NEDOKÁŽU PŘESTAT!!!

 • Autor Zpráva
 • bart
  Přidáno: 16.12.2015 15:19


  Na úvod bych řekl, že moje osobní situace je dosti kritická a kvůli gamblerství nejsem v životě vůbec spokojený.
  Jedná se o mou dlouhodobou závislost na hracích automatech, kterou jsem si v minulosti nepřipouštěl,ale za posledního půl roku vygradovala!
  Je mi 29 roků a hrací automaty mě v životě provázejí už snad od střední školy.
  Své problémy a situace jsem vždy zvládal, jenže teď v posledním půl roce, po rozchodu s přítelkyní s kterou jsem byl téměř 4 roky, to se mnou jde z kopce.
  Četl jsem na internetu o příznacích patologického hráčství a zjistil jsem nepříjemný fakt, že spadám do kategorie "závislích"
  Jak jsem již uváděl, v minulosti jsem hrával hrací automaty ale nebylo to nijak pravidelně a za žádné velké částky jako nyní.
  Nutno říci, že vždy když jsem hrál, tak vždy za přítomnosti nějakého alkoholu , nemusím být opilý, stačí mi velmi málo a jakoby by mi mozek přepne a nedokáži se rozumně rozhodovat a  myslet.
  Toť otázka, přestat s občasným pitím alkoholu, se kterým jako takovým problém nemám, ale pod jehož vlivem mě to táhne k hracím automatům?
  Už nespočetkrát jsem byl sám v sobě přesvědčený, že končím, že tímto směrem se dál už můj život ubírat nemůže ale navzdory tomuto rozhodnutí jsem se opakovaně k hazardu vracel.
  Mám obrovské výčitky svědomí a mám strach, že se z toho nedokáži dostat a že se se mnou tato závislost potáhne celý život!
  Doposud jsem se nedostal do žádných velkých dluhů ale vždy lituji prohraných peněz, říkám si co vše bych si za ty peníze mohl pořídit ale i přesto, když už to vypadá, že mám vážně rozum, tak jdu a peníze opět prohraji.
  Mám skvělou práci, spousty přátel, rád sportuji ale poslední dobou sleduji, že hraní má vliv kompletně na celou moji osobnost a tyto věci dosti zanedbávám.
  Někdy lžu lidem i rodině, protože se stydím sám za sebe a nedokážu jim říci jaké mám problémy, protože se stydím sám za sebe a říkám si proč to muselo potkat zrovna mě, když u nás v rodině nikdy,nikdo žádný hazard neprovozoval.
  Připouštím, že mám veliký problém se závislostí na hracích automatech a  zvládat sám sebe.
  Po opakované snaze a neúspěších zkončit sám s touto závislostí už si nevím rady, asi nemám pevnou vůli a už nevím jak dále :(

  add Reagovat
 • bart
  Anonymní
  Přidáno: 27.12.2015 12:56

  Já už to opravdu nezvládám,zase jsem podlehl :( Cítím, že tímto mím počínáním ztracím pomalu a jistě vše okolo sebe. Je to strašný tip závislosti,člověk vím jak mocje to zlé, ví co vše mu to bere a přesto jde a udělá to zase :( Cítím, že jsem odhodlaný s tím už nadobro zkoncovat ale nejde to, nevydržím ani jeden týden nehrát,nedokáži si říci ne, mozek prostě rozhodne za mě :(

  Trávím svátky o samotě doma v depresích, s nechutí k jídlu a na pokraji zoufalství.

  Po tom všem si už vůbec nevěřím a nevím jak se z toho dostat.

  Jak jsem psal mám zodpovědnou práci a nemohu si dovolit podstoupit někde denní léčbu.

  Je tu nějaká možnost,že dokáži nějakým způsobem ovládnout svoji závislost sám?

  Jak se ti po tak dlouhé době hraní podařilo v sobě "něco" potlačit a dokázat přestat.

   

  add Reagovat
 • Tragik
  Anonymní
  Přidáno: 28.12.2015 16:45

  Pozor na to

  Ahoj,

  máš pravdu. Je to nejstrašnější závislost. Je horší než alkohol nebo drogy. Podle toho se k tomu musíš chovat.

  Říkáš že si nemůžeš dovolit kvůli práci se nechat léčit. Není to pravda. Tohle říká právě tvá závislost protože se toho bojí. Resp. Říkáš to ty sám protože přestat uvnitř nechceš. 

  Stojí jakákoli práce za život? Jak myslíš že to s tebou dopadne? Všichni kdo nepřestanou končí v kriminále na psychiatrii nebo v márnici.

