Tak už dost...

 • Autor Zpráva
 • Šárka Licehammerová
  Přidáno: 2.7.2012 11:39

  Prvně zjistím, že nejsem až tak spokojená s tím, co se děje a pak přichází moment, kdy si už řeknu: "Tak už dost!" Přestože takovýchto momentů může být více a může se stát, že po rozhodnutí se vrátím  (na chvíli či na delší dobu) k chování "před", bývají to důležité chvíle, které mohou inspirovat mě, ale i ty ostatní. Pojďme se podělit o takovéto okamžiky...

  add Reagovat
 • Lemog
  Anonymní
  Přidáno: 19.11.2015 21:11

  Kde jsou všichni gambleři?

  Ahoj všem, dnes 67. den bez gamblu a cigaret.

   

  Zdá se mi to tady s příspěvky dosti slabé. 

   Asi jsou vsichni gambleri v herne a ze jich tam chodi, ja jsem potkaval stare, mlade, zenske, chlapy a kdyby hrali marťani - chodili by i oni. 

  Anebo jsou vsichni gambleri zavreni v Pl a leci se.

  Na diskuze nikdo nechodí...a jestli ano tak nediskutuje.

   

  V polovine zari jsem si taky rekl "TAK UZ DOST"

   

  V posledni dobe, az znacne unaven z prace, chodim z prace cast cesty zamerne pesky a koukam kolem sebe. Drive jsem si nevsimal a nevnimal okoli - chce se mi rict- to je krasa - kazdy odnekud nekam jde, kazdy se svymi starostmi i radostmi, nekdo bezi, nekdo jde, nekdo troubi, vetsina se usmiva - taky se snazim usmivat.

  Preji hodne sily v boji se svou zavislosti vsem odhodlanym bojovnikum

   

  Lemog

   

   

  add Reagovat
 • Koník
  Anonymní
  Přidáno: 19.2.2015 18:59

  Konec zlého a začátek nového a krásného

  Rozhodl jsem se že použiji tenhle web jako terapii a budu jsem pravidelně dávat příspěvky. Hraju cca 7 let automaty a sázky.. Prvně jsem musel s pravdou ven cca po půl roce hraní a udělal jsem dluh cca 200 tis. Tenkrát mi pomohla ještě budoucí manželky rodina a dokázali jsme zaplatit dluh cca za rok a hlavně jsem nehrál a nesázel .Dokázal jsem to vydržet vždy dost dlouho ale pak to přijde jak blesk z čistého nebe a vždy jsou to hrozné částky. Poslední hraní je 250 tis cca 3 – 4 týdny .Řekl jsem o problému lidem kterým jsem to nikdy nechtěl prozradit a dost jsem šokoval .Musel jsem s pravdou ven a říct o problému i lidem, kterým jsem nikdy nechtěl vyprávět,  jaký  jsem gauner vůči rodině a přátelům, kterým jsem lhal a půjčoval si peníze.. Manželka o problému ví už od začátku i její rodina mi po prvním velkém průšvihu pomohla - myslela že to byl jen zkrat a stud to říct a proto jsem vytloukal klín klínem. Půjčili mi peníze a dluhy jsem do roka zaplatil a hlavně nehrál jsem...ale pak zase přišel zkrat ale to už jsme řešili jen my a pár přátel - chtěli pomoci a věřili že to zvládnu. .Když neudělám žádný průser a nehraji tak si myslím že jsem dobrý chlap jak říká moje žena. Dobrý a úspěšný sportovec a záchranář - moje vysněná práce. .ale když hraju tak jdu přes mrtvoly a neohlížím se ani na svoji úžasnou dceru a ženu s kterou čekáme druhé dítě.. Dostal jsem poslední šanci a rozhodl jsem se ukončit i profesi hasiče a odejít za prací do Rakouska za mnohem větším výdělkem a vyřešení finanční situace ale hlavně se chci změnit i Já a chci být zase uznáván mezi přáteli a rodinou ale u některých si myslím že už jejich názor ničím nenapravím. Hodně jsem se vždy soustředil na sebe a na své sportovní úspěchy v práci a teď se chci toho dobrovolně vzdát a soustředit se na svou rodinu - jak časově tak i finančně jí zabezpečit.. Důležité je hlavně začít něco dělat a řešit problém svého Gemblerství  - protože problém mám Já a hlavně i má rodina..

