Prosím o radu

 • Autor Zpráva
 • Tomáš z Prahy-východ
  Přidáno: 21.4.2015 13:53

  Dobrý den.Chtěl bych vás poprosit o pomoc.Je mi 33 let žiju s rodiči a mám velke dluhy cca 500 tisic ze sportovního sázení.Už nevím jak dál ale vím že už nechci nikdy sázet a začít žít normální život,ještě splácím rodičum asi 200 tisic kteří mi už jednou pomohli.Nejradši bych se šel léčit ale potřebuju pracovat abych mohl splácet své dluhy.Citím se fakt špatně a byl bych rád kdyby jste mi doporučili nějakeho psychologa.Věřím že bez sázení dokážu žít,když mi pomohli s dluhem prvně rodiče tak jsem dokazal asi rok nesázet,problem byl v tom že mi ještě nějakej dluh zbyl a mě nenapadlo nic jiného než si ten dluh vymazat sázením tak jsem si zase pujčil :-( a byl jsem v tom znova.Ted nevím co mám dělat protože jsem totalně bez penez a příští měsíc kolem 15.května už nebudu mít na splátky mého dluhu a nevím co mám dělat dál jestli to říct rodičum z čeho mám strach ,aby je to nezabilo a ja si to pak nevýčital nebo co mám dělat.Je mi to fakt líto co jsem provedl a mám výčitky pač mám moc hodný rodiče které mám dost rád.Moje máma je čerstvě v důchodu a představa když jí řeknu co jsem provedl mě děsí...Budu rád za každou radu a co bych měl podle vás ted udělat??Sázení mi zničilo život ale věřím že zase bude lepe a že za 5-6 let budu bez dluhu a budu mít hezký život...Děkuju moc za každý postřeh a povzbudivou odpoved :-)

  add Reagovat
 • Tragik
  Anonymní
  Přidáno: 15.5.2015 17:15

  Tak jak jste dopadli?

  Já zázrakem tenhle měsíc vše poplatil ale další se už stoprocentně nepovede. Konec se blíží a já s tím nedokážu nic udělat.

  Jsem zbabělec, srab, i když už letos nehraju nemám na to to příznat rodině.

  Konec se blíží a ten pád bude tvrdý. Je vlastně asi zbabělost přirozená reakce. Vím zhruba co mě čeká. Přinejlepším.

  Když někdo padá z baráku taky asi zavře oči. A v duchu oddaluje co nejvíc tu chvíli nárazu. Přeci už s tím nemůže nic dělat. Jen si užívat že zatím žije byť s vědomím že už to bude trvat jen chvíli.

  add Reagovat
 • manželka
  Anonymní
  Přidáno: 15.5.2015 17:45

  Děláte to teď o mnohem horší než to je...Kdyby jste se svěřil manželce, jak to všechno je, jistě by dokázala vymyslet, co s tím a pomohla by vám tu situaci řešit. Obzvlášť, když píšete, že už jste letos nehrál. Máte snahu sám se sebou bojovat a to je důležité, ale to jak to oddalujete, až do chvíle, kdy už prostě nezbyde nic jiného než to říct a už s tím třeba nepůjde ani nic dělat, to je na tom nejhorší. Vím o čem mluvím, jsem manželka jednoho hráče, možná jsem naivní, ale stále se společnými silami snažíme s tímto problémem bojovat...vůbec vaší ženě nezávidim, tu chvíli, kdy se to dozví. Ten okamžik je opravdu příšerný, ale pak se věci začnou řešit a vám se uleví. Jí určitě ne, pro ní začnou ty nejhorší chvíle, ale i přesto vám třeba jednou zase odpustí a třeba jí už vy nikdy nezklamete...ale když s tím přijdete úplně až ve chvíli, kdy to prostě nepůjde nijak jinak řešit, tak to pro ní bude horší a dost možná vás i opustí (a není se čemu divit). Možná si ani neumíte představit, jak hrozné je být odkázaný na to, jestli váš partner zklame, podlehne závislosti a spolu se sebou vezme ke dnu i vás a vaše děti nebo jestli tentokát opravdu bude tak silný a celá rodina už bude moct být v klidu. Ta nejistota je opravdu hrozná...Tak se vzchopte a začněte to řešit dřív než bude úplně pozdě! Držím palce vám a hlavně vaší rodině, ať tenhle hnus už jednou pro vždy porazíte!

