil jak si jde zničit život hazardem. Měl jsem všechno a nemám nic. A pokud to co jsem napsal odradí aspoň jednoho gamlera od hraní, tak budu rád. Jinak zatím se snažím držet toho, že jsem nepadl na úplné dno (jak řekl jeden psycholog: "Ještě žiješ, tak na úplném dnu nejsi.") a snad se mi podaří něco vyřešit, ikdyž v okolí Třince jsem zatím na žádnou poradnu nenarazil.

  add Reagovat
 • Klára
  Anonymní
  Přidáno: 25.10.2017 22:21

  Zdravím tě Libi, díky žes napsal...vím, žes to myslel dobře...bohužel pokud se někdo dostal až sem, je na tom už asi špatně.Hazard by se měl úplně zakázat.Půl roku jsem dělala v kasínu...povím ti, že to co se tam děje je legální krádež.Pokud se po novým roce nic zásadního nezmění (mám na mysli registrace hráčů) začnu s tím něco dělat sama :) Ty akce, co se každej měsíc pořádají vypadají jako pěknej mejdan, ale kolika mladým lidem se tam zalíbí si nikdo neumí představit...Druhý nejbohatší Rakušák je majitel Novomaticu. První je jen majitel Red Bullu.Určitě nezbohatl tím, že by peníze rozdával...Zajímalo by mně, proč se o této problematice vůbec nemluví.Každej se za to stydí, ale je to opravdu nemoc...není na tom nic špatného, pokud člověk potřebuje pomoc.Prosím tě, zapomeň na to, cos prohrál...ty peníze už neuvidíš a jdi dál, zkusit to napravit...dá se to.Jak jsem psala jedné paní...nesmíš mít žádný peníze, doklady, přístup na účet, výplata ať chodí třeba manželce na účet.Popros někoho blízkého,ať ti s tím pomůže, určitě budou rádi už za tu snahu...drž se a dej vědět, jak to jde

  add Reagovat
 • Libor
  Anonymní
  Přidáno: 26.10.2017 9:06

  Klari, noo, asi bych si sám lhal do kapsy, kdybych napsal, že si myslím, že to je všechno v pohodě. Každopádně děkuji za podporu. Jsem trochu překvapen, že se tady našel někdo, kdo místy sice tvrději, ale přesto za účelem pomoci se tady takhle rozepisuje. Bohužel s Tebou musím souhlasit, že tenhle "byznys" pár jedincům vydělává neskutečné peníze. A bohužel na druhé straně jsou zničené mnohé životy. Ale taky bohužel musím napsat, že jsem přesvědčen, že po novém roce se nic moc nezmění. Nevím co by se tak mohlo změnit, aby to zabránilo těm závislým nehrát. Můj příklad mluví sám za sebe. od nového roku musely všechny kasína provozující činnost na internetu získat licenci ministerstva, aby svou činnost mohly dál v ČR provozovat. Já hrál v kasínu Leo Vegas, které najednou ukončilo činnnost, licenci nezískalo a z českého trhu se stáhlo. Pecka by byla, kdyby tím všechno skončilo, protože jsem byl nucen skončit v okamžiku, kdy jsem měl na kontě o 200.000 víc než když jsem znovu začal (k tomu se vrátím). Jenže člověk český je filuta a hledá jak se vyhnout systému. Našel jsem si jiné kasíno, které byť stále nemá licenci, tak v něm stále lze hrát. Nemusím být nikde registrovaný dle zákona, prostě se zaregistruješ na jejich stránkách a hraješ. Dokonce jim, zřejmě ministerstvo letosi i zablokovalo stránky (usuzuji dle hlášky, která mi jednou vyskočila na monitoru), ale stačí zaregistrovat jinou doménu a jede se vesele dál. Nebo hrát přes mobil, tam mi to jelo pořád. Prostě systém půjde vždy nějak obejít, pokud se hazard nevymýtí celosvětově. A teď k tomu slůvku znovu a tomu poprosit někoho blízkého. Já hrál v roce 2013 a 2014. Jelikož už nebylo na splátky půjček, šel jsem s pravdou ven. Otce to málem položilo, ale zachovali se neskutečně. Pomohli mi, i finančně, půjčky se skonsolidovaly a já zas začal dýchat. Bohužel žena, která o tom, že hraji sice věděla o půl roku dřív než rodiče, přestože jsem přestal a dokoce docházel do poradny, to nerozdýchala a odešla ode mne i se synem. I tak jsem se dál držel, nehrál, splácel, nechal otci přístup do bankovnictví a 2 roky jsem se postupně zvedal. Všechno bylo fajn. Už ani nevím co mě to napadlo, prostě jsem znovu začal, ale místo kurzových sázek jsem zkusil ruletu. Samozřejmě tajně, s novým účtem v bance a novým dluhem o kterém nikdo nevěděl. A zdálo se, že zas bude vše v prdeli, jenže se začlo dařit a dařilo se cca 2 měsíce, kdy jsem se dostal do plusu o těch zmíněných 200.000 a v tom mi ministerstvo zavřelo krám. Kdyby to tím skončilo byla by to pecka, ale já přesvědčen o tom, že mám výherní systém jsem hledal jak hrát a vyhrát a všechny dluhy splatit hned. Kdybych nebyl debil a nehrál, tak bych dluhy splácel sice pomalu, ale žil bych normálně a vše by bylo faj. Bohužel jsem hrál, nepřestal a nasekal dluhů, že mě asi ani osobní bankrot nezachrání. A teď musím opět za rodiči jim říct jak se věci mají. Chystám se jim teď v pátek oznámit, že jsem je zklamal už podruhé a že tentokráte ještě víc než předtím. Mám strach, že je to zničí. Dali mi všechno a já všechno zničil. Nenávidím se za to, že se chytám rodičům už podruhé takto neskutečně ublížit, že se chystám přítelkyni, která nemá ponětí co se děje a hezky se o mě stará, takto hodně ublížit, že tím ubližuji svému sysnovi, kterého ze všech lidí na světě miluji nejvíce. No, omlouvám se, že jsem se tak rozepsal, že jsem si i trochu vylil srdíčko a pokud jsi to dočetla až sem, tak žes ten můj výlev musela přetrpět. Na závěr Ti chci poděkovat, žes na mé příspěvky vůbec reagovala, že reaguješ i na příspěvky jiných. Je to od Tebe moc pěkné.

  add Reagovat
 • Klára
  Anonymní
  Přidáno: 27.10.2017 11:01

  Ahoj Libi,tak dnes máš den D, by mně zajímalo, jestli to dáš...no moc ti nezávidím.Ale všimla jsem si v jiném příspěvku, že ses vyšplhal na nějakých 2700000,-. Není to málo, ale pořád ještě můžeš žít normálním životem za předpokladu, že už nebudeš hrát. Jak jsem ti říkala, že jsem dělala v tom kasínu...na to systém není. Bavila jsem se o tom s krupiérama, ti umí po delší praxi prý +- odhadnout do které čtvrtky rulety kulička dopadne...Taky jsem si všimla, že mezi posledníma 20 padlýma číslama je vždycky 1, který se opakuje, takže kdybych si vsadila  na všechn posledních 20, budu pořád v plusu.Tak jsem šla za krupiérem, když tam nad ránem nikdo nebyl...dostala jsem žetony grátis, ať si to jen vyzkouším...nic...je to jen náhoda.To co jsem zaregistrovala a co se u všech opakovalo, bylo to, že oni tam vlastně vyhrát ani nejdou.To co vyhrají NIKDY nevyberou a vždycky to tam nechají+ ještě něco na víc.Co se těch registrací týče, jsem to pochopila tak, že v ČR budeš moct vsadit jen tak, že budeš muset zajít s OP na pobočku sazkové kanceláře a tam se registrovat.Jen ty firmy, který tu pobočku budou mít můžou provozovat inetrnet. sázení.Pokud budeš chtít do kasína, procházíš recepcí a všechny maty budou na otisky prstů...Jediný, co mně napadlo, že to obejdou tak, že zaregistrujou jen sociálně slabší...tedy ty, co už jsou v háji :(  No uvidíme...Ty se snaž nehrát!Nebo zajdi k psychologovi a běž na 3 měsíce na léčení...třeba ti to pomůže...Tak zatím a hodně sil...A NEHRÁT! Pa

  add Reagovat
 • Libor
  Anonymní
  Přidáno: 27.10.2017 12:01

  Kéž by to bylo tak jednoduché, nechat se na 3 měsíce zavřít a dobre. Ale není. Dluhy se musí platit a já na ně nemám. Banky už mi žádnou zázračnou nabídku nevykouzlí a tak budu muset nejspíš řešit osobní bankrot. A ten mi soud neschválí, pokud nebudu pracovat. Takže mě teď nejspíš čeká asi nejtěžši životní období, myslím po psychické stránce, protože utéct od všeho do léčebny nemůžu, v práci budu muset působit suveréně a doma se na mě mí nejbližší nejspíš nebudou moci ani podívat, pokud mě vůbec nechají u sebe bydlet, protože přijdu o střechu nad hlavou. Ale ještě jsem nic úplně nezabalil a snad se mi a mě podobným podaří se s tím nakonec zdárně poprat. Ikdyž je to běh na dlouhou trať.

  add Reagovat
 • Lemog
  Anonymní
  Přidáno: 27.10.2017 20:57

  Ahoj Libore,

   

  no jo, gamblera pochopi jen gambler, ...Klara, ac pise rozumne a z pozice krupiera asi o problematice gamblerstvi hodne vi, nemuze  vedet, jakymi stavy prochazi gambler. Asi pred 2 lroky jsem zde zalozil tema "Tezky gambler - uspesne abstinuji"......ano, jsou to jiz vice nez 2 roky, co abstinuji a pro gamblera neni jina cesta nez dozivotni abstinence. Libore, ty tady popisujes sve stavy, jak moc nechces hrat , jak by byl fajn nejaky registr apod......ale jiste moc dobre vis, ze jen ty sam se svym problemem muzes neco udelat. Pokud budes chtit, precti si me komentare pred 2 roky, kde popisuji sve stavy, opatreni proti bazeni apod.....Je to ta zakerna zavislost, ktera nuti gamblera  ikdyz nechce, opet a opet gamblit v blahove nadeji, ze neco vyhraje, zaplati dluhy a uz nebude hrat....OOOOOO - to je ale nesmysl......zadny zavisly gambler po vyhre neprestane, to je prece jasne.....po vyhre je kazdy kralem a uz si namlouva jak prisel na system, jak obehrat ruletu, automat nebo studiem sestav muzstev apod uhadnout vysledek utkani.......

  Ja jsem pred 2 roky zacal svepomoci studovat z dostupnych materialu, co je to zavislost, proc nelze odolat bazeni, jak se zachovat kdyz prijde chut na hru, jaka opatreni ucinit s penezi apod. ....byly to hodiny, dny a tydnu cteni a cz´teni a cteni, kopirovani pasazi z odbornych literatur, z netovych diskuzi, sbirani zkusenosti od abstinujicich gambleru......jen vule  nebo pomoc blizkeho clopveka k uspesne abstinenci nestaci.....mi pomohla vira, ze lze s timto problemem neco delat, ze lze i  s obrovskymi dluhy resit situaci a plnohodnotne zit. A vis co je to hlavni,  co jsem ziskal? SVOBODU.  Uz nejsem otrokem sve zavislosti a plnymi dousky uzivam zivota se vsemi radosti i starostni vsednich i svatecnich dnu.  Zavislost  a tu vuli, kterou musi gambler vynalozit aby hodiny a dny sedel u rulety a nesmyslne sazel,  jsem pretransformoval do smysluplnych cinnosti, ktere me a mym blizkym delaji radost. Naprosto s prehledem resim bezne problemy, nad kterymi nejeden negambler krouti hlavou a nechape, ze se stale usmivam.

