Klopýtnutí na cestě za vyléčením

 • Autor Zpráva
 • Jakub
  Přidáno: 22.7.2017 16:36

  Dobrý den. Jmenuji se Jakub, je mi 27 let a jsem gambler. Už 4 měsíce se velmi aktivně léčím. Chodím k psychologovi, absolvuji různé terapie. Celé 4 měsíce, nejkrásnější chvíle v mém životě. Svoboda, znovu se budující důvěra lidí kolem mě. Jenže včera mě to chytilo nepřipraveného. Hrál jsem. Nakonec jsem se zastavil a neprohrál úplně všechno, jak je mým hrozným zvykem. Ale jsem z toho zničený. Na jednu stranu tahle chyba posílila mé odhodlání, ale na druhou mě mrzí, proč se to muselo stát. To jsem fakt takovej slaboch? Přesvědčuji sám sebe že nejsem, že se to děje hráčům co se léčí. A nejvíc mě mrzí že jsem vsechny zase zklamal. Fakt se snažím, ale pořád je to nejak málo. Tak se vás chci zeptat. Máte někdo zkušenosti s recidivou? Jak se s tím vyrovnáváte. Nějaké tipy na co bych se měl teď zaměřit, abych si pojistil ze už se to nebude opakovat? Já už nechci hrát a nechci ničit život lidem kolem mě. Mám obrovskou podporu rodiny a hlavně mé ženy. Budu moc rád za jakoukoli radu nebo reakci. Děkuji a držte se všichni co jste se rozhodli s touhle proklatou mrchou bojovat.

  add Reagovat
 • Kamil
  Anonymní
  Přidáno: 29.7.2017 22:49

  Můj příběh

  Taky s epodělím o svůj příběh.

  Je mi 27 let, jsem zaměstaný, plat něco málo před 20 tisíc. Řekl bych, že jsem poměrně veselý, optimistický člověk, který má spoustu koníčků a věcí co jej baví.

  Můj problém jsou kurzové sázky - během posleních šesti let jsem prohrál celkem 570 tisíc. Nehraju v žádném případě pravidelně - vždy ta epizoda trvá cca týden, jenže je pro mě hodně ztrátová.

  Mám asi problém vyrovnávat se s prohrami - vždy nejprve prohraju menší částku, kterou chci poté větším vkladem dostat zpět - samozřejmě to nevyjde. Takhle došlo k mé první větší prohře 170 tisíc (během jedné noční směny)

  Poté jsem rok a půl nevsadil jediný zápas, nijak mě to nelákalo, jen mi občas blesklo hlavou, že jsem mohl mít o 170 tisíc víc.

  Přibližně před 3/4 rokem jsem si jedné krásné / spíše ošklivé nici řekl, že přeci musím ty prohranné peníze dostat zpět - vždyď stačí málo, vsadit jedno utkání se dvěmi možnostmi výsledku za 200 tisíc a mám vše zpět - poté ukočním svopu registraci u sázkové společnosti, nakoupím za peníze akcie a povedu úplně normální život. Samozřejmě opět to nevyšlo - takže ztráta již 370 tisíc. Bylo mi fakt mizerně, výčitky, dlouho bez nálady, cítil se naprosto mizerně.

  Opět nehrál až do minulého týdne...to začal opravdu jen za drobný, nejprve něco málo vyhrál, poté se dostal do mínus deset tisíc, vsadil deset dalších - opět nic, dalších 20 - nic, 50 nic a poslední za sto - nic....dohromady tedy 190 tisíc. (opět během dvou dní). Opravdu jsem přísahal, že pokud ta poslední sázka vyjde, tak zablokuju všechny své účty, zajedu pro přítelkyni a vezmu ji z vděčnosti na výlet...bohužel to samozřejmě opět nevyšlo.

  -------------

  Jak vidíš, já nejsem žádný pravidelný, každodenní hráč, který by vyloženě bez hry nemohl být, spíše právě naopak, sázku vnímám jako nutné zlo, které musím podstoupit, abych peníze dostal zpět - při sázce jsem vždy byl nervózní, neklidný, neustále jsem chodil z pokoje do pokoje, pil vodu z kohoutku, neustále chodil močit na WC - prostě nevydržel chvíli v klidu. Žádný stav, který bych chtěl znovu a znovu vyhledávat.