  add Reagovat
 • Tomáš z Prahy východ
  Anonymní
  Přidáno: 15.5.2015 20:46

  Ahoj Tragiku.Jsem na tom uplně stejně ,velkou náhodou jsem poplatil poplatky u banky za splátky uvěru ale ta další už nevyjde..Taky nemám odvahu to říct ,užírám se tím... ale myslím že by jsme se měli pochlapit a říct...čím dřív to bude venku tím lepe takhle se tím akorat užíráme..Já mám strach že skončím na ulici nebo tak něco,ohromně sklamu rodiče a myslím že už navždy stratím jejich důvěru a to mě užírá... drž se ""

  add Reagovat
 • Tragik
  Anonymní
  Přidáno: 29.10.2015 12:22

  Game Over

  Tak už je to.

  dělal jsem to horší a věděl o tom přesto jsem tonedokázal zastavit.

  Je to mnohem horší než jsem si představoval. Chci jen všem říc že každá minuta co hrajete ba co říc i když nehrajete a pouze to tajíte.. každá minuta je ztracená. Udělejte první krok.. napište sms.. nebo mail.. nebo vzkaz někomu na kom vám záleží. Nebudete se pak moci už vymluvit.. 

   

  ¨Já nevím jeslti to dokážu.. ale kdybych tak dlouho nečkal měl bych o 100 procent větší šance.

   

  Mějte se.. a držte se.

  add Reagovat
 • plokkol
  Anonymní
  Přidáno: 30.10.2015 0:02

  Tragik

  zdar,

  nejsi tragikomik z TS? Pokud ano, napiš mi na plokkol@seznam.cz...Pokecáme a něco ti navrhnu...

  add Reagovat
 • Koník
  Anonymní
  Přidáno: 3.5.2015 17:43

  Zdavím všechny, jak se vede? Ukončil jsem práci u hasičů a zítra nastupuji do Rakouska. Gemblerství mi vzalo důvěru u přátel a vysněnou práci záchranáře ale to nejcenější si vzít nenechám - RODINU.Dostal jsem ještě šanci a je jen na mě jak s ní naložím..Hodně sil všem!

  add Reagovat
 • Tomáš z Prahy východ
  Anonymní
  Přidáno: 25.4.2015 9:29

  to Tragig: děkuji za ten odkaz na ten Ondřejov,zkusím tam zajít... Ty už se někde léčíš ambulantně???Měj se a drž se!!!

  add Reagovat
 • Kimicars
  Anonymní
  Přidáno: 25.4.2015 0:04

  Jsem tu poprvé....!!!

  Dobrý. Náhodou jsem se dostal tady k diskusi a jak tak pročítám příběhy tak zjišťuji, že jsem asi dobře. Hraji s malýma pauzama už 12 let.....ano...12 let!!! V matech jsem nechal za svůj život šílenou sumu. Pořád jsem si namlouval, že vše zvládám ale tohle je pryč!!!! Pryč a jsem v totálním průseru kdy se stydím, hnusím sám sobě za lži, za hraní a za vše co mi tento děs přinesl a kolik odebral!!! Šílené je to zapírání, lhaní ,výmluvy a jiné. Už to nedávám. Řeknu si co udělám a stejně jak to začne ve mne šílet tak jdu a pustím třeba vše co mám u sebe. Mozek se zastaví a jedeš. A potom budíček. Ale je pozdě. Zase pozdě. Hrůza. No nic. Musím. 

  add Reagovat
 • dubbie
  Anonymní
  Přidáno: 4.5.2015 21:19

  Pohled z druhé strany

  Výmluvná zpověď. A děsivá. Když si představím, že něco podobného možná prožívá můj mužský, musí to být hrůza. Poznám na něm hned jak přijde domů z práce, že zase hrál a že tam nechal víc než jen dvacku za los. Vidím ten jeho výraz v očích  - je v něm všechno, co popisuješ:-( A nejhorší je, když si vymýšlí ty nesmysly, lže mi do očí a já nemám sílu na to reagovat, vlastně ani nevím jak na to reagovat, a dělám, že mu to baštím. Přitom mám v sobě obrovský vztek a z toho lhaní se mi svírá žaludek.... ale prostě nevím, jak z toho ven, a mám strach, že cokoliv udělám nebo řeknu, tu situaci ještě zhorší, že se pohádáme, že se ještě víc vzdálíme.... Je to peklo. 

  Přeju ti, abys co nejdřív našel odvahu a vyhledal odborníka. Hodně štěstí.

   

  add Reagovat
 • Kimicars
  Anonymní
  Přidáno: 25.4.2015 0:04

  Jsem tu poprvé....!!!