  Klidne zajdi k psycholůogovi, ktery se specializuje na gamblerstvi, ziskas informace, co se deje v tele a v mozku gamblera, kdyz prijde crawing. Navstiv skupinu AG v Brne nebo v Praze, tam se nemas ceho bat. Stahni si volne dostupnou knihu dr. Nešpora - Uz jsem prohral dost

   

  Preji hodne stesti

  add Reagovat
 • Libor
  Anonymní
  Přidáno: 31.10.2017 8:21

  Přiznání

  V podstatě už jen odpovídám na nezodpovězenou otázku, a to zda jsem to konečně rodičům řekl. Ano, jak jsem plánoval, tak jsem taky udělal. Nakonec jsem vše v pátek rodičům a také přítelkyni řekl. Výsledek? Táta s mámou už kvůli mě 4 noci nespí. Přítelkyni jsem chtěl spíš od sebe odehnat, ale nenechala se. Tak dlouho do mě hučela, že se nechce rozejít, i když jsem jí tvrdil, že se mnou nemá žádnou budoucnost, až jsem se sesypal a všechno ji řekl. Zatím ode mne neutekla. Ale časem na to přijde, že pokud chce mít normální život, tak jinou možnost, než mě opustit, nemá. Byl jsem i v sociální poradně, kde pomáhají řešit tíživou finanční situaci, v bankách a všemožně hledal cestu jak z toho všeho ven. Bohužel to vypadá, že mi nezbývá než čekat, až mě to semele a vyplivne na ulici. Byt, který mám ve svém vlastnictví, nezachráním. Dluhy a hlavně splátky mám tak vysoké, že je nemám šanci platit, ani kdybych si vzal brigádu. Pro reálnou představu: Vydělám 31.000 a jen na splátkách bych měl měsíčně platit cca 49.000. Osobní bankrot mi soud zamítne, protože poslední půjčky jsou tak čerstvé, že by se jednalo o trestný čin (zadlužování se s vědomím, že to nebudu schopen platit). Rada? Zaplatit aspoň pár splátek a pak ten osobní bankrot půjde. Ale jak, když na splátky nemám. Prodej bytu? Taky možnost, kdyby to šlo hned, jenže prvně musí dát souhlas banka, u které mám zástavu. Najít kupce, který bude mít peníze a přepis v katastru taky trvá. Takže než to všechno proběhne, tak nebudu mít na splátky. Když nezaplatím, uvalí na mě exekuci a byt bude neprodejný. Takže prostě nevím co mám dělat. Zdá se mi, že jsem v začarovaném kruhu a nevím jak z něho ven. Abych mohl udělat A nebo B musím zaplatit. Zaplatit nemám z čeho. A když nezaplatím tak nemůžu udělat to A či B. A na ty splátky mi samozřejmě už nikdo nepůjčí, protože mi už nikdo nevěří, což je logické. Prostě přijdu o byt, skončím na ulici, protože rodiče mě u sebe nechtějí. Mají strach, že bych je stáhnul sebou a oni by také přišli o byt, což je taky z jejich strany logické. Tím se ze mě stane bezdomovec, který bude bez peněz a s exekucemi, což bude pro mou pracovní pozici nepřípustné, takže přijdu o práci. Takže jsem prostě v hajzlu. A jak jsem tak hezky v hajzlu, tak neustále myslím na svého syna, kterému jsem tím vším zničil dětství a jeho představu o svém taťkovi, ke kterému už nikdy nebude moci vzhlížet, ale za kterého se může už jen stydět. A můžu jen tajně doufat, že se mu nebudou posmívat ve škole nebo jinde. Jako otec jsem selhal. Jako partner jsem selhal. Jako člověk jsem prostě selhal. A na závěr menší poselství od zkrachovalce těm, kteří hrají a jejich dluhy ještě nejsou likvidační: ŘEKNĚTE TO SVÝM BLÍZKÝM, DOKUD JE JEŠTĚ CO ZACHRANOVAT. NEHRAJTE A SVĚŘTE SE. PAKU UŽ BUDE POZDĚ A NEBUDE CESTY Z PEKLA VEN!!

  add Reagovat
 • Lemog
  Anonymní
  Přidáno: 31.10.2017 17:20

  Libore, mozna se ti moje slova budou zdat tvrda ale ..........mazat ti med kolem pusy neni reseni, takze......

  Ve svem komentari bilancujes  pismena A a B a nevidis spoustu jinych moznosti a hlavne, neresis sve gamblerstvi. Zakladem toho, abys v budoucnu mohl plnohodnotne zit, je nastartovani dozivotni abstinence.  Vubec ve svem prispevku nezminujes, co budes delat az prijde bazeni. Na tuto situaci musis byt pripraveny a od  uspesne abstinence se odpichnout k reseni problemu, ktere zpusobilo tve gambleni. Pokud jsi schopny vydelat cca 30000, nejsi na tom tak spatne a uz vubec nemuze byt rec, ze je z tebe bezdomovec.  Paklize si sam sobe priznas ze jsi gambler a budes chtit byt abstinujicim gamblerem, vzdy je reseni a to i bytove otazky. Proste pujdes do pronajmu, budes normalne bydlet,. splacet, domluvis se s veriteli na vysi splatek a normalne budes fungovat. Prestan fnukat a co jsis nadrobil ( jako my vsichni gambleri), zacni resit......ne ze vyhodnotis, ze neexistuje zadna cesta ale tim, ze zacnes hledat reseni, kterych bude nepocitanych. Jestli to tva pritelkyne neustoji a rozejdete se, to se zatim nevi ....a i kdyby......cas se nezastavi a dalsi den zase vyjde slunce. 

   

  Tak hlavu vzhuru chlape, jeste neni tak spatne aby nemohlo byt hur.  A to nechces...takze zacni na sobe makat a vysledky se dostavi

  add Reagovat
 • Libor
  Anonymní
  Přidáno: 31.10.2017 18:32

  To Lemog

  Možná vše vidím až příliš černě a možná, že Ty až příliš jednoduše. Mám za to, že vše souvisí se vším. A prostě, teď musím řešit svou finanční situaci. Pokud nevyřeším tu, tak vše ostatní se mi zdá zbytečné. Své gemblerství jsem už jednou řešil. Docházel jsem do poradny pro závislé a úspěšně jsem abstinoval asi 2,5 roku. Prostě jsem ze dne na den přestal hrát a nehrál. A stejně to vidím i teď. Teď prostě nemám problém s tím nehrát. Teď mám problém existenční. A bohužel v tomto vše vidím černě. Nehledě na to, že pokud bych třeba přišel o práci tak už nesplatím nikdy nic. Kéž by těch řešení bylo nepočítaně jak píšeš, ale já vidím jen 2 a to navíc takové, které možná ani nevyjdou. Nicméně, jen co dopíšu tohle, budu psát věřitelům s žádosti o snížení splátek. Tady zas vidím úskalí v tom, že místo snížení splátek mi najednou vše sesplatní. Prostě mě nejvíc sere, že tím bude trpět můj syn.

  add Reagovat
 • Lemog
  Anonymní
  Přidáno: 31.10.2017 20:45

  Libore,

   

  nejprve "zachran" sebe. Ja jako abstinujici gambler vim, zepokud nebudes pripraven na atak zavislosti, dostane te kdykoliv si zamane a pokud si ted myslis, ze jsi na tom spatne, ver, ze pokud nebudes pripraven a budes recidivovat......jeste rad budes vzpominat na dnesni stav. Tato zavislost je tak zakerna, ze v okamziku, kdy si myslis ze jsi v pohode a mas to tzv pod kontrolou, semele te raz dva.

  Syna mas a mit budes a je jen na tobe, jak od ted nalozis se svym zivotem a jaky odraz to bude mit na tve dite.  Zacni pracovat s tim stavem, ve kterem se nachazis v teto chvili, klidne znovu navstiv psychologa. 

   

  Stale ve svych komentarich se tocis kolem materialnich veci.......kde je tva SVOBODA?  

  Jen v psychicky vyrovnanem stavu muzes racionalne resit splatky, bydleni, dite, pracvi apod

  add Reagovat
 • Radek
  Anonymní
  Přidáno: 14.12.2017 0:18

  X

  Ahojte.Jsem tu podruhé na stránkách gamblerů a líbí se mi vaše diskuze.Normálně bych seděl asi někde v herně, protože se mi nechce spát, ale asi zhruba před měsícem, kdy jsem zase prohrál úplně všechno, jsem si řekl dost a snažím se abstinovat.Byl bych moc rád, kdybych už nikdy v životě finančně nepodpořil lidi, kterým jsem úplně u prdele a kterým jsem dal už mnohokrát své sny, svou svobodu atd.Hraju od  cca 10 let, mám syna, 16 let přítelkyni, otce, matku, brata, sestru.Od své dospělosti nevím, jaké to je být v plusu, jelikož gamblerem jsem se stal už jako nezletilý.Vzdy jsem uměl vydělat slušné peníze, které mě mohly posunout do jiných finančních sfér, ale nakonec se prodal i rodinný dům, což bylo to poslední, co nám ještě zůstalo.Vím, že se nemůžu vzdát štěstí, protože všichni stárnem a štěstí odchází vždy nečekaně, proto si ho musím  vážit.Je mi 36 let, jsem na začátku a věřím že, šťastného konce, ať se stane, co se stane.Kazdý jsme strůjcem svého štěstí, jen je dobré jít mu naproti.Ať se Vám daří.

  add Reagovat
 • Libor
  Anonymní
  Přidáno: 3.1.2018 15:47

  Ano, točím se kolem materiálních věcí, protože žijeme v materiální době. A bez materiálního zabezpečení je každý odsunut na okraj společnosti. Taky si můžeme položit otázku: "Co je to vlastně svoboda?" Třeba takový člověk bez domova, bez práce je pravděpodobně svobodný, protože si může dělat prakticky co chce. Píšu prakticky, protože pak takový člověk většinou nenakupuje v supermarketu, ale vedle supermarketu probírá to co se vyhodí do popelnice. Proto se snažím prvně řešit bydlení, které ještě stále na 100% vyřešené nemám. Teda jedno je jisté. Už jsem prodal byt, abych měl na splátky a brzy budu muset odevzdat klíče. Teď záleží jestli mí nejbližší nakonec necouvnou a budu mít kde hlavu složit, protože momentálně jsem v jejich očích ten co zničil všechno. A tady mohu směle říct, že dostávám zpět jako bumerangem, ironicky řečeno tu svobodu, protože je mi neustále vyčítáno že díky mě je spousta peněz pryč, byt pryč, a to jak k tomu všemu přijde můj syn, protože si nebudu moci dovolit mu koupit to co bych mu normálně koupit mohl. Mi nejbližší mi totiž neustále předhazují to materiálno. A tak myslím, že mohu říci, že má takzvaná svoboda skončila ve chvíli, kdy jsem začal hrát a nepřesta,l ikdyž jsem viděl jak jen neustále prohrávám. Jak mám tedy zachránit sebe, jak mám získat tu tzv. SVOBODU. Teď? Podle mě nijak. Můžu tak akorát poslouchat dokola to, že jsem všechno posral a držet hubu a krok, protože jinak taky můžu lehce začít nakupovat ne v supermarketu, ale jak jsem psal, vedle supermarketu v kontejnerech. PS: Vyděděný už jsem taky.

  add Reagovat
 • Peter
  Anonymní
  Přidáno: 8.3.2018 21:47

  Ahoj Libor. Ja ta chapem aj nechapem zaroven. Ja som skusil tolkokrat prestat a tolkokrat som zacal. Ale kazda abstinencia ma posunula vpred. Dnes mam prvy den bez. Ja som prehral asi 7000 Eur cca 200 000kc za 10 rokov. Chvalabohu nezadlzil som rodinu ale mohol som tie peniaze investovat do rodiny. Utesujem sam seba ze nrpijem nefajcim....nezabera...som a budem gembler....dufam ze abstinujuci....Ale sam si za to mozem....Ale ako ti pisal aj lemog v ten moment ked prestanes hrat kazdym dnom bude lepsie...nehraj splacaj dlhy ked aj nedodrzis splatky ale plat mas. Najdi ubytovnu pracuj najdi brigadu a plat. Aj ked mesacne nezaplatis 49000 ale 18 000 je to lepsie ako to prehrat. Zacnes si ziskavat doveru budes sa citit lepsie. A syn? Ziskas si jeho uctu ked to vzdas????A naopak nedodas jemu aj priatelke na vyzname ked im nielen povies ale aj sa zacnes spravat podla toho ze kvoli nim a kvoli sebe tento boj vyhras? Nestoja ti zato? Bojuj chlape bojuj

  add Reagovat
 • Gambler
  Anonymní
  Přidáno: 19.6.2017 20:56

  Jsem Gambler

  Zdravím vás všechny. Jsem tu protože chci najít pomoc. Bydlím kousek od Českých Budějovic. Mám problém s hraním a chci se ho zbavit. Nechci do těch automatů hodit už ani korunu. Vždy si říkám že teď vyhraju a zaplatím dluhy a místo toho prohraju všechno. Chci s tím přestat ale nedokážu to sám. Nějaká pomoc na jihu čech? Nebo někdo abstinující a "vyléčený" který by mi byl oporou?

  add Reagovat
 • Mirek, TC v JMK
  Moderátor
  Přidáno: 23.6.2017 10:32

  Pomoc v Českých Budějovicích

  Dobrý den,

  rád bych ocenil Vaši snahu přestat hrát a také Vás ujistil, že obrátit se na odbornou pomoc je velmi dobré rozhodnutí. Mohu Vám doporučit specializovanou Poradnu pro nelátkové závislosti v Českých Budějovicích, která se věnuje léčbě závislosti na hazardním hraní. Mají velmi přehledně zpracované stránky, kde najdete veškeré informace a kontakty: http://www.neprohraj.se/  

  Zdraví Mirek Z.,

  Terapeutické centrum v Jihomoravském kraji

  add Reagovat
 • milas
  Anonymní
  Přidáno: 27.10.2016 19:55

  Pomoc v Plzni

  Dobry den jsem zavisli na kurozvnich sazkach a potrbuji poradi kam zajit v PLZNI kde by mi pomohli.Diky za info

  add Reagovat
 • Zuzka Terapie Jmk
  Anonymní
  Přidáno: 7.11.2016 11:25

  Dobrý den,

  pomoc ohledně gamblingu nabízí například Centrum protidrogové prevence a terapie:

  http://www.cppt.cz/nase-zarizeni/poradenstvi-pro-patologicke-hrace

   

  Hodně štěstí

  add Reagovat
 • Zuzka Terapie Jmk
  Anonymní
  Přidáno: 7.11.2016 11:25

  Dobrý den,

  pomoc ohledně gamblingu nabízí například Centrum protidrogové prevence a terapie:

  http://www.cppt.cz/nase-zarizeni/poradenstvi-pro-patologicke-hrace

   

  Hodně štěstí

  add Reagovat
 • Pavla
  Anonymní
  Přidáno: 26.10.2015 22:01

  Dobrý večer všem. Jsem GEMBLÉR no gemblérka. A to jsem byla sportovec, trenérka. Má rodina mi chce pomoci. Byla jsem schopna hrát od rána do noci. Věřím, že to tentorkát zvládnu. Ano, moje slova nemají žádnou váhu. "Zatím" nemám žádnout touhu hrát, chci s tím nadobro skoncovat. Už mi nikdo nevěří. Nesmím udělat chybný krok. Jsem cvok. Obrazně - mám nůž na krku a děkuji za Vaši pomocnou ruku... 

  add Reagovat
 • Tragik
  Anonymní
  Přidáno: 29.10.2015 12:04

  Neboj se

  nemám sílu to psát znovu. Moje příspěvky si můžeš najít. U mě to prasklo konečně před několika dny.