  Tak už dost hraní !!!

  add Reagovat
 • gambling gambling
  Moderátor
  Přidáno: 23.2.2015 19:50

  Pro "Koník"

   

  Děkujeme za milý příspěvek a oceňujeme Váš závazek vůči Vám i dalším přispěvatelům webu. Budeme zvědavi na Vaše příspěvky i to, jak se Vám daří. Možná vytvoříte další příběh - máme již dva a dalším jsme otevřeni.

  add Reagovat
 • Koník
  Anonymní
  Přidáno: 25.2.2015 14:06

  SELINCRO

  Ahoj, chci se optat zda máte taky někdo zkušenost s prášky proti bažení selincro? Mám je vyzkoušené , že zaberou ale v osudových chvílích jsem je nepoužil - záměrně.. Teď vím že je chci začít používat pravidelně - jedna tableta stojí sice cca 90 KČ ale lepší než prohrát spousty peněz.

  add Reagovat
 • alexapeta
  Anonymní
  Přidáno: 19.2.2015 17:51

  nezvladnu to...

  Dneska jsem po tydnu nedolala a sla jsem opet hrat..me pocity jsou hroozneee citim se strašně moc špatně..Těd vím,že to nedokážu přestat je to těžke ..jsem vyřízená nebaví mě žít..

  add Reagovat
 • gambling gambling
  Moderátor
  Přidáno: 23.2.2015 19:44

  Pro alexapeta


  Dobrý den, 

  Váš přispěvek je velmi otevřený a plný intenzivních tíživých pocitů. Ty se dostavují po hraní, někdy bez ohledu na výhru nebo prohru. Uklouznutí či relapsy jsou při abstinenci součástí procesu úzdravy a je důležité nepodléhat selhání či neúspěchu. Naopak, doporučuje se za každý úspěch ocenit (týden jste dokázala odolat hraní) a začít jednoduše odznovu. A v každém případě je možnost vyhledat odbornou pomoc, jak již bylo nabízeno v předešlých příspěvcích.

  Držím pěsti.

  add Reagovat
 • alexapeta
  Anonymní
  Přidáno: 15.2.2015 22:14

  stydim se..

  stydim se za to,ze jsem hralaPlačícíjednoou jsem vyhrala jackpot a tak to dopadlo ze jsem byla zavisla den co den se citim silnejsi,kdyz nechoim hrat.Doufam,ze to zvladnu a dostanu se ste to zivotni etapy ...nechodim hrat a ani to nemam v umyslu.Vse se da zvladnout jen clovek musi chtit,ikdyz je to tezke ale casem to dokazeme vsichni co jsme si rekli DOST,,,proto musime byt silni..Křičící

  add Reagovat
 • gambling gambling
  Moderátor
  Přidáno: 16.2.2015 10:12

  odpověď pro "alexapeta"

  Dobrý den,

  odpovíme na všechny dotazy od „alexapeta“ současně, snad to tak pro Vás bude v pořádku.