  Dobrý. Náhodou jsem se dostal tady k diskusi a jak tak pročítám příběhy tak zjišťuji, že jsem asi dobře. Hraji s malýma pauzama už 12 let.....ano...12 let!!! V matech jsem nechal za svůj život šílenou sumu. Pořád jsem si namlouval, že vše zvládám ale tohle je pryč!!!! Pryč a jsem v totálním průseru kdy se stydím, hnusím sám sobě za lži, za hraní a za vše co mi tento děs přinesl a kolik odebral!!! Šílené je to zapírání, lhaní ,výmluvy a jiné. Už to nedávám. Řeknu si co udělám a stejně jak to začne ve mne šílet tak jdu a pustím třeba vše co mám u sebe. Mozek se zastaví a jedeš. A potom budíček. Ale je pozdě. Zase pozdě. Hrůza. No nic. Musím. 

  add Reagovat
 • Koník
  Anonymní
  Přidáno: 23.4.2015 21:48

  Přesně tak, žijem jen jednou a záleží jen na nás jak to bude dál..Mám ženu a za pár dní 2 letou dceru a čekáme další přírustek a udělal jsem to zase..Nezáleží jestli máš nebo nemáš rodinu - spíše plus pro tebe - neublížil si dalším lidem..Máme všichni tři dost podobné příběhy..Musíme bojovat a dokázat druhým ,že to zvládnem!Věř mi ,že i já jsem to hodněkrát podělal a vždy si řek a teď už to bude ok..Už jsem se dostal do situace,že nechci ututlávat co se stalo a je jen dobře ,že hodně mých přátel o problému ví..o to víc mě motivuje, že více lidem mohu dokázat proměnu!!

  CHCEMELI ŽÍT VE SNU - TAK SNY SI MUSÍME PLNIT!

  add Reagovat
 • gambling gambling
  Moderátor
  Přidáno: 22.4.2015 20:12

  pro "Tomáše"

  Dobrý den, Tomáši,

  pokud tomu správně rozumím, tak Vás v současné době trápí množství dluhů a vědomí, že od května nebudete moct své závazky dále splácet. Rád byste také našel nějakou odbornou psychickou podporu v Praze. Dále líčíte své obavy z reakce rodičů.

  Dluhová problematika je vždy velice náročná a je důležité znát celý příběh, který za ní stojí, aby to šlo kvalitně řešit. V této chvíli Vám můžu na základě Vámi nabídnutých informací poskytnout pár základních a osvědčených zásad.

  Velice důležité je komunikovat s Vašimi věřiteli. Pokud jim dáte vědět, že se obáváte toho, že nebudete moci dále splácet v plné výši, je možné, že se s nimi dohodnete na odkladu splátek, nebo na jejich snížení.

  Věřitel musí přijmout jakoukoliv Vaši platbu, i kdyby nebyla v plné výši. Sice se tím nezbavíte penále, ale zabráníte velkému nárůstu dluhů během krátké doby.

  Píšete, že bydlíte se svými rodiči a váháte, jestli jim říci o Vaši situaci. Domnívám se, že otevřenost by Vám přece jenom mohla přinést něco pozitivního – třeba pocit, že v tom nejste sám. Možná by v komunikaci s nimi pomohlo, když byste zároveň měl nachystány nějaké varianty jak dál, nebo již načaté první kroky k řešení situace. Dokážu si představit, že by právě konkrétní kroky mohly to, co nyní zažíváte, částečně odlehčit a zároveň zabránit tomu, aby vylíčení Vašich potíží bylo pro Vaši rodinu tolik stresující. Nehledě na to, že to, co si nyní necháváte pro sebe, může jednou "prasknout". Takový způsob pak pro rodinu může být mnohem bolestivější, než když byste jim to vysvětlil v klidu Vy sám. Uvědomuji si, že citlivé podání takových zpráv není vůbec jednoduché. Jak na to by Vám mohly poradit v některém z center, které níže uvádím. Tam se Vám budou moci věnovat osobně a v případě Vašeho zájmu také dlouhodobě a systematicky.

  Další typy, jak postupovat můžete také nalézt v naší publikaci „Jak na to? Aneb dlužníkův průvodce“, jejíž elektronickou formu naleznete zde.