  Přicházím tím o svoje děti i svoji lásku. Nevzdávám se. Mám za sebou recidivu nevím jak jsi na tom ty ale jedno ti řeknu. Jdi co nejdříve se poradit. A jsi někam na skupinu aspon jednou. 

  Asi si nemusíme povídat o nožích na krku .. ale tohle nestačí. Já myslel že bude ale nestačí. Nepodělej to jako já. 

  add Reagovat
 • Tragik
  Anonymní
  Přidáno: 29.10.2015 12:04

  Neboj se

  nemám sílu to psát znovu. Moje příspěvky si můžeš najít. U mě to prasklo konečně před několika dny.

  Přicházím tím o svoje děti i svoji lásku. Nevzdávám se. Mám za sebou recidivu nevím jak jsi na tom ty ale jedno ti řeknu. Jdi co nejdříve se poradit. A jsi někam na skupinu aspon jednou. 

  Asi si nemusíme povídat o nožích na krku .. ale tohle nestačí. Já myslel že bude ale nestačí. Nepodělej to jako já. 

  add Reagovat
 • Pavla
  Anonymní
  Přidáno: 26.10.2015 22:01

  Dobrý večer všem. Jsem GEMBLÉR no gemblérka. A to jsem byla sportovec, trenérka. Má rodina mi chce pomoci. Byla jsem schopna hrát od rána do noci. Věřím, že to tentorkát zvládnu. Ano, moje slova nemají žádnou váhu. "Zatím" nemám žádnout touhu hrát, chci s tím nadobro skoncovat. Už mi nikdo nevěří. Nesmím udělat chybný krok. Jsem cvok. Obrazně - mám nůž na krku a děkuji za Vaši pomocnou ruku... 

  add Reagovat
 • Lemog
  Anonymní
  Přidáno: 11.11.2015 21:02

  Ahoj Pavlo, gamblerka jsi a budeš, s tím se smiř, je jen na Tobě, zda budeš abstinovat nebo pokracovat v hrani a tim sobe a tvemu okoli nicit zivot. Pokud budes chtit, zase muzes sportovat a trenovat, zalezi jen na tobe, musis se tomu postavit a veskerou svou silou vzdorovat, at uz pokud si troufas sama nebo s pomoci odborniku ve forme ambulantni nebo hospitalizaci. Já jsem se se svou zavislosti domluvil, ze prebiram vudcovstvi ve smecce a  v teto smecce neni misto pro gambling. Moje zavislost to musi respektovat.

  Jde to. Abstinuji 2 mesice, mam nastavena jasna, prisna pravidla, mam nastaveny body a priority jak se okamzite zachovat v pripade baženi, mam samolecitelsky plan s prvky alternativnich moznosti samolecby, zatim neplanuji lecbu formou hospitalizace v PL.

   

   Preji Ti hodne sily ve Tvem boji, zacni si verit, pripadne dotazy rad zodpovim, mam VS gamblerskou

   

  Lemog

  add Reagovat
 • Pavla
  Anonymní
  Přidáno: 11.11.2015 22:06

  Ahojky a děkuji za reakci. Akorát nevíš všechny souvislosti. Už nemohu sportovat a to mě s prominutím "sere" daleko víc, než že už si v životě nevsadím, nezahraji poker či tvou oblíbenou ruletu. Jenomže mohu další jiné věci a mám nohu a hlavně krásného syna. Vím jsem vina a chci být ta nejlepší mamina a ani u mne nepřipadá v úvahu ústavní léčba. A to věřím, že má něco do sebe. Nechám si poradit i od tebe. Abstinuji měsíc a věřím, že tenhle svůj životní boj vyhraju. Vždyť doma mám tu největší výhru - VOJTU. I Tobě hodně zdaru. 

  add Reagovat
 • snilek
  Anonymní
  Přidáno: 5.2.2017 23:26

  forum gambling

  Nepripada mi to ako  neco co  pomaha,ale jak nekdo kdo si chce neco dokazat,

  Diskuze prispevky datumy mi nejak nesedí,asi nejaky blby pokus využit nestesti druhych a vyyužit hlupych zakonitostí učených knih.Podle mne týmito problemy a jejich  životních rozhodnutí chce nekdo jen využit.

  Muj nazor.... rozhodnite se sami a bez pomoci a Vaše rozhodnutie je Vaše a správné

  add Reagovat
 • Anonym
  Anonymní
  Přidáno: 29.7.2015 1:44

  Anonym

  Dobrý den, asi před 2 lety jsem hodil do automatu 100kč v hospodě, pro zábavu.Smál jsem se tomu,ale bohužel to dopadlo jak čtu na internetu.Po prohraných 100tisících jsem už dnes rozhodnut že s tím musím zkoncovat, mám rodinu a mrzí mě co jim dělám, nikdo o tom neví. Ničí mě to, dluhy zatím nemám ale cítím že už to neovládám. Ale přiznám se že nevím jak z toho ven, jak mám začít, zvládnu to sám nebo mám někam zajít?Jsem z ostravska

  add Reagovat
 • gambling gambling
  Moderátor
  Přidáno: 5.8.2015 17:10

  Dobrý den,

   

  Vaše rozhodnutí skoncovat s hazardem je to nejdůležitější. Někteří lidé dokáží se svou závislostí skoncovat sami, jiným pomohou rozhovory s druhými a podpora od nich.

  Pokud byste chtěl na Ostravsku pomoc vyhledat, můžete se pro kontakty podívat např. na stránky: http://www.drogy-info.cz/mapa-pomoci/?.

  Podněty pro svépomoc můžete najít i zde na webu.

   

  Držíme Vám palce,

  tým Terapeutického centra ve Zlínském kraji

  add Reagovat
 • Radek
  Anonymní
  Přidáno: 17.6.2015 2:25

  Ahoj jmenuju se Radek je mi 30 a hraju automaty už 12 let.Jak tadu čtu začínal sem dos podobě s kamarády sme chodívali po škole hodili sme tam stovku či dvě a nepravidelně.Když sem pak začal pracovat tak už to jelo v tisícovkách neměl jsem žadná finanční problémy prohrával sem tak pul vyplaty ale nák vycházel.Když mi bylo 25 tak sem zdědil dum po babičce no dum zřícenina vzal sem si pujčku 500000 na rekounstrukci asi tušíte kde skončili.Tenkrát mi bylo hodně špatně musel sem s pravdou ven řekl sem to rodičum hodně se mi ulevilo chvíli mi to vyčítali ale nakonec mi odpustili od té doby sem vydržel nehrát asi rok.Pak to začalo znovu v té době sem byl sám chodil sem tak dvakrát do týdne do herny a prohrával 80% výplaty.Poslední dva roky mám užasnou práci která mě moc baví a s pravidelnou výplatou 45000 a o to je smutnější že stoho pokaždé vidím max 10000.Součastnosti mám přítelkyni ta samozdřejmě nic netuší a rodiče také ne po druhé už by to asi nepřežili co se tíče dluhu tak zhruba 200000 sem zoufalec nevím jak ty bedny nehrát jak jít okolo herny a nejít dovnitř.

  add Reagovat
 • gambling gambling
  Moderátor
  Přidáno: 23.6.2015 14:05

  Zdravíme Honzu i Radka,

   

  dovolím si vám odpovědět současně – vidím podobnost vašich příspěvků v touze skončit s hraním, které vám oběma komplikuje život. Oceňuji, že jste se svěřili, že si hledáte způsoby, jak splatit dluhy a nezačít znovu hrát. Podpora okolí nebo terapeuta je pro mnoho lidí důležitá, jde o to, nebýt na své problémy jen sám. Stejně tak rozhodnutí už nikdy nejít hrát a přijmout, že automaty nejsou výherní záležitost, trvale se jimi k penězům přijít nedá. Cesta ven vede přes pravidelné a soustavné splácení půjček. Může to trvat trochu déle, ale je to jistota. Další tipy můžete najít i tady v diskusi (třeba v příspěvku pana Josefa) či na webu – můžete nám taky napsat, co z toho by sedělo právě vám.


  Držíme vám palce, změna je možná!


  Tým Ambulance adiktologie Zlín

  add Reagovat
 • Honza
  Anonymní
  Přidáno: 13.6.2015 23:38

  Samota

  Je mi 19 let. Poprvé jsem zkusil hrát v 18 ti letech s kamarady na stredni skole oni to braly jako zabavu ja take do te doby nez sem do heren zacal chodit aniz by se to v dané situaci hodilo bral jsem to jako hru nikdy jsem si nepujcoval. V 19 a pul jsem se stal OSVC a zacalo se mi darit cim více penez sem videlaval tim lepsi to bylo dote doby dokud je to asi tri mesice zpatky jsem se z vydelanych penez nepustil do vlastniho bydlení. Kousek od sud jsou herny hned try na stredni jsem hral s 2OO korunamy max . Pri penezich se to ztupnovalo a ja si postupne dovolil vhodit i 1OOO korunovou bankovku .Dluhy nemám ale vlastní chybou sem se dostal do nezaplacení nájmu,telefonu,eletriky a dvou debetních karet -Kolikrat uz jsem sel hrat jen proto abych se vratil na bod nula uz nechci hrat beru to jako zkazený cas ale automaty me otravujou v myslenkach snazim se setrit a pak pěhem chvile sem zas uplne dole . Je to beznadej .Kolikrat sem lezel a brecel sliboval si jak uz tam nikdy nevlezu jen se situace zlepsila zase me to do toho vtahlo uz ani nevim cim to je ale vim ze takhle to dal nejde nikomu jsem to nerekl protoze bydlím sám na malé pujcky doslo ale nic previsující 1O OOO. Nechal jsem se zamestnat a zivnost sem nechal jen na polovicní uvazek .Myslíte ze je dobrý napad si vzít pujcku od bankovní (né-Nebankovní) Spolecnosti pujcku do 2OO OOO tisíc korun.Vse neuhrazené a napujcované vratit a zacít od znova ? mozna si i trochu prylepsit ? premyslim ze je to jedina ma moznost chci v praci byt a po š mesicích si pujcku vzít a vse vratit na bod nula a dostat se do plusu trochu se zajistit (strasne me mrzi ze kdyz sem penize me zrovna sem se ocitl v tomdle moje prace na osvc me bavila a ja to zkazil lidi prosim nehrajte zkazi to vse okolo vas i nas vsem preju sily drzte mi palce .Tato stranka je me uplne první svěření :( :( 