  Z Vašich řádků čtu odhodlání ke změně, silnou touhu po tom, abyste se už nemusela zabývat hraním. Ve Váš prospěch jistě hraje to, že se cítíte silná a máte i dobrý motiv – Vaše dvě děti. Zároveň se zmiňujete o tom, že jste vyčerpaná, nevíte, jak dál, kde a jak začít. Takové pocity bývají docela běžné – na jednu stranu člověk chce, na druhou neví, čeho se chytit, co konkrétně začít dělat jinak… Jak podotkl Marek v příspěvku výše, osobní schůzka s psychologem může být jedním z možných dalších kroků. Podané ruce mají ambulance v Brně, Olomouci a Zlíně, odborníky však najdete i v dalších městech. Možností je také Skype konzultace, kterou každá naše ambulance nabízí. S psychologem pak můžete podrobněji probrat, jaké konkrétní kroky můžete podniknout, co Vás může podpořit ve Vašem rozhodnutí, jak překonat slabší místa. 

  Náměty, jak se zařídit v běžném životě, můžete najít také na tomto webu (např. http://gambling.podaneruce.cz/o-projektu/jednotlive-kroky/udrzitelnost-zmeny/; a v dalších odkazech). Prvními možnými kroky může být např. seznámit Vašeho partnera s tím, že chcete přestat hrát, či také si na papír sepsat všechny důvody, proč nehrát – tím, že si je takto ujasníte a sepíšete, získávají větší váhu.

   

  Moc Vám držíme palce, ať Vás Vaše odhodlání podrží na cestě od hazardního hraní.

  add Reagovat
 • alexapeta
  Anonymní
  Přidáno: 12.2.2015 21:46

  Potřebuji pomoct..

  Jsem zoufala a potřebuji pomoc..nevím co mám dělat,rozhodla jsem se dnes přestát hrát automaty.Jsem vyčerpaná a nevím na koho se obrátit.Chtěla bych touto cestou pradit.Cítím se silně a chci to dokázat,že přestanu hrát.Mám dvě děti,které mě motivují abych přestala jen potřebuji radu jak začít..moc děkuji Zamračený

  add Reagovat
 • Marek
  Anonymní
  Přidáno: 15.2.2015 18:02

  Hlavní je že jsi uvědomujete že máte problém a jste rozhodnuta to řešit. Z vlastní zkušenosti doporučuji si domluvit osobní schůzku a tam se ze všeho vymluvit, potom se uvidí co dál.

   

  Sám jsem si zavíslostí prošel a držím vám pěsti, aby se vám povedlo začít.

  add Reagovat
 • alexapeta
  Anonymní
  Přidáno: 12.2.2015 21:38

  Dnes jsem si řekla,dost..

  Musím přestat hrát,jsem matka dvou děti..chodíme s partnerem spulu do herny..dneska jsem prohrala další penize a řekla jsem si dost už nedokážu tak žít dál...jsem na dně,vše v sobě dusímPlačící

  add Reagovat
 • Gamblerka2013
  Anonymní
  Přidáno: 24.1.2015 23:28

  Internetové sázení - vše jsem zpackala

  Dobrý večer,

   

  pročítám si různé stránky, protože jsem závislá na sázení. Prosázela jsem neuvěřitelnou sumu. Bojím se to přiznat partnerovi, očekávám rozchod, ale prostě se tak bojím, nedokážu si představit, že se teď odstěhuji a budu dělat co? Sázet dál? Potřebuji chodit do práce, jsem tam nově, nemůžu si dovolit jí na léčbu. A strašně se stydím, nechci, aby to kdokoliv zjistil...prosím, poraďte mi, existuje nějaká online poradna, nebo jiný způsob...musím přestat, ale už se jen strašně bojím, občas jsem šílená vzteky, ale hlavně se bojím, že už to nejde napravit, co jsem provedla.