  Ptáš se po svépomocných možnostech. Takových případů je velice málo. Já doporučuji minimálně ze začátku začít pravidelným navštevováním podpůrných skupin AG. Zaveď si nějaký deník. Lemog píše na web každý den kdy abstinuje. Já si píšu do papíru a po 60ti dnech mě to baví čím daĺ víc. A u toho přijď mezi ostatní abstinující hráče načerpat sílu a inspiraci. Klidně dnes 18:30 pavilon 31 :o)

  Pokud si ale po tak krátké době opravdu podlehl dej si ten nejlepší dárek k vánocům.. dej si pobyt v PL. Změní ti to život.

   

   

  add Reagovat
 • bart
  Anonymní
  Přidáno: 28.12.2015 17:35

  Gambl VS alkohol

  Ahoj Tragiku

  Díky moc za rady a vůbec za tvoji odpověď, cením si každé Vaší odpovědi a zkušenosti,kterou jste ochotni mi prostřednictvím těchto diskusí předat.

  Jde o to, že až nyní jsem pocítil dopad hraní na mou osobnost. Vydělávám poměrně hodně peněz, vedu team lidí v zaměstnání, dluhy nemám.

  Všechno to vygradovalo půl roku zpět po rozchodu s přítelkyní,ze kterou jsem byl téměř 4 roky, samota mě zahnala do kouta a v této pro mě těžké životní situaci se vystupňovalo moje hraní do extrémů!!!

  Neprohrávám všechny mé peníze, vše si řádně platím...Jenže,když se po večírku vleču domů nebo vystoupím z taxíku,první kammě nohy zavedou je herna!

  Je jedno jestli zde prohraji 3 tisíce nebo 500kč, ráno se vzbudím a mám morální kocovinu a výčitky, ze kterých se posléze dlouho vzpamatovávám, v podstatě i 10Kč hozených do automatu je mi líto tak jako 10tisíc.

  Je to zvláštní, začínám to nenávidět aleopakovaně to dělám...Jsem v životní fázy,kdy hledám sám sebe a ve slabých chvílích mi do cesty vlezl tady ten "bordel" z kterého je těžká cesta ven!

  Jeninou výhodou v tomto boji jepromě si myslím, že jsem žádný hazard neřešil aniž bych nebyl pod vlivem alkoholu, ani jediná myšlenka jít si zahrát nebo "zaparkovat" v herně. Spouštěč pro chuťjít hrát je u mě alkohol a to bohužel i ve velmi malé míře, kdy to prostě nedokáži ovládnout, podotýkám, že s alkoholem jako takovým problém nemám a v podstatě si dám pouze o víkendech s kamarády a v ty chvíle podléhám i automatům :(

  Momentální řešení je pro mě zkončit s konzumací alkoholu a uvidím jaké to přinese výsledky, pevně doufám, že to bude jeden z kladných kroků jak se vypořádat se závislostí na hracích automatech.

  Velice rád bych se zůřastnil nějakého takového sezení,kde se poznám s lidmi, kteří mají stejný problémjako já:)

  Sezení probíhá kde? Olomouc-Brno???

  Ještě jednou díky . . .

   

  add Reagovat
 • Tragik
  Anonymní
  Přidáno: 28.12.2015 17:43

  AG praha

  Ahoj.. já znam jen pražské skupiny. V brně ale určitě pomoc najdeš také.

   

  http://anonymnigambleri.cz/

   

  Alkohol.. to je zajímavá kapitola. Setkal jsem se s hromadou gamblerů. Alkohol je častým spouštěčem v hodně případech. Pozor ale není to spouštěč jediný. 

  A hlavně.. neřešíš problém s alkoholem ale hraním. Pouhým odstaněním spouštěče budeš ve větším bezpeší ale dokud nepoznáš povahu své závislosti nepomůže to.

   

  Já například alkohol jako spouštěč nemám ale nepiju už skoro vůbec taky. Jednoduše proto, že jsem se snažil na sobě změnit co nejvíce věcí, ktreré mě brzdí v rozvoji. 

  Tedy nepít je dobrá volba ale není to vše.

   

  Na závěr tě jen ubezpeším.. těmito fázemi prošli skoro všichni. Hromady pokusů to zvládnout sami. A znovu a znovu. A nyní už opravdu. 

  Jde o to že to je těžší než si myslíš a to že to sám nedáš je pro každého těžké si přípustit. 

  Vyhledat pomoc není v tomto případě projev slabošství ale naopak inteligence.

  Nevyhledat ji není projev statečnosti ale lehkomyslnosti.