  add Reagovat
 • Jirka
  Anonymní
  Přidáno: 7.4.2016 1:58

  Čau Honzo, 

  sem Jirka oba dva máme podobný příběh. Začalo to jako sranda.To bylo kdyz sem pracoval jako pokladní asi pátý měsíc.Nikdy můj plat přesáhl 10000 a najednou přišla výplata a tam se zjevila částka 15790 Kc.Nějaký prémie v tom byly už nevím pořádně ani za co. Tak sem si řekl, že zkusím automat, ze tam hodím tak 50 Kc a kdyz to vivyjde tak potěší a kdyz ne tak ani moc nenastve. Jenže bral jenom bankovky tak sem hodil kilco. No co se nestalo. Za deset minut odcházím ze 7500 Kc. V tom sem si řekl panečku asi mám slusnej vedlejšak. Měsíc sem vyhraval víc než prohrával.Pak den před výplatou mi zbylo 8000 Kc. (Jindy mac. 200). Tak sem zase šel na bedny.Nevím proč a těch 8 litrů sem tam na ex hodil. Po chvilce otáček za 50 Kc sem se dostal na 12000 a nějaký drobný.Á místo toho abych to vybral a šel doprdele tak sem si řekl ze to ještě rozmnožim. Za chvilku sem se dostal zpátky na 8000 Kc a místo toho abych šel s tím ze sem si aspoň chvilku zahrál sem jel dál.Jak to skončilo si asi domyslis. Druhý den přišla výplata ale už jen něco málo přes 12000 Kc. Sem tam šel s tím ze se dostanu zpátky na 20000 Kc. Jak to dopadlo je asi jasné. Během večera sem prohrál výplatu. Už to jelo nejdřív půjčka od lichvarky na 13000. První splatuku 2000 na měsíc sem ji hned zaplatil a týden sem to vydržel. Pak sem si řekl, ze to zase zkusím za kilo a ejhle byly z toho 2 litry a jelo to na novo. Za tyden sem prohrál 6000 Kc. Máme tu dluh kontokorent na 15000 Kč. Ten opet skoncil vice mene v bednach. Co ted zase si pujcit dalsi uzasna vecicka kreditni karta. Cely limit sem " inteligentne" vycerpal tim ze sem ho vybral z bankomatu a zase postupne více méně vše nacházel do beden. Zase došly prachy. Našel sem si půjčku na 50000 Kc. Za měsíc zase skoro všechno v bednach. Pak sem asi 14 dní nehrál. Á u té půjčky 50000 Kc sem si nechal odložit 4 splátky. Rozhodnutí o odložení splátek přišlo domů našla to moje matka a to bylo rachotu na co si potřeboval tolik peněz. Vždyť nic nemas kromě nového mobilu. Snažil sem se vyburcovat jak to šlo ale stejně sem musel kapnout božskou. No dostal sem zervano jestli sem normální atd. odprisahnul sem ze tam nevlezu stejně sem tam šel. Zase další půjčka u lichvarky ale od jiné ale jenom na 10000 Kc. Kde to z velke části skončilo nemusim zmiňovat. Mezitím sem odeselvodešel pracovat ke konkurenci kde mám 15000 bez prémií a v tom byl ten háček. Došly prachy co teď. Jsem ve zkusebce a nikde mi nepujci.Do toho se blížila splátka kontokorent na který sem neměl. Tak sem se v noci chtěl uškrtit na sale. Nevyšlo to protože to byla taková bolest ze sem to vzdal. Za 2 dny sem šel za dědou, má něco našetřeno. Ten kdyz viděl ten můj ouřad půjček tak málem dostal infarkt. Ve finále mě z nejhoršího vysekal. Nalil do mě něco přes 11000. Mamka dalších 7500. Teď čekám na pondělí až mi skončí zkušebka  v úterý půjdu zažádat o úvěr na takovou částku která ty moje předchozí dluhy pokryje. Na splátky budu dávat na místo 6500 Kc. Jen 3200 Kc ale protáhne se to splácení ze 4 na 7 let. Takže Honzo byt tebou šel bych do toho úvěru který by zaplatil ty malý půjčký a splácet by si jen jednu větší. Jdu zažádat o o něco nižší částku než ty. Á hlavně se drž a nebednuj.

  add Reagovat
 • papajenky
  Anonymní
  Přidáno: 26.8.2014 9:43

  mam tady lidi zaruceny lek na vase zavislosti na automatech,verte mi sam jsem hral asi 10let den co den dokud jsem mel prachy.jedna se o to abyste zustaly doma a staci si jen hrat doma na internetu na sreveru gametwist nebo stargames.hraje se tam uplne zadarmo a zarucuji vam ze budete hrat uz jen doma,budete pospichat z prace jen abyste mohly hrat,nebude vas uz zajimat hrani za penize v hernach fakt nekecam,milionkrat uz jsem mel u sebe penize a sel jsem kolem herny a uz me to nebere,nic me tam netahne radeji jdu domu zapnu si net ahraju doma.vim je vymenena jedna zavislost za druhou ale u te druhe neprohrajete vyplatu ani sve jine penize jen poplatek za internet.funguje to!!!!!uz nehraju automaty v hernach 5let je to na vas.

  add Reagovat
 • gambling gambling
  Moderátor
  Přidáno: 26.8.2014 9:47

  Odpověď pro Papajenky

  Dobrý den, 

  děkujeme za Vaši zkušenost, která Vám již několik let funguje. 
  Píšete o hraní her na internetu zdarma, díky kterému si dokážete udržet svojí výplatu. 
  Z toho, co píšete, je cítit spokojenost nad tím, že se Vám daří hrát a zároveň Vás to nic nestojí.  Vypadá to jako přístup, který Vám vyhovuje. 
  Hraní tak, jak o něm mluvíte, bez omezení soukromého života, vztahů, práce, s přesně vyhrazeným časem, rozvíjením se či angažováním i v jiných oblastech života atd., může být pro některé lidi naplňující. Nevím, jak to máte Vy. Každopádně chci ocenit Váš náhled na hraní. A to právě když mluvíte o tom, že jste si vědom, že je to "vyměněná jedna závislost za druhou".
  Pro úplnost připomenu zásady "bezpečného" hraní, jak je popisujeme v jedné ze záložek.
  Pokud by chtěl někdo z diskutujících přidat svoji zkušenost, může tak udělat a podělit se o ní i s ostatními.

  Františka

  add Reagovat
 • alex
  Anonymní
  Přidáno: 8.8.2014 3:15

  uz nemuzu dal

  Dobry den, je mi 27 lez mam stejny problem jako spousta ostatnich. Hraji jiz pres 10 let. Drive to byla kazda vyplata. Dnes uz jsem na tom lepe ale stale prijde den kdy dokazi prohrat i 10 000 za par hodin. Netusim co muze byt spoustec. Proste na me prijde obrovska chut jit hrat. Chtel bych prestat jednou pro vzdy , mam rodinu ktera pro me znamena nejvic, misto abych setril na dovolenou tak to prohraju. Spousta mych kamaradu take hrala, a vsichni z toho vyrostli a dnes to odsuzuji. Ja se toho ale nemuzu zbavit. Zaslo to tak daleko ze sem se rozhodl vyhledat odbornou pomoc. hrat chodim cca 3krat - 7 krat do roka, strizlivy. vetsinou kdyz se s manzelkou pohadame nebo se neshodnem jdu to vyresit hranim a prohranim penez. Nekdy proste jen tak. Jsem si jistej akorat tim ze drive sem chodil hrat protoze jsem vydelaval docela malo penez, tento problem jiz nemam. Mam slusnej prijem,rodinu dokazu zabezpecit,ale jak jsou nekde penize navic mam potrebu je vzit a jit hrat,nejhorsi je ze kdyz vyhraju za par stovek nekolik tisic tak mi to nestaci, hodim to bud zpatky a nebo to proste protocim a jeste k tomu nekolik tisic pridam. Rad bych stim skoncoval jednou pro vzdy. jeste porad neni pozde. Vzdy kdyz prohraji mam obrovske vycitky svedomi, slibuji sam sobe ze to bylo naposled. Bohuzel se mi to ale nedari. Neumim si vazit penez, pritom mam namahavou praci a ty penize sou tezce vydelane. Drzim palce vsem co maji podobny problem

  add Reagovat
 • gambling gambling
  Moderátor
  Přidáno: 11.8.2014 13:11

  Dobrý den Alexi,

  jsem velmi ráda, že jste se s námi podělil o Váš příběh.

  Píšete, že jste již vyhledal odbornou pomoc, což je moc dobře. Na své problémy nemusíte být sám a vyhledat odbornou pomoc je mnohdy velkým krokem a je k tomu potřeba velké odhodlání. Vy jste první krok udělal a přiznal jste si Váš problém, což je velmi těžké. Doufám, že tento krok Vám již ulehčil nebo pomohl ve Vaší situaci. Je velmi povzbudivé, že si připouštíte, že ještě pořád není pozdě. 

  Přeji mnoho úspěchů ve zvládání Vašeho problému.

  Jana

  Co vy ostatní říkáte na Alexův příbeh?

  add Reagovat
 • dubbie
  Anonymní
  Přidáno: 5.5.2015 20:00

  Alex

  To odhodlani je obdivuhodne a moc drzim palce, abyste to zvladnul a abyste byl spokojeny. D.

   

  add Reagovat
 • Alex
  Anonymní
  Přidáno: 6.5.2015 8:20

  Dekuji vsem za podporu od toho dne co jsem se pridal prispevek 8.8.2014 jsem nehral a neplanuji to , nasel sem si novou praci a zacal tak trochu novej zivot. Hadky se doma sice obcas objevi ale jiz to neresim tak ze jdu prohrat penize!!! urcite mi hodne pomohlo sem napsat. Chut byla priznam se moznost taky dokonce sem se pristihl jak na to opet myslim , ale VYDRZEL SEM TO!!!! NESEL SEM DO HERNY!!! A JE MI LIP!!! tak dlouhou dobu jsem to vydrzel zatim jen jendou ale ted uz vim ze to je naporad!!!!

  add Reagovat
 • gambling gambling
  Moderátor
  Přidáno: 6.5.2015 12:30

  Je příjemné číst pozitivní zprávy. Držíme palce Vám i dalším, kteří se rozhodli "VYDRŽET". 

  add Reagovat
 • Alex
  Anonymní
  Přidáno: 9.12.2017 12:31

  zpatky v pekle

  Dobry den v roce 2014 jsem zde psal prispevek o svem problemu a take ze jsem to zvladl a jak mi to pomohlo se odhodlat a sverit. Po celou dobu az do "nedavna" jsem to mel pod kontrolou,dostal jsem se z dluhu. zkusit stesti jednou za mesic s maximalnim obnosem 2 -3 tisice u sebe bud a nebo.. vse fungovalo parkrat jsem vyhral a parkrat prohlal.Nic strasneho pri prijmu cca 35 000. Musim rici ze jsem nebyl ani z 1%gambler jako predtim. Bohuzel, poznal jsem pritelkyni ktera hraje. Veril jsem  hned na zacatku ze do toho zpatky nespadnu. Ze uz to mam za sebou. Cca 3 mesice jsem se drzel a dokazal jen koukat, Pak to prislo bum cela vyplata, za hodinu. S nynejsim prijmem 50 000 jsem schopnej prohrat absolutne vsechno! spadl jsem do toho zpatky a jeste vice nez predtim! 9 mesicu mi trvalo nez sem si uvedomil ze mam opet problem!!! dluhu nasekano az po usi ..  ovladatelnost chute hrat a zachazet s penezi - temer neexistujici!!!! tak snad az mi zase odepisete nakopne me to jako tenkrat, pokud mi to nepomuze vyhledam poradnu a pritelkyni vezmu sebou. Nikdy bych nikomu nepral aby se mu stalo to same.. pamatujte kdyz uz se vam jednou podari prestat!!!! NIKDY to nepokousejte znovu!!! Ja to muzu davat za vinu sve pritelkyni, ale bohuzel je to jen moje vlastni rozhodnuti a neskutecne silna zavislost!!!Jedine co vim jiste je ze to zvladnu!! Hraci automaty a ruleta jsou nejvetsi svinstvo na svete a byl bych strasne rad kdyby to jednou pro vzdy vymyzelo z mest!!!

   

  Dekuji vsem drzim palce

  add Reagovat
 • Karel
  Anonymní
  Přidáno: 10.12.2017 23:15

  Alexi, nezbyva nez zacit znovu abstinovat, udelat opatreni a bezpodmninecne dodrzovat pravidla, ktera budou minimalizovat moznost recidivy. Pritelkyne gamblerka - fakt vrazedna kombinace pro gamblera. Zkus provest analyzu toho, jak k  recidive doslo, co jsi mel udelat jinak, pripadne navstiv skupinu AG, stahni si knihu dr. Nešpora  Uz jsem prohral dost.Zkusenost s recidivou zkus do budoucna vyuzit ve svuj prospech tak, ze pri pripadnem bazeni budes mit pripravena takova opatreni, ktera v tu chvili  zabrani recidive. 

   

  Hodne stesti

  add Reagovat
 • Josef
  Anonymní
  Přidáno: 24.7.2014 18:17

  Varování pro začátečníky

  Zkušenosti s hraním mám vlastně více než 20 let (od těch prvních automatů po revoluci, na kterých šlo ještě o zábavu a opravdovou hru s výhrou maximálně dvě stovky), v posledních čtyřech letech intenzivnější. Za to poslední zmiňované období jsem odhadem prohrál tak 60.000–100.000 korun. Nevím přesně, protože mám relativně finanční polštář, který mě nepřivádí do stavů, jež zažívají opravdoví gambleři. Do herny nechodím denně, někdy třeba celý měsíc. A proto se ani nepovažuji za patologického hráče. Možná sem nebo jinam budu za pár let psát jako skutečný gambler, nyní mi ovšem hraní nijak život nečiní. Proč tedy přispívám? Občas zažívám stavy, které tu popisují ostatní, asi nejsilnější jsou morální kocoviny, které se obvykle spojují s kocovinou alkoholovou. Vycházím ze slušných rodinných poměrů, dostalo se mi vzdělání, mám utěšené rodinné vztahy i relativně silnou vůli (proto z herny také občas odejdu s výhrou). Navzdory tomu vím, že hraní je silný magnet. Většina ze zdejších přispěvatelů má podstatně brutálnější zkušenosti, chtěl bych tímto textem spíše zapůsobit na ty, kteří toto možná čtou a ještě o sobě nepochybují. Pohybují se na tenké linii, kdy si říkají podobně jako já, že žádný problém nemají. Je to vlastně dlouhodobý boj se závislostí, není akutní, jen v různých stádiích je různě silná. Čím déle člověk tohle prožívá, tím více se dostává do chronického stavu. Se závislostí se učíte žít, umíte ji v některých okamžicích vzdorovat, jindy podlehnete, ale pozor si musíte dávat neustále. Když se objeví těžší životní zkušenost, možná chronický stav přejde do akutního stádia. Možná nikoliv, protože bojem s nemocí vznikají protilátky. V těžší životní zkušenosti tak můžete naopak obstát, jelikož si zřetelně uvědomíte priority. Každý má jiné dispozice a každý si tedy cestu od hraní musí najít sám, ale dovolil bych si připojit pár rad a tipů, které se mi osvědčují.