  add Reagovat
 • gambling gambling
  Moderátor
  Přidáno: 27.1.2015 20:06

  Dobrý den, 

  děkujeme za Váš upřímný příspěvek v diskuzi, ve kterém líčíte svou zkušenost se sázením i momentální situaci, způsob, jak nad tím vším uvažujete.
  Již z první věty lze vyčíst, že jste se ocitla ve fázi, kdy Vy sama mluvíte o pocitu závislosti. V těch dalších větách přemýšlíte nad možnostmi, jak dál, píšete o svých pocitech studu, vzteku, obavách. To všechno zní, jako kdybyste chtěla s danou situací hnout. To je velmi důležité a vůbec to není málo proto, abyste mohla docílit svého. To, co cítíte, jsou pocity, které jsou blízké lidem se zkušeností na sázení či hraní. Často jsou to právě ony, nepříjemné pocity, které je rozpohybují a dají věci do chodu. Nevím, co by následovalo, pokud byste mluvila s partnerem otevřeně, zároveň chápu, že je to pro Vás důležité znát. Většina lidí, kteří tak udělali, pocítila velkou úlevu od starostí. U některých se stalo, že jim otevřenost přinesla ukončení vztahu. Ve všech případech to bylo pro partnery či blízké překvapující, což je asi srozumitelné. Tím vším chci říct, že ačkoliv může být reakce lidí, kteří s Vámi žijí nebo které máte ráda, různá, nemusí se nutně změnit to, co byste chtěla se sázením udělat. Přemýšlím nad tím, jestli se máte na koho obrátit s prosbou o pomoc. Může to být partner nebo také rodina, kamarádi či odborná pomoc (ambulantní/pobytová) nebo také všechny možnosti dohromady. Někdy může pomoct pouhá jistota, když víme, jaké možnosti můžou nastat, a my se na ně dokážeme lépe připravit. Ale určitě i jiné věci, o kterých se můžete dočíst třeba na našich stránkách, nebo se zkuste také podívat na http://www.nehraj.sk/ .

  Co se týče online poraden, je možné Váš případ konzultovat přímo s námi formou skype:
  ambulance.adiktologie;
  ambulance.elysium;
  Ambulance Adiktologie Zlín.

  Nebo je také možné přijít osobně dle toho, odkud jste - viz kontakty:
  http://gambling.podaneruce.cz/pomoc/,
  http://www.drogy-info.cz/index.php/map/?region_id=3.

  Přeji Vám hodně zdaru při řešení situace a jestli budete chtít, můžete se s námi o to podělit.

  add Reagovat
 • Koník
  Anonymní
  Přidáno: 20.2.2015 20:59

  Skype

  Dobrý den,

  rád bych se chtěl zeptat jak funguje možnost terapie po skypu? Jak často a kdy se může využívat? Děkuji

  add Reagovat
 • gambling gambling
  Moderátor
  Přidáno: 23.2.2015 11:25

  Odpověď - skype

  Dobrý den,

  pravidla naleznete v "Pravidlech skype konzultace" (ve složce Diskuze/Poradna). 

  add Reagovat
 • Timea
  Anonymní
  Přidáno: 21.1.2014 16:47

  Tak už dost

  Můj problém jsou internetové sázky, přesně řečeno live sázky. Cca před rokem jsem úplnou náhodou, teď vím, že to byla náhoda a štěstí,vyhrála větší obnos peněz. Od té doby pravidelně sázím. Ač se mi podařilo několikrát vyhrát, jak je to matoucí.... , tak celkově je prohraná částka velká, nevyhrála jsem nic, jen prohrála. Rozhodla jsem se, že už nebudu živit sázkové kanceláře, že už nechci lhát, nechci se hádat s manželem, kterého mám moc ráda, nechci přivést do problémů moji rodinu. Prostě chci přestat sázet.  3 týdny jsem nevsadila, ale na sázení myslela, pak jsem si tajně dala na účet 400,- no a jasně, vyhrála jsem 4000,- , které jsem do hodiny prohrála, přišlo zklamání, úzkost....druhý den jsem prohrála dalších 1000,- Tak a začínám znova, věřím, že se té závislosti zbavím, protože to chci. Velmi bych uvítala , kdyby se o internetovém sázení více psalo, přijde mi , že je to hodně opomíjené téma.

  add Reagovat
 • Klára Myšáková
  Moderátor
  Přidáno: 22.1.2014 11:27

  Milá Timeo,

  děkujeme za Váš příspěvek. Jak sama píšete, jste odhodlaná se sázením přestat, hlavně kvůli Vaší rodině, která je pro Vás důležitá, což je skvělé. Je vidět, že jste motivována opravdu přestat, pokud byste potřebovala nějakou radu, doporučení, můžete nás telefonicky nebo mailem kontaktovat (kontakt zde).