  -------------

  Teď k mé současné situaci - prohrané peníze jsou definitivně v háji - na účtu mám 40 tisíc, takže musíte uznat, že částku, kterou bych musel mít, abych mohl dál pokračovat v mí rádoby ,,strategii" (sázet kurz kolem 2 s dvěmi možnostmi výsledku) nemám (-570 tisíc těžko doženu z pouhými 40 tisíci korunami) a rozhodně si kvůli tomu nebudu někde v bance půjčovat například milion. 
  Prostě peníze jsou v háji, co naplat,asi jsem musel padnout až na dno hold.
  ---------
  A jak to vidím do budoucna?
  - za prvé jsem si zablokoval všechny hráčské účty (Fortuna, Tisport, Sazkabet)
  - nejlepší by bylo, kdyby již byl zaveden ten rejstřík osob se zákazem sázení - to by mi umožnilo se dobrovolně na něj zapsat a tím si znemožnit jakokoliv možnou budoucí registraci u sázkových společností
  - heslo k internetovému bankovnictví jsem si změnil na čísla a písmena bez jakékoliv logiky - abych si jej nemohl pamatovat a vkládat bez rozmyslu kamkoliv peníze (samozřejmě lístek s tímto heslem, mám na tajném místě schovaný a budu je využívat jen,když opravdu budu muset někdy, někam bezodkladně peníze muset poslat)
  - hold budu dál pracovat a snad se z této situace vyhrabu
  - mám možnost odjet pracovat do zahraničí a tím bych určitě rychleji napravil ztráty sázením způsobené
  - hrát automaty, ruletu či sázet někde v kamenné pobočce mě nikdy nelákalo
  --------
  A jak se říká, vše špatné je pro něco dobré - třeba nakonec budu za tuto zkušenost vděčný, že me něčím obohatila.
  Např. teď si člověk říká, proč si kupovat tohle, vždyď je to drahý a nezbytně to k životu nepotřebuju...proč kupovat auto za dvě stě tisíc, když to moje pořád jezdí...atd. A teď si můžu říct - ,,vole, když si mohl vyhodit půl mega oknem, tak proč si nezajet na dovču k moři, proč nejít na dobré jídlo do restaurace...proč si nekoupit džuš za padesát korun)

  add Reagovat
 • dr.Jekyl and Mr.Hyde
  Anonymní
  Přidáno: 8.9.2017 5:47

  ahoj kamile,

   

  tak si rikam, jak ty pribehy jsou podobne. Ja jsem nadobro zrusil ucet k 28.6, ,takze 2,5 mesice bez nervu. Osobne jsem sazel od roku cca 2010 a nechal jsem v tom odhadem cca 250k. Je to hodne podobne u vsech, prohrajes a spytujes svedomi, chvili s tim das pokoj, ale po nejake dobe se to opet vrati a nanovo. Musim se priznat, ze jsem tady mel prispevek nekdy v zari tusim 2015?, kde jsem nad tim lamentoval....presto jsem s prestavkami hral do letosniho roku. Musim uznat, ze nejsem uz tak nervozni, jak jsem byval. Rodina je pro me dulezitejsi, nez z a srane sazky, kdy je to z 90% o nahode. Musime se smirit s tim, ze ty prachy jsou fuc a nevraxet se k tomu. Spis delat veci tak, aby sazeni bylo tabu. Preji hodne stesti v dalsim setrvani nesazet a nehrat.

  add Reagovat
 • Libor
  Anonymní
  Přidáno: 26.10.2017 9:19

  Kamile, musím souhlasit s Dr. Jekyllem a Mr. Hydem, že jsou si příběhy tak podobné, ale nesouhlasím s tím Tvým "pádem na dno".

  Můj velice zkrácený příběh je, že jsem hrál 2 roky a prohrál cca 1,5 mil. Bohužel mi na účtě nezbylo 40 tis. jako Tobě, ale bankám jsem dlužil 1,5 mil. Musel jsem s pravdou ven a přišel o ženu a v podstatě i o syna, kterého vídám jen občas. Rodiče mi pomohli psychicky i finančně a tak se to dalo a 2 roky jsem nehrál. Ale spadl jsem do toho znova. A tentokráte pořádně. Teď už mám půjčené jak od bank tak i nebankovních společností a jak jsem si to všechno tak hezky spočítal, tak na účtě mám 4.000 Kč a společnostem dlužím 2.700.000 Kč. Nicméně podle jednoho psychologa (četl jsem) prý ještě na dně nejsem. Jeho věta byla: "Ještě žiješ, takže ještě na úplném dnu nejsi."

  add Reagovat
 • Radek
  Anonymní
  Přidáno: 28.7.2017 10:14

  Jakubovi

  Ahoj Jakube, to znám... nehrál jsem půl roku, a pak ani nevím jak jsem za jeden večer projel 10 000 co jsem měl u sebe za zakázku... Tak blbě jako tenkrát druhý den jsem se už dlouho necítil. Od té doby už je to asi rok co nehraju, jsem za to rád, všechno je tak nějak jednodušší, s manželkou klidnější, splácím pomalu ale pravidelně dluhy. Ten blbý večer mi ale připomněl jak je důležité všechno, o co se snažím. Taky držím palce!

  add Reagovat