   

  Asi nejdůležitější je nehrát pod vlivem. Dvě piva nevadí, ale většinou tam člověk nasype velké peníze, když je opilý. Nechoďte tedy na pivo do hospody, kde jsou automaty. Jde-li jít nad ránem z hospody mimo blízkost herny, učiňte tak. Do hospy ani do herny si neberte větší hotovost. Zkušenost ukazuje, že to tam člověk stejně nechá. Poučky o vydělení „peněz pro hru“ moc nefungují.

   

  V životě často pomáhá pohyb, ale nemá smysl to přehánět – zkuste si dát každý den aspoň tři kilometry chůze. Kamkoliv – do přírody, po městě, do hospody (do herny radši ne : ). Pročistí a projasní se vám mysl, možná při chůzi přijdete na aktivity, kterými byste mohli vyplnit volný čas.

   

  Když už to tam nacházíte a máte morální kocovinu, upřímně se kajte a hledejte návod ze závislosti, který bude šitý přímo pro vás. Zkuste svou zkušenost z herny nějak zobecnit nebo kreativně zúročit (tímto textem se o to snažím i já : ) 

   

  Možná jste prohráli na vaše poměry dost peněz, ale ten pocit mizérie při ranním návratu domů může být pro vás nějak důležitý. Jak?

   

  Nemyslete také jen na sebe. I ten, kdo je v nelehké situaci, může drobnými denními činy někomu pomoci. Zkuste žít pro ostatní lidi, včlenit se mezi ně, nabídněte nějak svou kvalitu, kterou ostatní ocení. Nezůstávejte se svou psychickou tíží sami, ale zároveň nečekejte, že ji za vás někdo odstraní. Ať se vám daří.

  add Reagovat
 • gambling gambling
  Moderátor
  Přidáno: 6.8.2014 10:09

  Opověď pro Josefa

  Vážený pane Josefe,

  velmi děkujeme za Váš příspěvěk v naší diskuzi. Opravdu si ceníme, že jste se podělil se svými zkušenostmi s hraním. Podle délky Vaší zkušenosti s hrou jde vidět, že se dobře orientujete ve svých pocitech a hlavně v tématu gamblingu. Mysllím, že Váš příspěvěk je velmi povzbuzující pro ostatní.

  Jana

  Jak vy vnímáte příspěvek pana Josefa?

  add Reagovat
 • Anonym H
  Anonymní
  Přidáno: 22.7.2014 0:02

  beznadej

  Ahoj, Jmenuji se H. a mam obrovske problemy se hranim.Kazi mi to zivot! Je mi 22 a hraji profes. Fotbal. Bohuzel z nadejneho talentu se stava podprumerns troska! Strasne mne to vnitre uzira! :( Mam dluhy pres 200 000,- Misto abych si za to koupil auto tak to nahazim do automatu!:( Svuj problem jsem jiz resil s rodinou i pritelkyni s kterou take ziju. Nebylo to lehke jim to rict a hlavne to, ze jsem si ma to bral i pujcky. Pritelkyne to nesla tezko a rodice o tom ani nemluve. :(  Jenze misto toho abych byl rad, ze se mi snazili ikdyz ne moc ale snazili se mi pomoc tak ja hraju dal a z dluhu 100 000,-  je razem dvojnasobek. Hlavni pricinu vidim v tom, ze jsem nikdy neokusil tvrdou praci! Fotbalem jsem se zacal zivit uz v 17 kdy jsem bral 8 000,- mesicne. Snadne teda aspon relativne, vydelane penize ne?? Za neco co delate radi!  Tady to taky zaclo!  Automaty a zavislost se prohlubuje! Nejhorsi je ze si rikam tak prohraju 10 000,- tak si pujcim na najem atd. A co je jeste horsi, ze jsem prisel asi teda o velmi dobre rozjetou fotb. Karieru v 19 letech jsem si zahral.i 1.ligu. a to vse tim, ze jsem ve stresu a myslim jen na dluhy. Smlouva mi konci a pri mych vykonech nikdo neocekava jeji prodlouzeni! Tak ztracim svoji zivotni lasku fotbal! Dal ztracim pritelkyni se kterou se stale hadame a plyne to hlavne z meho stresu.Jsem psychicky na samem dne! :( obcas premyslim i nad tim....:(  Nejhorsi je, ze mne  nic nebavi a nedokazi se pro nic nadchnout!! Chci mit super auto a byt a penez a to vse bych chtel ziskat co nejrychlejc a proto ziji v preludu, ze automatama toho docilim!!! Naopak prijdu o to co mne dobre zivilo a o super pritelkyni a bezvadny rodice.. Trvalo mi dlouho nez jsem se odvazil sem napsat!  Ale dalsi prohra se uz jinak zbladnout neda! prosim pomozte mi nekdo. Tizi mne avedomi a zacinam mit i zdrav. Problemy:( 

  add Reagovat
 • gambling gambling
  Moderátor
  Přidáno: 24.7.2014 9:54

  Odpověď pro pana H.

  Milý pane H.,

  děkujeme za Váš dotaz. Ceníme si toho, že jste nám napsal a že přemýšlíte o změně své těžké životní situace. Věřím, že tento krok pro vás nebyl jednoduchý, zároveň je to první krok na cestě k vaší změně, řekl jste si pomoc. Považuji za úspěch to, že si svůj problém uvědomujete a je také důležité aby jste věděl, že s ním nemusíte být sám. Podle toho co píšete, tak Vám hraní zastiňuje většinu Vašeho času a problémy se Vám promítají jak do práce, tak také do vztahu, ale cítíte i dopady na svém zdraví a psychice. Popisujete to, že se Vám rodina a přítelkyně pokoušeli pomoci. Tento moment mi přijde pro Vás důležitý, že i přes hádky se Vám snaží rodina pomoci. S takovou podporou jdou změny snadněji. To, že Vám hraní zastínilo i to co máte rád, ve Vašem případě fotbal, není nic neobvyklého. Může se totiž stát, že hra a to i myšlenka na ni, nebo na dluhy z ní vzniklé, je ve Vašem životě momentálně primární. Fakt, že jste nám napsal, naznačuje, že se snažíte svůj problém řešit nejen sám a proto by Vám mohla vyhovovat pomoc odborníka. Tuto pomoc můžete vyhledat, jak ambulantně, tak pobytově. Na našich stránkách naleznete několik našich pracovišť na které se můžete obrátit: http://gambling.podaneruce.cz/pomoc/​ a níže Vám posílám také kontakty, kde najdete seznam dalších institucí, kde se můžete poradit s odborným personálem třeba i tváří v tvář.  Na našich stránkách si můžete přečíst co ambulantní nebo i pobytová léčba obsahuje a co by pro Vás bylo vhodné. Pokud by byla možnost a bylo by to pro Vás přijatelné, mohl by se schůzky s odborníkem účastnit i Vámi blízký člověk, aby se třeba i on dozvěděl něco o tom, jak Vám pomoci překonat nebo ulehčit tíhu Vašeho problému. Popisujete také, že máte ze hry dluhy. To také není nic ojedinělého. V tomto případě je vhodné stanovit si dluhový kalendář, podle kterého se budete řídit a dluhy pomalu splácet. S tímto kalendářem Vám mohou pomoci bezplatní  dluhoví poradci, případně také existují instituce, které Vám s dluhovou problematikou mohou ulehčit.   V případě, že by jste měl ještě nějakou otázku, klidně nám znovu napište. Budeme Vám držet palce ať už se rozhodnete jakkoliv.  

  Jana  

   

  Doporučil by někdo panu H. něco jiného, stejného či podobného?  

  http://www.drogy-info.cz/index.php/map/?region_id=12

  http://anonymnigambleri.cz/

  www.gambling.podaneruce.cz

  Linka důvěry:  585 414 600 (18.00 – 6.00, víkendy nonstop);

  222 580 697 (nonstop linka důvěry)

   

  add Reagovat
 • lukas
  Anonymní
  Přidáno: 12.4.2014 20:55

  Jsem gambler a za to si nesu následky

  Dobrý den,

  jmenuji se Lukáš, je mi 23 let a jsem gambler. Jsem na dně, jelikož pracuji jako manager finanční společnosti a odtud jsem tahal peníze přímo do sběren sázkových kanceláří. Dluh se vyšplhal na necelé tři stovky tisíc. Chtěl jsem předtím utíkat či se vším skoncovat a zhasnout vlastní svíčku, jenže díky rodičům, kteří mi opět (problém není poprvé) pomohli začínám získavat naději. Finanční situace se snad vyřeší půjčkou, ale mým hlavním problémem je, že jsem díky tomu ztratil tu nejúžasnější přítelkyni s 11 měsíčním dítětem, kteří o mě nechtěji ani slyšet. Striktně a odhodlaně se stavím k zásadní změně a to následnou léčbou s hospitalizací a se vším okolo hazardu jednou provždy skončit. Ten důvod, proč tak najednou a odhodlaně je, že si až nyní, uvědomuji jak báječný život jsem měl, jak jsem si žil dobře finančně, s tou nej. láskou, rodinou. Jenže to vše jsem v jediném okamžiku ztratil. Přítelkyně se k tomu staví tak, že mě nechce ani vidět, je to zhruba 3 dny, co nebydlíme spolu díky tomuto problému. A já už ztrácím naději v to, že se k ní jednou vrátím, když mě denně odsekává do telefonu apod., kde tvrdí, že si bude žít svůj život a já svůj. Poradí mi někdo, jak se v této situaci chovat? Jak postupovat v tomto mrtvém bodě. Sliby apod. jsou k ničemu. Nesmířím se s tím nikdy, že by měla někoho jiného, byť chci aby byla šťastná. Prosil bych Vás spíše o názory, jak se chovat k ní, jestli se snažit o komunikaci apod. Prosím, poraďte. Jsem úplně na dně a víc než má finanční stránka, mě ničí představa, že bych už s ními nemohl žít spokojený rodinný život.

  Předem Vám děkuji za reakce....

  add Reagovat
 • gambling gambling
  Moderátor
  Přidáno: 25.9.2014 9:55

  odpověď Lukášovi

  Dobrý den, Lukáši,

  předně se chceme omluvit za prodlení s odpovědí kvůli technickým problémům. Je možné, že pokud budete tyto řádky číst, bude Vaše situace už docela jiná. Nicméně, pro Vás a i pro možné další čtenáře těchto stránek, píšu tuto odpověď.

  Doufám, že Vaše odhodlání nastoupit léčbu a skoncovat s hazardem přineslo úspěch, a že Váš život nebude nadále zatěžovaný problémy, které hraní a sázení přináší. Z Vašeho psaní vnímám tu největší lítost z toho, že jste ztratil partnerku, spolu s ní i své dítě. Pro mnoho lidí je snaha udržet si své blízké velkým hnacím motorem pro skoncování se závislostí, ztráta důvěry a i blízkosti těch, na kterých nejvíc záleží, bývají pádným argumentem pro změnu svého života. Snažím se vžít i do postoje a pocitů druhé strany a dovedu si představit velké zklamání, rozčarování, snahu o ochranu sebe a budoucnosti dítěte, které vedly Vaši partnerku k odchodu. Sliby mohou mít platnost, jen pokud jsou podložené i činy. Znovuzískání ztracené důvěry je možné, je to však běh na dlouhou trať.

  Ve chvíli, kdy jsou všechny takové události čerstvé, nebývá snadné vyznat se sám v sobě, v pocitech, které se vynořují, v myšlenkách, které proudí hlavou. Pomoci může sdílení s dalšími lidmi, pokud nejsou po ruce takoví blízcí, kteří by uměli naslouchat, může pomoci třeba telefonát na linku důvěry nebo návštěva psychologa. Pomůže utřídit si myšlenky, ulevit vypovídáním, nasměrovat. Pokud s Vámi partnerka odmítá komunikovat, je lepší volit „střední cestu“ – tedy nesnažit se o kontakt příliš, ale dát jí najevo, že o ni stojíte, sdělit konkrétní kroky, které hodláte k nápravě podniknout. Až se situace trochu zklidní na obou stranách, bude nejspíš více prostoru k popovídání si o vaší společné budoucnosti. Do té doby bude na Vás, abyste „nesl následky“, jak píšete v hlavičce, i když chápu, že je to zrovna nesmírně těžké.

  Držíme Vám palce, aby se Vám dále dařilo jít svým životem bez hazardu a spokojeně s lidmi, na kterých Vám záleží.