  Internetové sázení začíná být, čím dál více nebezpečnější. Máte pravdu, že by se o něm mělo více mluvit a psát. Bereme to jako inspiraci pro nás a do budoucna připravíme nějaký text týkající se právě internetového sázení. 

  Držíme Vám palce ve Vaší odhodlanosti přestat hrát, a budeme moc rádi, pokud nám dáte prostřednictvím, ať už webu či jinak, vědět, jak se Vám daří.

   

   

   

   

  add Reagovat
 • vašek
  Anonymní
  Přidáno: 22.4.2013 11:36

  Václav P.

  Ahoj,zravím všechny,jsem tu nový,neustále hledám nějaké fórum nebo stránky,kde bych se mohl podělit o své hraní nebo získat nějakou inspiraci pro řešení problémů,skoro 3 roky jsem závislý na internetovém sázení a zadlužil sem se na 2 miliony,do sázení hledám spíš útěk z reality,potože přes veškerou snahu se vším přestat a věci řešit se mi věci řešit nedaří,byl sem v nejrůznějších institucích pro finanční tíseň,moje žena je mi velkou oporou,ale nedaří se ném s věřiteli dohodnout žádné splátkové kalendáře,moc bych si přál,aby už věci dostali pevný rozměr a já jen splácel,ale neustále někdo vyhrožuje a uhání mne a už nevím kudy kam,rozvádím se v naději,že ženu a dceru částečně uchráním od dluhů,mám chuť si pak hodit provaz,tenhle boj s věřiteli nejde vyhrát.

  add Reagovat
 • Tomáš Klášterecký
  Anonymní
  Přidáno: 29.4.2013 12:03

  zdravím Vás, Vašku

  díky za příspěvek i za upřímnost. "Pevný rozměr věcí" je moc důležitý, úplně vám rozumím...

  Tady v diskuzi asi nevyřešíme Vaše dluhy, což by pro Vás asi bylo teď nejúlevnější. Naplánovat jejich řešení bývá běh na delší trať, my máme dobré zkušenosti např. se sítí občanských poraden - jsou v každém větším městě a dluhové poradenství umějí dobře.

  Udělal jste už důležité kroky k ochraně blízkých, možná je na čase udělat něco pro sebe..:)

  přemýšlím ale, co by šlo udělat už teď..? Z Vašeho příspěvku úplně nepoznám, jestli jste už přestal sázet, nebo ne.? S tím můžeme pomoci zase my, nebo jakákoliv jiná podobná poradna. A nebo - zaujaly Vás nějaké postřehy dalších lidí tady v diskuzi?

  držím palce, pokud budete chtít, ozvěte se, můžeme domluvit konzultaci...

  Tomáš Klášterecký

  add Reagovat
 • Vašek
  Anonymní
  Přidáno: 31.5.2013 11:46

  sázení

  dobrý den,omlouvám se,že odepisuji až nyní,ale bohužel jsem neměl přístup k internetu.