  Kontakty na poradenská centra:

  Středisko prevence a léčby drogových závislostí Drop In o. p. s., Karolíny Světlé 18, 110 00 Praha 1, tel.: 222 221 124, e-mail: stredisko@dropin.cz, http://www.dropin.cz/index.php/home

  Centrum Rubikon, Korunní 10, Praha 3, 130 00, tel: +420 739 470 408, e-mail: info@rubikoncentrum.cz, web: www.rubikoncentrum.cz

  Občanská poradna Společnou cestou, Spytihněvova 4, Praha 2 – Nusle, 128 00, tel.: +420 223 011 642, e-mail: info@spolcest.cz, web:http://www.spolcest.cz/obcanska-poradna-o-s-spolecnou-cestou/

  Tomáši, velice oceňuji Váš optimistický přístup, s nímž se Vám tato náročná životní etapa bude překonávat určitě snáz. Zároveň doufám, že zmíněny informace budou pro Vás užitečné a přeji Vám hodně sil a vytrvalosti při cestě k případnému oddlužení.

   

  add Reagovat
 • Koník
  Anonymní
  Přidáno: 21.4.2015 21:17

  Ahoj Tome, všechny příběhy tady jsou hodně podobné a cítím s tebou - vím o co jde a jak ti je hrozně..Rozhodně nic nezatloukej a s pravdou ven!Kolik je nový dluh?Taky jsem to vydržel dlouho a nenapadlo mě nic lepšího abych dluhy rychle vymazal prubnout štěstí ...Nevím jestli léčebna pomůže - když dokážeš nehrat tak dlouho ale určitě pomoc psychologa vyhledej!Mám dobré zkušenosti..Taky musím chodit do práce aby bylo na splácení..Je třeba vydržet a být na sebe pyšný za každý den nehraní a sázení..Určitě máš i nějaké kamarády tak se svěř!Můžu ti dát jednu radu - pravidelně choď na tyhle stránky a piš jsem své zážitky a pocity a čti příběhy druhých  a zjistíš že nás je hodně s podobnýma zážitkama a trápením.Drž se Tome!

  add Reagovat
 • Tomáš z Prahy východ
  Anonymní
  Přidáno: 22.4.2015 15:07

  Ahoj Koníku.Děkuju moc  předem za Tvé rady a za odpověď.Muj dluh je u bank 550 tisic a to nepočítám ůroky,mám to splácet 6-7 let.A ještě k tomu splácím a dlužím rodičum asi 200 tisic.Ten poslední pruser jsem si udělal během posledního měsíce kde jsem prohrál 300 tisic no prostě strašný..Moje stavy se ted nedají popsat ale jsem absolutně vyčerpán(vůbec to nedávám a mám i myšlenky že bych si to hodil ale na to nejsem tak silnej) a nemám moc sil , je to asi strašná kocovina.Když si všechno spočítam tak od příštího měsíce jsem když všechno poplatim -4 tisice takže nebudu mít na splátky,nevím co dál nechci aby to došlo až k exekutorovi.Proto jsem se ptal na nějakou práci kde bych si vidělal aspon 22-25 čistýho ale o něčččem nevím ale sháním tak uvidim.Ta přestava dluhů je strašná lepší na to nemyslet.Myslíš že bych to měl rodičum říct????Nevím,nevím moc jim tím ublížím :-(.Jsem hajzl !!Ale věřím že bude lepe.... měj se pěkně a at se Ti daří:-) Ty jsi taky vsázel na zápasy???

  add Reagovat
 • Tragik
  Anonymní
  Přidáno: 23.4.2015 13:39

  Jsem na tom podobně

  Mám o něco nižší částky ale podobný osud.

  1. průšvih - prozrazení, pomoc rodičů, léčení, zbytek dluhu o kterém nikdo nevěděl řešen recidivou. Přitom ten zbytek byl směšný.

  2. Kolečko sázení pokusů se to napravit.. přísahání že když to vyjde už na to nesahnu.

  3. zdesetinásobení půvdní problémové částky.

  4. tajná půjčka na pokrytí + něco navíc abych "vydělal na splátky"

  no a od té doby půl roku sice nesazim ale taky nevím jak zaplatím další splátku. Taky nemám sílo o tom říc a požádat o pomoc znovu.

  Do toho mám ještě ženu a děti.

  Vím že se to už zvládnout nedá.. ne bez pomoci a že to donekonečna neutajím přesto zbaběle oddaluju ten okamžik kdy blízkým ublížím druhým přiznáním či prozrazením.

  Nebuď blbej jako já. Rodiče to přežijou ale když budeš silný bude to jen lepší. Od toho okamžiku kdy to řekneš už se můžeš uzdravovat a budovat nové a lepší.. Takhle se ničíš a skončíš s nějakou schízou nebo tak. Vím o čem mluvím.