   

  tým Ambulance adiktolgie Zlín

  add Reagovat
 • Zeky
  Anonymní
  Přidáno: 1.4.2014 2:56

  Zavislak

  Dobry vecer

  Jmenuji se Lukas. Je mi 32 a jsem gambler a alkoholik. Vsechno to zacalo v 18 kdy muj kamarad zacal pracovat jako barman v herne a ja za nim obcas zasel na pokec a na pivko. Nakou dobu sem hrani odolaval ale pak jsem to prece jenom zkusil a presne to co se nemelo stat tak se stalo!! Toho vecera sem VYHRAL. To je to nejhorsi co se muze stat cloveku, ktery doposud nemel zadne zkusenosti z hazarem. Od te doby sem v tom az po usi. Prohrane vyplaty behem i nekolika minut (kdo hraje ruletu tak vi ze na jeden spin to neni problem), moralni kocoviny, pujcky, alkoholismus, dluhy, znicene nebo rozvracene vztahy, lzi a deprese. Za svuj zivot sem poznal spoustu zajimavych lidi, se kterymi jsem si vytvoril pevne pratelstvi, ktere jsem posleze znicil tim, ze mi pomohli se vysekat z dluhu pujckami, ktere jsem k vuli hrani nebyl schopen splacet. Nejhorsi asi je ze se zivim jako krupier v casinu. Ja vydim denne ty smutne obliceje lidi, kteri prohraji vse co maji a i pres tuto zkusenost sedim rano ozralej u automatu a prohravam svoji vyplatu s vydinou, ze neco vyhraju. Postupne se uz i behem hrani v poslednich letech dostavuji stavy uzkosti a deprese, protoze si uvedomuji jak to zkonci, ale nejsem schopen prestat dokud neprohraju vse. Muzu uprime rict ze, za posledni rok sem vyhral tak 4x z nakych 100 navstev casina nebo heren. To je hrozne cislo. Muj nejvetsi problem a zatim nejspolihlivejsi spoustec je alkohol. Nalijte do me pet piv a panaka a za pet minut sedim u bedny. Vcera jsem se rozhodl ze prestanu pit a spolu s tim se doufam zbavim teto nestastne zavislosti na gamblu. Timto bych Vas chtel poprosit zda nekdo nevite o nakem zarizeni V Praze kam bych mohl dochazet na terapie ci naka sezeni kde by se mi dostalo nake rady jak se me zavislosti zbavit. Bohuzel si nemyslim, ze to zvladnu sam. A tech 14 let uz stacilo. PS: Vam vsem, co jste se rozhodli zkoncovat ze svou zavislosti tak jako ja drzim palce a verim, ze pokud opet ziskame silnou vuli tak se nam tu zkurvenost podari porazit.

  add Reagovat
 • Ambulance adiktologie
  Anonymní
  Přidáno: 3.4.2014 15:55

  Odpověď pro Lukáše

  Dobrý den, Lukáši, děkujeme za Váš pŕíspěvek, který jsme zaregistrovali a zítra Vám na něho podrobněji odpovíme.

  add Reagovat
 • Ambulance adiktologie
  Moderátor
  Přidáno: 4.4.2014 10:33

  Pokračování pro Lukáše

  Ještě jednou, hezký den, Lukáši.

  Děkujeme za váš upřímný příspěvek v diskusi. Je milé, že krom svého vyznání jste v sobě našel i pár řádků povzbuzení pro jiné lidi, kteří mají stejné potíže jako Vy.

  Píšete o své (první) zkušenosti s hazardem, dále s alkoholem, který u Vás funguje jako spouštěč hraní. Zažil jste si deprese, lži, morální kocovinu, dluhy a jiné věci spojené s hazardem. Také přátelství, která byla zničena kvůli hraní. Uvědomujete si, že poměr výhry a prohry je příliš výrazný, a že jste tedy mnohem víckrát prohrál, než vyhrál.  Hraní chápete dobře nejen díky vlastní zkušenosti, ale také ze života jiných lidí, se kterými se potkáváte v kasině v roli krupiéra. Mluvíte o alkoholu, o tom, že jste se rozhodl s ním přestat stejně jako s hraním.

  Ptáte se na zařízení v Praze, kde byste mohl dojíždět na terapie.

  Lukáši, to, co píšete, zní upřímně, správně naštvaně a celé to působí, jako byste se po dlouhé době odhodlal pro změnu. Na pohled to působí jako rekapitulace dosavadního života a jejím výstupem je rozhodnutí pro jiný život. Není divu, že po tak dlouhé době hraní a po takových situacích prosíte tentokrát o odbornou pomoc.  Může být pro Vás dobrým začátkem či inspirací při nehraní. Pokud jste trochu zklamán z toho, že o takovou pomoc prosíte, myslím, že největší podíl práce zůstane stále na Vás a nikdo to nezvládne za Vás, pouze Vy sám. Toto vědomí nechť Vám je povzbuzením ve Vašem boji s hraním a alkoholem.

  Když píšete o hraní, líčíte, že již během hraní cítíte úzkosti z důvodu vědomí následků. Může být docela nepříjemné, když původně způsob zábavy Vám působí nepříjemné stavy a to již během jejího provozování. Na druhou stranu by možná šlo říct, že ve srovnání s minulostí si lépe uvědomujete negativa hraní. Toto brzké uvědomění je při nehraní jedna z mnoha významných věcí.  Vybavení si nepříjemných stavů u Vás může fungovat jako něco, co Vás bude stopovat, když budete cítit chuť na hru. Správně tušíte, že vůle nebo-li přesněji řečeno motivace k nehraní, je důležitým faktorem. Čím jasnější a jednoznačnější tato motivace je, tím lehčí a příjemnější může být nehraní. Vy jste důvodů, proč nehrát, vyjmenoval celkem hodně (zpřetrhaná přátelství, dluhy, lži, deprese atd.).  

  Z kontaktů v Praze Vám můžu doporučit:

  Denní psychoterapeutické sanatorium „Ondřejov“(Klánova 62, Praha 4 - Hodkovičky)

  Ambulantní péči si můžete vybrat ze seznamu, který naleznete zde http://gambling.podaneruce.cz/pomoc/poradny-a-ambulance/

  Skupina pro patologické hráče (Psychiatrická léčebna Bohnice, Ústavní 91, 181 02 Praha 8, centrální příjem; t. 284016 144), středa od 16.30 pavilon 31

  Přejeme Vám hodně zvládnutých chutí, a když se budete chtít s námi podělit o to, jak Vám to jde, neváhejte napsat.

  add Reagovat
 • mikina
  Anonymní
  Přidáno: 11.2.2014 3:09

  Jak to mam zvladnout sama ?! ...

  Cau, jsem gemblerka puvodem z Prahy, momentalne zijici za hranicemi. Praha me ukazala a hlavne naucila vpodstate jen neresti a spatnou cestu zivotem. Alkohol, drogy, bedny a nakonec i par mesicu prostituce ... Odjezdem za hranice mi z neresti odpadly jen automaty. Nejak me to ani nenapadlo, dokud jsem neprijela na otocku do Cech a nezalezla do prvni herny a neprosrala posledni korunu ... Nevim jak, ale cely zivot se mi to dari pred mym okolim skryvat. Manzel - cizinec - nema ani paru, nikdy s necim takovym nebyl ve styku, takze o to je pro me lehci zacit delat neplechy i tady... Ranni navraty, chybejici penize, neustale svorc . Uz to zacina zavanet peknym pruserem ! Nejhorsi na tom je, ze ja to manzelovi proste rict NEMUZU . Ani kamaradce, ani rodicum, jen tem samejm zavislejm troskam jako jsem ja. A u nich radu cekat nemuzu, protoze v tom litaj vsichni jako ja ... Prosim poradte mi nekdo kdo to dokazal sam ...

  add Reagovat
 • Klára Myšáková
  Moderátor
  Přidáno: 12.2.2014 13:13

  Mikině

  Milá Mikino,

  Z toho, co jste napsala, je cítit, že se nacházíte v těžké situaci a to, že jste nám sem napsala a podělila se s námi o své pocity, toho si ceníme, určitě to nebylo jednoduché. Na Vaši otázku co pomáhá ostatním, aby nehráli nebo se o to alespoň pokusili, není úplně tak snadné odpovědět. V ostatních příspěvcích najdete různá doporučení (třeba od Mileny nebo Erika...), co komu zabralo, aby nehrál. Někomu pomůže, že může problém s hraním sdílet s někým blízkým, který ho v jeho odhodlání přestat hrát, podpoří. Někomu zabírá to, že vyhledá odbornou pomoc například psychologa, nebo zkusí dodržovat doporučení, můžete se kouknout tady na webu. Určitě je, ale důležité podniknout aktivní kroky k tomu, zkusit přestat hrát nebo se aspoň o to pokusit a to, že sem tam uklouznete, to se stává, hlavní je to alespoň zkusit. Držím Vám palce a ozvěte se, rádi o Vás uslyšíme.

  add Reagovat
 • simona
  Anonymní
  Přidáno: 2.7.2015 12:49

  ahoj

  ahoj mikina mozes mi napisat prosim na moj email pusin.ka_12@azet.sk dakujem s pozdravom simona 

  add Reagovat
 • Jan
  Anonymní
  Přidáno: 22.11.2012 12:45

  od léta se držím

  Nehraju od léta i když to je pořád těžký. Ze začátku sem byl nakoplej tim že když to nezvládnu ted,tak končim ale to nevydrží dlouho protože se pořád vrací ta potřeba a každej další den byl těžší, protože to nadšení ze začátku nevydrží věčně a pak to je každej další den víc a víc na mě. Je to jako nafukovací kruh v bazénu kterej uchází a já se musel naučit plavat dřív než ujde uplně. Parkrát jsem se i napil a musel se vrátit ke břehu asi třikrát jsem od léta hrál ale teď už víc jak měsíc ne - plavu ale sem unavenej, nejtěžší je že vim čím dál víc že je to fakt jenom na mě ne na nikom jinym že mě nikdo nepomůže a že já musim.

  Pomáhá mě každej den ráno se doma v klidu nasnídat oholit se a dát si sprchu a pak to po sobě uklidit, a večer jít normálně spát to sem nedělal roky a ted to funguje to je pro mě pevnina každej den. Teď sem píšu poprvé a cejtim že to dávám dál a že to ví někdo další a to je dobrej pocit.

  add Reagovat
 • Katka
  Anonymní
  Přidáno: 5.12.2012 9:09

  vydržet

  ahoj Jane, Hrála jsem šest let a tu únavu při přestávání znám, je to o tom vydržet, čím dýl jí budeš zvládat, tím to bude lehčí a budeš sí víc věřit. Vydrž!

  add Reagovat
 • Tomáš Klášterecký
  Moderátor
  Přidáno: 23.8.2012 10:38

  Ahoj všem. Pomalu končí léto a s ním i okurková sezóna, věřím, že i v naší diskuzi..:)

  Jaké to pro vás bylo léto?

  Ať už jste se s ním, nebo se sebou byli spokojeni více, či méně, budeme rádi, když se o své zkušenosti podělíte. Rádi se jimi necháme inspirovat a věřím, že nejen my tady v poradně :)

  add Reagovat
 • Erik
  Anonymní
  Přidáno: 25.5.2012 11:05

  beznaděj

  Ahoj všem,

  brouzdám po netu a objevil jsem tyto stránky. Četl jsem si příběhy a obdivuju všechny, kdo se rozhodli sem napsat. Co mám napsat? Mě se prostě s hraním přestat nedaří. Říkal jsem si, že už hrát napůjdu, ale co mám sám doma dělat?Jsem z vesnice a jediná hospoda, která tady je a kde to trochu žije je s automatama. Vždycky po pár pivech to nevydržím a všechno pak končí výčitkama svědomí....

  add Reagovat
 • Tomáš Klášterecký
  Moderátor
  Přidáno: 29.5.2012 9:28

  Ocenění

  Ahoj Eriku, Světlo a všichni ostatní.

  Když čtu Vaše příběhy, postřehy nebo otázky, přemýšlím, že určitě není snadné takhle veřejně se svěřit. Nebo vůbec někam napsat, že mě něco trápí... vidím za tím kus odvahy, které si cením. A to i kvůli ostatním, kteří třeba Vaše příběhy čtou, ale zatím ještě nechtějí, nebo nemohou své pocity takto někam napsat.

  Není jen tak se s něčím svěřit, nebo třeba někomu poradit... jaké je to pro vás?

  add Reagovat
 • Milena
  Anonymní
  Přidáno: 29.5.2012 15:01

  pro Erika

  Ahoj Eriku,jmenuji se Milena a měla jsem velký problém s hraním...Takový problém,že jsem prohrála všechny peníze,které se u mě vyskytly a dokonce jsem si nasekala dluhy.Schválně píšu měla,protože se mi podařilo to,že už asi půl roku nehraju.A pokud ti můžu poradit,tak se té hospodě vyhýbej.Vím že je to těžký,když bydlíš na vesnici a všichni tví kamarádi jsou tam,ale můžeš se s nima domluvit,že se budete nějakou dobu scházet jinde.Jedna z věcí,co mi totiž pomohla s hraním přestat,bylo to,že jsem se začala cíleně vyhýbat místům,kde automaty jsou.Ale jak říkám,já už jsem v tom "lítala" hodně a ty jsi podle všeho na začátku,takže možná bude stačit,když nebudeš pít alkohol,který je pro tebe evidentě startovací impulz...Nevěš hlavu,pokud chceš,dá se to...Vím o čem mluvím.Přeju ti pevnou vůli,protože ta je hodně potřeba.

  add Reagovat
 • Erik
  Anonymní
  Přidáno: 8.6.2012 11:43

  Ahoj, moc bych chtěl poděkovat Mileně a Tomášovi, že mi tahle odepsali. Já sem se díval na tyto stránky už dřív a ty vaše odpovědi viděl, ale nevěděl jsem, co odepsat. Není to tak snadné…..

  Vím, že asi na tom nejsem tak jako dříve Ty Mileno a fakt si moc vážím toho, žes to zvládla. U mě je to zatím fakticky pořád stejný, protože nemůžu říct kamarádům, že se s nima chci scházet jinde. Prostě protože se každej tváří, že nemá s ničím problém a já bych jim o problému s hraním asi musel říct. Oni ví, že hraju, ale asi neví, že to je pro mě problém….