  V současné době,pokud jde o sázení,tak již neprovozuji žádné eskapády za vysoké tisíce či desetitisíce,čas od času spíše udělám nějaký tiket na štěstí a ten vsadím maximálně za 20 korun,říkám si co kdyby náhodou.Rád bych před sázením varoval i ostatní,tváří se to velice nevinně a je velmi obtížné rozpoznat,kdy tomu člověk propadne,není to stejné,jako výherní automaty,ale velmi podobné.Pokud jsem sázel běžné tikety na výsledky zápasu,tak se mi i celkem dařilo,ale po čase jsem přišel na chuž tzv. livesázkám a tam začaly veškeré mé problémy,nemusí se čekat několik dní,výhra je připisována okamžitě a dá se to dělat celý den,protože je pořád na co sázet a tím se to začíná ztotožňovat s hracími automaty.Věřím,že existují způsoby,jak s dá sázením vydělávat a že je někteří lidí využívají,ale jako každé úsilí to vyžaduje sázecí disciplínu a morálku a já ji prostě nemám a dodržovat nedokáži,takže nakonec stejně vždy peníze skončí v sázkové kanceláří.

  Již před časem jsem ztratil iluze o tom,že bych někdy mohl vyhrát zpět všechny ty peníze,které jsem do toho nastrkal,ale přesto jsem to pořád dělal.Zřejmě je v to spojeno i s jistým adrenalinem.Vypůjčil jsem si veliké peníze jak od finančních institucí,tak i od spousty známých na směnky,kteří si mysleli,že jim sázením vydělám peníze,protože jak už to tak u gamblera bývá,na venek se tváří tak,že mu jde vše od ruky a slaví samé výhry.

  Několika lidem už jsem o tom všem řekl úplnou pravdu,ale nesetkal jsem se s přílišným pochopením,ti lidé vůbec nemají představu o tom,co se ve mne odhrává,co prožívám a proč co dělám.Takže od říkání věcí na rovinu už jsem se také trochu oprostil,protože mne příliš nepovzbudili,spíše naopak.

  Ptal jste se,zda mne zde zaujali příběhy jiných lidí,nejvíce mne oslovil příběh v sekci Vaše příběhy,vidím zde spoustu společných jmenovatelů a věcí,se kterými se dokáži ztotožnit,nemám bohužel tušení,jak se do této sekce příběhy přidávají,ale rád bych se také podobným způsobem podělil o svůj příběh.

  Zatím Vám moc děkuji a všem abstinentům držím palce.

  add Reagovat
 • Tomáš Klášterecký
  Anonymní
  Přidáno: 10.6.2013 11:44

  ocenění

  Dobrý den Vašku,

  chci Vám poděkovat za reakci, je vždy příjemné dozvědět se, jak se věci vyvíjejí. Navíc u Vás, zdá se, jde vše dobře - zkusil jste, co vám vyhovuje a co nikoli a našel si v tom vlastní cestu a přes občasné drobnější sázky se zdá, že se v tom cítíte spokojeně.

  Stejně tak nás těší, že Vás oslovil příběh z našich stránek a budeme moc rádi, když se podělíte i o ten Váš. Přímo tady na stránkách bohužel vložit nejde, ale pokud nám jej pošlete na adresu gambling@podaneruce.cz, rádi jej v sekci "Vaše příběhy" zveřejníme.

  Těším se a držím palce, ať se Vám daří i nadále

  Tomáš Klášterecký

  add Reagovat
 • Raa
  Anonymní
  Přidáno: 14.1.2013 13:42

  nejen gambl

  Bude to moje soukromá teorie, ale rád bych se o ni tady podělil a budu rád za váš pohled na věc. Ono těch "Tak už dost!" může být v životě spousta a nemusí jít jen o hraní. Můžu si říct, že přestanu třeba jíst sladký, lhát, mít doma bordel... a to rozhodnutí a změna může být stejně těžká, jako když chci přestat hrát. Spíš to přichází postupně, ale jakmile o tom začnu přemýšlet, nebudu už potom nikdy úplně spokojenej s tím stavem, jak jsem to měl doteď. A pak jednoho dne přijde to vědomí, že už nechci a že to už opravdu zvládnu. zatím jsem to tak měl ve víc věcech.

  add Reagovat
 • Jana
  Anonymní
  Přidáno: 11.2.2013 16:04

  díky

  díky za popis, vidím to podobně... jak se daří? Pořád zvládáš?