   

  Drž se.. Tragik

  add Reagovat
 • Lemog
  Anonymní
  Přidáno: 30.12.2015 20:37

  Hlavu vzhuru

  Ahoj barte, 

  nikdo jiny nez ty se do toho boje za tebe pustit nemuze, okoli nebo napr. tento web ti muze podat popmocnou ruku formou rady apod.

  Ikdyz ja jsem se nedal cestou navstev skupin AG, jak tady doporucuje Tragik -  zdravim Tragika - , v tvem pripade by snad tato rada a navsteva skupiny mohla byt prvnim impulsem k uvedomeni si rozsahu problemu a stanoveni formy lecby.

   

  Ja ac nenavstevuji tyto skupiny , prochazim samoterapii a to tou formou, ze se stykam s alkoholiky , kteri uspesne absolvovali lecbu v PL a nyni abstinuji. Osud mi prihral do me blizkosti lidi, od kterych pomalu a jiste ziskavam informace a sam se snazim pomahat a motivovat tyto "vylecene" alkoholiky  a cim dal tim vic se zacinam odblokovavat a mozna se nekdy dostanu k tomu, ze pred nimi priznam, ze jsem gambler. Uz jsem pochopil, ze priznat se nekomu, kdo vubec nema poneti co tato nemoc obnasi, je nesmysl a je jen mala nadeje, ze clovek nepohybuji ci se ve svete abstinujicich zavislych jen velmio tezko muze pochopit, co proziva gambler, fetak, alkoholik. 

  Ja uz mam za sebou ambulantni navstevy psychologu specializujicich se na gamblerstvi, znam sve reakce a proto jsem zvolil samolecbu - tezko ti poradit, jak to mas udelat, nejprve snad kompletni poradek v mozku ve chvili, kdy jsi v "normalnim stavu mysli". Sam musis prijit na to, ze NEHRAT je tva nejvetsi vyhra.

  Me je 46 let , tento rok v zari jsem si rekl, ze mam dve moznosti:

   1. Seknout s tim a i za cenu, ze do konce zivota budu splacet dluhy, presto muzu relativne v klidu zit a rozdavatt radost 

  2. pokracovat v hrani a do peti let si nechat sezrat svou ZAVISLOSTI i ten zbytek zdraveho rozumu a pak si jit skocit z nuselskeho mostu

   

  Vybral jsem prvni moznost, ted jsou to 3,5 mesice co nehraji a nekourim, uzivam si zivota a  ziskavam sam pred sebou zpet svou dustojnost. Jsem silnejsi nez drive, nerozhaze me bezny problem, protoze "JA UZ NEHRAJI" a kdyz zjistis, ze svuj zivot si muzes zachranit sam, je to bajecne zjisteni a hned jde s usmevem vse daleko lepe.

   

  Doporucil bych ti pro zacatek znovu a nekolikrat si precist prispevky a rady Tragika a ikdyz ja v tuto chvili jeho nabidky navstevy skupiny nevyuzivam, v jeho prispevcich jsou i pro me "velke myslenky" a beru si z nich co si myslim, ze mi muze byt prospesne.

   

  Preji vsem abstinujicim na jakekoliv zavislosti pekny silvestr a dobry novy rok, dekuji spoludiskutujicim za prispevky, reakce, nazory, dekuji webu za moznost byt zde s vami.

   

   

  Lemog

  add Reagovat
 • Lemog
  Anonymní
  Přidáno: 17.12.2015 17:55

  Ahoj barte,

   

  bud rad, ze jeste nemas dluhy a ze jsi na to prisel ve 29 letech. Muzes s tim neco delat a pracovat na sobe, je to nemoc a budes se muset smirit s tim, ze je to boj na cely zivot. 

  Me je 46 let, konecne jsem se odhodlal s tim bojovat, abstinuji 3 mesice , krasne 3 mesice - mam pocit ze ziskavam zpet svou svobodu a dustojnost.

  Ja jsem se pustil do boje sam, je na tobe jak se citis a zda vyhledas pomoc psychologa, psychiatra, AG, PL, odborne literatury apod. Jen je jasne, ze neco se sebou delat musis, jinak te tva zavislost ukoleba a v nejmene ocekavane chvili brutalne napadne a jsi v tom kolotoci zpet.....a to je to , co nechces.

   

  Doporucuji navstivit doktorka.cz - tema gamblerstvi , ja jsem tam cerpal informace a inspiraci pro abstinenci. Jsou to pribehy fakticky zivych gambleru a partnerek gambleru, me toto pomaha

   

  Tak hodne síly ve tvem boji

   

  Lemog

  add Reagovat