  Přesto ale často myslím na to, cos mi hlavně Ty Mileno napsala….to o tom vyhýbání se automatům a přemýšlím nad tím, že to vysedávání v hospodě je asi fakt o ničem. Trochu sranda, ale jinak jen řeči a kecy a asi i zbytečný zabíjení času. A s tím pitím, to je asi taky pravda. Jednak se mi zdá, že piju celkem často a pak je fakt, mám větší chuť hrát. I když pořád nevím, jak se rozhodnout, přemýšlím a všem děkuju..

  add Reagovat
 • Milena
  Anonymní
  Přidáno: 9.6.2012 19:05

  Eriku,pokud ti kamarádi se kterýma do té hospody chodíš,stojí za to,tak se vůbec nemusíš stydět jim o tom říct. Vždyť gambling je v dnešní době natolik rozšířený,že na automatech se může stát závislým takřka kdokoliv,kdo k tomu má aspoň minimální sklony. Navíc se ti to možná teď tak nejeví,ale z vlastí zkušennosti můžu říct,že čím víc Tvých blízkých o tom bude vědět,o to to odvykání budeš mít snažší.A naopak čím víc to budeš dusit v sobě,tím težší to pro tebe bude,aniž by sis to uvědomoval.Vím,že se za to že hraješ stydíš (taky jsem se styděla), ale je fakt lepší se s tím svěřit. Přeju hodně zdaru

  add Reagovat
 • Alex
  Anonymní
  Přidáno: 6.5.2015 8:35

  Souhlasim a rad bych povzbudil vsechny kdo maji me jiz moc dobre znamy problem! CILENE SE VYHYBAT MISTUM KDE JSOU AUTOMATY je ten nejlepsi a nejlehci zpusob jak zacit vyhravat nad zavislosti! aniz bych si to uvedomoval nejak vice musim rict ze to "nejit do ty herny" hrozne pomaha.. casem uz to preboli a kdyz tam clovek pujde ani nebude mit chut hrat..!! mluvim z vlastni zkusenosti a dlouholete zavislosti

  add Reagovat
 • Světla
  Anonymní
  Přidáno: 10.5.2012 10:09

  poradíte někdo

  Ahoj,

  Nebudu tady asi líčit svůj životní příběh, protože to by bylo na knížku. na tehle web jsem narazila tak trochu náhodou, a proč něco nenapat, když v tom lítám podobně jako vy. Nehraju nějak dlouho asi tak půl roku. Začalo to, když mi odešla poslední dcera z domu, no a já zůstala úplně sama, manžela ani partnera nemám. Víc sem se začala stýkat ze starýma kamóškama , chodit na pivo, nebo posedět doma u vína. Jednou ani už nevím co se jako stalo jsem z hospody nešla domů, ale do další hospody. Co sama doma, že. a tak jsem přišla na automaty. Jenom z legrace jsem do nich hodila nejaky drobný a jednou se zadarilo a někdy zase ne, ale to mi nevadilo. Ted už chodim pravidelně, není to moc penez co utratím, ale spíš kámošky, to už ví, že si někdy zahraju a tak se na mě dívají skrz prsty, teda jo nikdo mi nic neřekl, ale já je vidím, jak se na mě dívají. Jak to tu vidím, tak jsem si řekla, jestli by mi někdo nepomohl, co s tím a nejen z hraním, prostě jsem tedkom nejaka ztracená.

  add Reagovat
 • Dan
  Anonymní
  Přidáno: 26.4.2012 19:23

  opět adept na léčení..

  Ahoj všichni,hlavně teda ti,co máme problém s hraním..Hraju docela dlou a házím tam dost peněz..Naposledy před pár dny..Nastala ale u mě nějaká změna,kterou si nedokážu vysvětlit..Posledních pár měsíců,když si sednu k automatu si říkám,proč to vlastně dělám.Vždyt se ty peníze dají využít na spousty jiných věcí..To se mi nikdy dřív nestalo.No asi předevčírem,co jsem prohrál mé vrácené daně,jsm si sednul k notebooku a koukám,že mi přišel mail..mail byl o nějaké stránce svěrse.cz..Většinou takové maily hned mažu,ale najel jsem na jejich stránky,kde lidi mluví a svých problémech a hlavně hraní..Napadlo mě,že je to možná znamení..Nevím..No napsla jsem tam svůj problém a druhý den,jsem měl asi 11. odpovědí a různé rady,jak přestat a co stím dělat.Kdy mě jeden navedl až sem..:-).Strašně moc se trápím,protože jsem kvuli hraní přišel o přítelkyni (ženu), která pro mě znamenala vše.Pořád na ní myslím,ikdyž už jsme dva roky od sebe..No,chci s tím hraním přestat a to sám.Nemůžu si dovolit jít na lečení. Ne po finanční stránce,ale časové.Chci se zas věnovat posilování a najít si i jiný koníček,abych byl časově vytížen a neměl chuť jít hrát.Hlavně jako první,si najít nějakou tu přítelkyni..:-). Vím,že to bude strašně těžký,ale já to chci zvládnout a ukočírovat své touhy..Jinak jsem z Rumburka,tak kdyby byl někdo poblíž,se stejným problémem a chutí s tím skoncovat,určitě ve dvou nebo i více lidech, se tomu bude čelit líp..Dan

  add Reagovat
 • Tomáš Klášterecký
  Moderátor
  Přidáno: 30.4.2012 10:02

  pro Dana

  Dobrý den Dane,

  Píšete o znamení, které Vás přivedlo ke snaze přestat hrát. U Vás to byl jeden e-mail, který Vás přiměl řešit otazníky kolem hraní. Říkám si, že nějaké podobné "znamení" mohlo pomoci v prvních krocích i dalším hráčům, kteří byli v podobné situaci, jako Vy. Třeba se tady někdo s těmito znameními, událostmi či třeba náhodami, které stály na prahu jeho cesty od hraní, taky podělí.

  Mě ještě napadá, že pokud by se Vám nedařilo přestat hrát jen díky informacím zde na webu, můžete zkusit podpůrné docházení do ambulantní léčby (sezení např. jednou týdně). Kontakty na zařízení, kde můžete tuto léčbu v dosahu Vašeho bydliště vyhledat, najdete na těchto stránkách v sekci KAM DÁL - Poradny a ambulance (rozděleno podle krajů).

  Držím Vám palce, ať se vám dále daří "kočírovat touhy", ať už samotnému, nebo s něčí pomocí...

  Tomáš Klášterecký

  add Reagovat
 • Milan
  Anonymní
  Přidáno: 1.5.2012 8:11

  Znamení pro Dana

  Ahoj Dane,

  tak pro mě bylo zanmení pro to, abych konečně skoncoval s hraním to, že na to přišla manželka a řekla to celé rodině, v tu dobu jsem si taky koupil knížku Já Hráč, od Martina S. a tohle mě konečně dokopalo si říct, jo mám problém s hrou, v té knížce jsem se našel, doporučuju si ji přečíst. Na těchto stánkách mají v aktualitkách o té knížce taky, podívej se.

  Sednout si před celou rodinu a říct jim kolik jsem prohrál a jak dlouho hraju bylo hrozný, nejtěžší na světě, hrozně jsem se styděl, ale zpětně můžu říci, že se mi i docela ulevilo, že už konečně nemusím lhát. Několikrát jako ty, jsem seděl u matu a říkal si co tu dělám, proč to dělám, ale stejně jsem tam šel vždycky znovu. Až knížka a tlak rodiny mě donutili ke změně. Takže co ti můžu doporučit, když to chceš zvládnout sám a čekáš an nějaké znamení, tak by to třeba pro tebe mohla být ta knížka, nebo přítelkyně, ať už nová či původní a nebo by mohlo být znamení to, že u toho matu sedíš a napadají tě takové otázky. Není tohle znamení s tím přestat, když to napadne tebe samotného??? Myslíš si, že třeba budoucí přítelkyně s tebou bude chtít být, když zjsití že hraješ??? Neztratil jsi už kvůli hraní toho dost? Kde myslíš, že budeš za 5 let pokud budeš dál hrát??? Na tohle jsem si taky musel najít odpovědi.Důležité je rozhodnout se a pak už to můžeš zvládnout sám a nebo s pomocí někoho.

  Přeju hodně sil a držím palce, bohužel nejsem z tvého kraje a ani tam nikoho neznám, snad se tu někdo objeví.

  Milan

  add Reagovat
 • agy
  Anonymní
  Přidáno: 3.10.2014 11:40

  Účinná pomoc

  Dane, jak se vede, jak to zvládáte? Pokud to není snadné a chcete pomoct, tak já bych asi o něčem věděla. To, že jste z Rumburka je skvělé, protože to může usnadnit situaci. Napiště třeba na agatkach@seznam.cz a já odpovím.

  add Reagovat
 • agy
  Anonymní
  Přidáno: 3.10.2014 11:41

  Rumburk?

  Napište na agatkach@seznam.cz odepíšu. :-)

  add Reagovat
 • agy
  Anonymní
  Přidáno: 3.10.2014 11:41

  Rumburk?

  Napište na agatkach@seznam.cz odepíšu. :-)

  add Reagovat
 • Klára
  Anonymní
  Přidáno: 19.4.2012 19:50

  Dobrý den, můj přítel hraje. Hraje hodně a dlouho. Má dost velké dluhy. Všechno vím, vše mi řekl. Jsem jediná, kdo to s ním řeší a chce mu pomoct. Jsme ve fázi, kdy mi říká kdy a v kolik mu přinese klient peníze a já si pro ně v tu hodinu přijdu. Mám u sebe jeho platební kartu, aby nemohl vybírat. Chvilku jsem měla u sebe i jeho občanku, protože samozřejmě ho napadlo jít si vybrat na občanku do banky, jenže tu u sebe mít nemůžu. Ušetřím mu dost peněz, ale ne vše. Vždy si najde skulinku jak jít hrát. Např. mi neřekne, že mu přinese někdo peníze, nebo mi řekne, že přinesl méně peněz, že potřebuje peníze k něčemu důležitému a z toho stejně většinu hodí do automatu. Já to vím, poznám to na něm a on to ani nezapírá, když se zeptám, řekne mi pravdu. Už v prosinci chtěl jet na léčení, ale oddaluje to tím, že musí před začátkem léčení vydělat nějaké peníze, aby mohl z něčeho žít až se vrátí, jenže to jak víme není možné ty peníze našetřit. Začínám se i bát toho, že závislost se léčí jinou závislostí. Alkohol. Taky mu nějak zachutnal. Má nervy z prohry-pije. Nejde hrát, protože je doma-pije. Momentálně už nejsme partneři, ale o peníze se stále starám, ale nemám nad ním každodenní dohled a o to je to horší. Co můžu udělat víc? Je ještě něco co mám zkusit? Má malou dcerku, která nemůže mít takového otce. Jsem jediná, kdo při něm stojí, i jeho nejbližší, kteří o tom problému vědí s ním klidně půjdou do herny a neuvědomují si o co jde. Už nechodí ani mezi lidi, nejde o víkendu s kamarády si sednout na pivo, místo toho je sám v herně a vymlouvá se na draka v koupelně. Nemá náladu na společnost, chápu, že celý den tráví povídáním s lidmi, ale takhle to nejde. Nevím jak dál.

  Děkuji za odpověď. Hezký den a hodně štěstí všem. Klára

  add Reagovat
 • Jana
  Anonymní
  Přidáno: 24.4.2012 19:36

  Pro Kláru, zkušenost

  Ahoj Kláro,

  přečetla jsem si váš příspěvek a chtěla bych se podělit o svoji zkušenost s dost podobnou situací. Můj manžel hrál asi 10 let, zjistila jsem to, respektive se mi manžel přiznal, až ve chvíli, kdy prohrál hodně peněz a totálně se psychicky zhroutil. Byl to pro mě hrozný šok, když se mi přiznal, neměla jsem vůbec tušení, že hraje, žádné problémy jsme neměli, nebo jsem je spíše nechtěla vidět.

  V první chvíli jsem nemohla šokem nic dělat, jen jsem kroutila hlavou a myslela si, že je to jen hodně špatný sen. Pak jsem byla na manžela hrozně naštvaná, nechápala jsem jak to mohl udělat, lhát mi tak dlouho, dávat naše úspory do blbého automatu, zadlužit nás a vystavit nás takové situaci. Hodně jsem na něj křičela, vyčítala a probrečela několik set nocí. Myslela jsem si, že tím to všechno skončilo, ale naopak. Snažila jsem se manželovi pomoc jako vy, hlídat peníze, kontrolovat ho, prosit, yvhrožovat atd. Manžel mi sám sliboval, že už hrát nebude, jenže to nedodržel. Celé tohle martirium, věčného kontrolování, slibování, přesvědčování trvalo rok, pak už jsem byla totálně vyčerpaná, soustředila jsem se jen na manžela a i děti to odnášeli, vůbec jsem nemyslela na sebe, takže to, co Vám napsala šárka, že toho děláte maximum, tak to je pravda a i to, co píšou tady na tom webu v inforamcích pro blízké hráčů je také pravda.