  Tragik

  add Reagovat
 • Tomáš z Prahy východ
  Anonymní
  Přidáno: 23.4.2015 16:59

  Moji rodiče my už jednou taky pomhli a já myslel že už nebudu nikdy sázet,vydržel jsem to asi 8 měsícu jenže pak že bych si mohl vsadit za litr a byl jsem v tom znova a daleko huře těch 300 tisic jsem prohral za hrozně krátkou dobu.Nejvíc mě na tom štve že jsem to prosázel tím že jsem začal vsázet blbosti a navyšoval jsem sázky,ale už je to pryč chci skončit na pořád,nikdy už nechci prožívat to co prožívám ted,moje psychika je pod bodem mrazu a místo toho abych se sebral a začal bojovat tak jsem uplně mimo,je to špatný a taky nevím jak to skončí.Chtěl bych se z toho vyškrabat sám ale bohužel to sám nezvladnu,nejradši bych s tím rodiče vubec nezatěžoval ale oni určitě už ted něco tuší pač moje osobnost se hodně mění.Je to velký svinstvo.Musíme se s těmi penezmi rozloučit a udělat za tím tlustou čáru jinak se z toho zblázníme.Musím to nějak začít řešit pač pokud s tím nic nebudu dělat tak brzy příjdou exekutoři a to nechci dopustit.Mám velký strach to rodičum říct.Tragiku bud aspon rád že máš ženu a díte??Žena Tě v tom nenechá :-) já se užírám tím že nemám a nikdy mít rodinu nebudu i když bych moc chtěl,hlodá mě že jsem nic v životě nedokázal akorát se dokázal zadlužit,připádám si jak troska ale věřím že když vydržíme tak za nějakej čas to bude e lepší.

  To Tragig:děkuji za koment.Musíme se vzchopit ,žijeme jen jednou,!!!

  add Reagovat
 • Tragik
  Anonymní
  Přidáno: 24.4.2015 13:46

  Klasika

  Ten příběh je fakt stejný i s tím navyšováním a kratším časem, a sázením kravin. Tak to prostě je. Mozek je v tu chvíli nemocný. Někdy mě to přijde jako zlý sen.

  Dohodni si terapii.. alespoň jedno sezeni. Třeba na www.ondrejov.cz

  Jedno sezení tě nězabije.. budeš mít pocit že pro to něco děláš. Navíc kdyby to náhodou prasklo je to že jsi se o něco pokusil polehčující okolnost.

  To je taky to co ti chci říc... já taky prozrazení odkládám. Ale když to praskne samo má to jednu obrovskou nevýhodu. Už ti nikdo neuvěří že jsi to chctěl řešit. A možná i budou mít pravdu.

  Ta rodina mě asi pomůže na druhou stranu je pro mě horší se vyrovnat s tím že ubližuju někokmu jinýmu než sobě.

  Ta recidiva je hrozná věc.. dalo mě takovou práci abych si vybudou zpět jakous takous důvěru. Neumím si představit to podstoupit znovu.

  Tak doufám že je ti alespoň pomůže že nejsi sám.

   

   

   

  add Reagovat
 • Tomáš z Prahy východ
  Anonymní
  Přidáno: 24.4.2015 21:38

  Takle to dál nejde...nějak to vubec nedávám... nemělo to nikdy začít...je to moc špatný...Nevím jak to skončí....musíme vytravat ..pokazili jsme si život ale furt je cesta jak to ukončit a nikdy nehrat..vím že vše vyřeší čas ale ted to je hodně špatný...myšlenky jsou ruzný..jsme stracení....ale musíme bojovat!!!!!Jsme nepodaření...

  add Reagovat
 • Koník
  Anonymní
  Přidáno: 27.4.2015 21:37

  Přesně - ŽÍJEME JEN JEDNOU!!!Zítra jdu naposledy do své vysněné práce - o který jsem vždy snil a sám dobrovolně se jí vzdávám!Díky sázení a automatům a hlavně Tome - kvůli lhaní a zapírání a slibování, že už to nikdy neudělám..Nikdy bych se jí nevzdal nebýt dluhů...Jestli máte pocit, že vše zvládnete sami bez pomoci druhých a odborníků - tak se mílíte..Nikdy jsem nechtěl aby to došlo až takhle daleko ale bohužel došlo - tak se prosím hecněme a kopnem ty hnusné stavy a sresy a udělejme si život krasný a plný radosti! Mám teď možnost práce v zahraničí ale vím že mě nebude naplňovat jako hasičina ale mám možnost a šanci udělat své rodině a přátelům život mnohem lepši - už jiné šance nebudou....Jsem silný.....a chci abych se mohl na sebe podívat do zrcadla..

  add Reagovat