  Měla jsem toho už dost, manželovi jsem dala podmínku, buď přestane hrát, nebo odejdu, nastavila jsem jasná pravidla, peníze mi budou chodit na účet, zruší si kreditku, bude dostávat peníze jen na den a také jsem to řekla nejbližší rodině, aby mu nedávali peníze a také jsem se poradila s právníkem o dluzích a exekuci, protože samozřejmě dluhy dolehly i na mě, jako manželku. A měl časový rámec na zvládnutí svého hraní, pokud to nedokáže 2 měsíce sám, tak musí najít odborníka. A co nejdůležitější, tak jsem starost o jeho hraní nechala na něm, sice jsem za ním stála, podporovala ho, ale jen pokud nehraje.

  Manžel nakonec musel vyhleat ambulantní léčbu, ale už docela dlouho nehraje, pracuje. Možná vám to přijde sobecké, ale musela jsem se postarat především o sebe a děti, jinak bych musela manžela držet na řetězu 24 hodin denně. Hodně mi pomohla má rodina a přátelé, s kterými jsem o tom mohla mluvit, ponadávat si a odpočinout si. Začala jsem se o sebe starat, sportovat, pečovat o sebe, trávit čas společně s rodinou a manželem, teď se už máme dobře, ale nebylo to vůbec lehké a trvalo to.

  Chtěla jsem se s vámi jen podělit o svoji zkušenost, nemusí to fungovat u vás ani nechci říkat co máte dělat, ale jen říci co fungovalo u vás.

  Přeji hodně trpělivosti a síly. Jana

  add Reagovat
 • Šárka Licehammerová
  Moderátor
  Přidáno: 20.4.2012 12:17

  Kláře

  Kláro,

  vážím si toho, že jste si dokázala napsat o pomoc.

  Myslím, že toho pro bývalé přítele děláte hodně a podporujete ho v tom, aby nehrál. Z toho, jak to popisujete, toho zvládáte opravdu hodně. Musíte mít svého bývalého přítele opravdu ráda.

  Myslím na to, že byste měla ochránit teď sebe a případně i malou dceru přítele, ve chvíli kdy Váš bývalý přítel stále hraje, i když se snaží přestat. Doporučila bych Vám konzultaci u právníka nebo v občanské poradně proto, abyste se mohla cítit v bezpečí.

  Chtěla bych podpořit Vás i bývalého přítele v tom, že pokud se to takto nedaří, nemá smysl se zahájením léčby otálet.

  Hodně pomáháte bývalému příteli, ale myslete také na sebe. Někdy se říká, že sdílená starost je starost poloviční. Máte někoho blízkého s kým můžete o své situaci mluvit? Např. přítelkyni, sourozence, někoho jiného blízkého? Můžete se také obrátit sama na psychologa ve svém okolí nebo přímo na nás (také přes telefon nebo skype).

  Držím Vám palce, ať s přítelem najdete brzo přijatelnější způsob, jak spolu fungovat

  Šárka Licehammerová

  add Reagovat
 • Milena
  Anonymní
  Přidáno: 16.4.2012 16:30

  hráčka na dobré cestě

  Zdravím všechny,

  Můj příběh je hodně dlouhý a nevešel by se sem,ale chtěla bych vzkázat všem,kdo chtějí přestat hrát. Nebojte si říct o pomoc..Lidí kteří to zvládli sami,je strašně málo a nespoléhejte na to,že jste to právě vy.... Franto,pokud ti můžu poradit, pokud jsi byl natolik silný a zvládl jsi hraní omezit na občasných 50,- korun,vykašli se na to úplně. Pohybuješ se po strašně tenkém ledě. Vím to z vlastní zkušenosti. I můj názor je ten,že není nic mezi buď hraješ,nebo ne... A ještě vzkaz pro Luďka: je moc dobře že jsi sám přišel za přítelkyní a svěřil se jí. Ale jestli ji miluješ a přesto kvůli ní nejsi schopen přestat,udělej to jako já. V první řadě vyhledej odbornou pomoc-centrum podané ruce. Pak to půjde lépe... Na sezení s psycholožkou chodím asi tři měsíce a od té doby jsem, až na jedno uklouznutí hned ze začátku,do automatu nehodila ani korunu. Jsem na sebe pyšná a mám čímdál víc důvodů nehrát. Pokud si někdo bude chtít popovídat a možná i poradit,nemám s tím problém.

  add Reagovat
 • jeden zoufalec
  Anonymní
  Přidáno: 5.4.2012 15:36

  Luděk

  Ahoj všem,

  Je mi 32 let a mám problém s gamblingem. Je to poprvé co takto o tom píšu. Chtěl bych poradit, poznat někoho, kdo míá podobné problémy jakojá. Jsem z Českých Budějovic. Moje "chuť vyhrávat" začala nevině před několika lety. Posilněný několika pivy jsem zkusil automat...Někdyto vyšlo, někdy ne. Nevlkádal jsem tomu velkou pozornost, šlo o stokoruny, přišlo mi to "no co tak to neklaplo.Postupen času jsem se dostal k ruletě. kde to pokračovalo. Ztratil jsem pojem hodnoty peněz. Před rokem jsem prohrál peníze, svěřil se přítelkyni,udělali jsme opatření, neměl jsem přísun peněz a důvěru. Po čase, kdy jsem simyslel že jsem z toho venku, jsem to toho v lednu spadl zas.chvíli se dařilo, pak se vše obrátilo.Dnes jsem byl hrát.Cítím se hrozně.Nemá žádné dluhy, z těch co má se dostanu , ale chci se z toho dostat. Nechci propadnout úplně.Přítelkini miluju nadevše.Můj problém je ruleta. Je tu někdo, ko mi poradil.

  add Reagovat
 • Šárka Licehammerová
  Moderátor
  Přidáno: 6.4.2012 14:29

  Hezdý den Luďku,

  věřím, že Vám odpoví i někdo další, kdo se potýká s podobným prblémem, ale zatím zareaguji já.

  Vážím si toho, že jste dokázal toto vůbec napsat a říci si o pomoc. Je to velký krok. Přítelkyně může být dobrou motivací. Pokud si nastavíte dobře pravidla a způsob každodenního fungování, udělal jste velkou část práce.

  Vypadá to, že už jste to dobře začal a fungovalo Vám to. To, že jste několikrát uklouzl se může stát. Chtěla bych Vás podpořit v tom, abyste vytrval a zkoušel to dál, přestože to může být to nejtěžší. Důležité je, jak budete toto komunikovat s přítelkyní.

  To, co Vám mohu doporučit, je sledovat sám sebe, kdy máte chuť jít hrát, jak Vám při tom je a co vlastně v tu chvíli nejvíc chcete. Snadněji se Vám pak bude hledat jiná aktivita, kterou hraní můžete nahradit.

  Ráda bych Vám pomohla více, ale internetová diskuse má přece jen svá omezení. Pokud byste měl například nějaké konkrétnější otázky, můžete se ptát zde nebo i před poradnu, e-mail nebo skype.

  Pracujeme na materiálech, kde najdete podrobnější rady a triky, jak s hazardním hráčstvím bojovat. Do konce dubna by tyto materiály měli být již k dispozici v záložce "Pomoc hráčům."

  Držím Vám palce ve Vašem boji

  Šárka L.

  add Reagovat
 • gambling
  Moderátor
  Přidáno: 11.4.2012 13:20

  Pro Luďka

  Dobrý den Luďku,

  děkujeme ještě jednou za Váš dotaz a důvěru, se kterou jste se na nás obrátil. Rádi bychom doplnili odpověď naší kolegyně z brněnského střediska dalšími informacemi.

  Udělal jste mnoho dobrých opatření, která Vám na jistou dobu pomohla překonat problém s hrou. Určitě je moc dobře, že jste o svém problému řekl přítelkyni a nenosil u sebe větší obnos peněz, než který je bezpodmínečně nutný např. na cestu do práce. Kromě těchto věcí by určitě do budoucna bylo dobré svěřit např. správu účtu partnerce, vyhýbat se hernám a zároveň i konzumaci alkoholu, který často funguje jako spouštěč.

  Sám jste uvedl, že jste se po nějaké době opět vrátil k hraní, proto by kromě výše uvedených opatření bylo jistě dobré soustředit se na situace, které u Vás vyvolávají chuť na hraní. Jako pomůcka, která je využívaná našimi klienty Vám může sloužit tzv. 30 denní abstinenční test. Tento test v podstatě slouží k tomu, aby jste ve Vašem životě odhalil situace, které mohou být zodpovědné za chuť jít si zahrát. Při vyhodnocení testu pak možná narazíte na spouštěče, které za Vaší hrou stojí a za pomoci odborníka nebo svou pomocí, na nich můžete pracovat. Test si můžete např. zkopírovat z našich stránek v tomto odkazu, návod jak s ním pracovat najdete přímo v testu viz zde.

  Jelikož naše svépomocné stránky jsou stále ve výstavbě a texty, návody, postupy a doporučení jak přestat hrát budou doplněny až na konci dubna, uvádíme následující zdroje, které mohou být pro Vás užitečné: stopzavislosti.cz, anonymnigambleri.cz, Už jsem prohrál dost (příručka pro ty, kdo mají problém s hazardním hraním, kteří chtějí pomáhat takovýmto lidem, kteří chtějí problémům s hazardní hrou předcházet)

  V případě, že by jste sám, nezvládl, přestat sám a rozhodl by jste se vyhledat pomoc odborníka ve Vašem regionu, můžete se obrátit na zařízení Auritus, odkaz je www.auritus.cz. Zde by Vám také případně mohli doporučit některého vhodného terapeuta či psychologa přímo z Č.B., kterých je několik.

  V případě jakýchkoliv bližších dotazů můžete telefonicky či mailem kontaktovat jak kolegyni z Brna, tak i naše zařízení v Olomouci. Rádi Vám pomůžeme.

  add Reagovat
 • Romana
  Anonymní
  Přidáno: 19.4.2012 11:41

  Pro Luďka

  Zdravím Luďku,

  pokud hrajete už nějaké ty roky tak ze zkušenosti Vám doporučuji léčbu, je to pro Vás to nejlepší, co můžete udělat, pokud nemáte dost silnou vůli, tak to sám nezvládnete. Budete mít dostatek času si vše promyslet a přijít si na spoustu věcí a hlavně Vám to pomůže překonat chutě si jít zahrát, budete v bezpečí, chráněn před hernami. Naučíte se tam řádu a pravidel. Já jsem prošla léčbou, která trvala 3 měsíce a chodím každý týden na doléčování formou skupiny. Je to velmi důležité doléčování nepodcenit, jelikož můžete snadno sklouznout. Skupinová terapie Vás taky hodně obohatí, získáte tam zkušenosti a taky si uvědomíte spoustu věcí.

  Co se týče volného času nebo čím nahradit hraní, já jsem ho nahradila kickboxem a adrenalinovými zážitky, při hraní jde hlavně o adrenalin a posléze o to vyhrát peníze na dluhy, kterým se tím způsobily. Musíte si najít to své, co Vám to nahradí.

  Přeji Vám hodně štěstí a držte se.

  add Reagovat
 • Agy
  Anonymní
  Přidáno: 3.10.2014 11:28

  Ahoj

  Smím se zeptat, jaký je vývoj? Pokud chceš napiš na agatkach@seznam.cz. Nechce se mi psát sem. myslím, že existuje účinné řešení .

  add Reagovat
 • Franta
  Anonymní
  Přidáno: 28.3.2012 14:02

  Ahoj,

  asi jsem nebyl nikdy ten opravdový hráč co prohrával tisíce a svoji prohranou výplatu se před rodinou snažil nějak zatajit. Hra na automatech mě držela pár měsíců a všechno to vlastně začalo tím, že mi přišla výhra při první zkušenosti s automatem. Za pár korun hodně peněz a říkal jsem si, že hned musím kámoše pozvat na panáka. Jenže to netrvalo dlouho a já všechno projel. Pak jsem měl občas štěstí, občas prohry. Naštěstí jsem u sebe do hospody nikdy nenosil víc peněz, než stokoruny a nikdy jsem si nepůjčoval. V práci jsem snil o tom, jaké to bude, až si skočím po práci si zahrát. Ten pocit, že by mohla zase přijít výhra byl báječný. Ta výhra jako tenkrát poprvé se nikdy neopakovala. Štvalo mě, kolik jsem za pár měsíců prohrál, naštěstí jsem se nezadlužil. Já si pak vyhledával hospody, kde maty nebyly nebo jsem chodil do jiné místnosti. A nebo jsem do hospody nechodil pokud možno několik měsíců vůbec. Zařekl jsem se, že už do automatu nikdy peníze nevhodím, což se nakonec nestalo. Přecejenom ale už pár let mám jednu zásadu. Pokud se rozhodnu vhodit, nevhazuju nikdy víc než 50,-Kč a případnou jakoukoliv výhru převyšující tuto částku ihned vyberu a končím. Když padesátku prohraju, sice mi to vadí, vždycky mám ale pak ten dobrý pocit, že jsem svou zásadu neporušil a nehrál dál.

  add Reagovat
 • Janek69
  Anonymní
  Přidáno: 5.4.2012 8:34

  Franto, teda úplně nevěřím tomu, co píšeš. Obdivuju, jestli to takhle zvládáš. Přijde mi to mimo, zkoušel jsem hrát, jak jsem někde četl "kontrolovaně", a fakt to nešlo. Vždycky jsem to tý bedny naházel nakonec víc, než jsem si řekl, vidím to tak, že nejdůležitější je prostě se hernám a těm lidem vyhýbat.

  Podle mě nefunguje žádný "něco mezi"... hraju, nebo nehraju.

  add Reagovat