  add Reagovat
 • Jana
  Anonymní
  Přidáno: 11.2.2013 16:07

  diskuze

  aha, já reagovala na Raa, ale objevilo se to nad jeho příspěvkem... tak jen chci napsat, že ten předchozí koment a otázka patřila Raa Usmívající se

  add Reagovat
 • Jan
  Anonymní
  Přidáno: 19.3.2013 14:06

  sohlas

  jo, taky jsem na sebe přísnej, jinak to nejde

  add Reagovat
 • Šárka
  Moderátor
  Přidáno: 27.9.2012 13:23

  "Dá se prosím na to vše zapomenout?"

  Loko, četla jsem si Váš příběh a v hlavě mi jelo, že máte pravdu. Fungujete, nijak Vás to úplně neohrožuje, ale jsou příjemnější způsoby, jak utratit takové peníze než je hodit do nějaké bedny.

  Ale co teď dělat, aby se to nedostalo za tu hranu, kdy už to přestane být "jen drahou zábavou"? A ještě lépe jak se tohoto drahého "zlozvyku" zbavit?

  Loko, já opravdu věřím, že to jde, že jednou to vymažete, přestanete, nebudete na to myslet. Jen tohle občas trvá pekelně dlouho. Důležité je pořád zkoušet a snažit se změnit tenhle návyk a nepolevovat, i když se to občas daří. A to je zatraceně těžký a chce to odvahu a srdce bojovníka.

  Moc ráda bych Vám dala nějakou kouzelnou radu, jak na tohle všechno, ale taková neexistuje a je třeba zkoušet přicházet na tu vlastní. Když se proklikáte stránkami tady, najdete spoustu tipů a kontaktů. Někdy je snadnější nebojovat sám a vzít si k tomu někoho, kdo Vám pomůže.

  Je jasné, že vždycky budete muset někde vzadu v hlavě vědět, že automaty jsou pro Vás riziko a že když se něco stane (stres, bolest, ... kdovíco dalšího), tak je jednoduché sáhnout po něčem, co Vám fungovalo a jít si zahrát. Každý máme tendenci k něčemu jinému a vy máte toto.

  Běží mi hlavou: Co pro Vás znamená zapomenout, nemyslet přestat? O čem je to "trhnutí", když jdete okolo herny? .... a nejen pro Vás Loko, ale i pro vás všechny ostatní, co to čtete?

  add Reagovat
 • Loko
  Anonymní
  Přidáno: 23.9.2012 10:51

  A dost po Xté

  Dobrý den nedávno jsem narazil na zcela totožný problém tak kopíruji a upravuji: Můj problém je v tom, že automaty hraji jen když se trochu více napiji, cca jednou za 1-2 měsíce. Když však hraji, jsem schopný prohrát docela dost peněz (i 50 000Kč). Nemám žádné dluhy a ani nikdo z nebližších v okolí netrpí (rodinu nemám), nikdy jsem neprohrál tolik aby to ohrozilo moji existenci, přesto by se ty peníze daly využít lépe a zábavněji.
  Alkohol nepiji moc často, ale někdy mám potřebu vypláchnout a to pak se může stát, že si zahraju. (není to pokaždé). Např. letošní leto jsem trávil i kiosku u vody a bezvadně jsem si odpočinul.
  Snažím se vyhýbat podnikům kde jsou automaty (v našem městě je pouze jeden), protože když automaty nejsou v dosahu ani mě nenapadne hrát., ale jakmile je vidím...Někdy do nich zapsdnu někdy ne,.
  Docela dobré je, že nikdy nesázím vše a furt mi docela funguje nějaká ochrana (pro jistotu jsem všechny peníze které mám přepsal na účet matky (i výplata mi tam chodím). Bohužel na můj účet přistály nějaké peníze za pozemek a tak jsem měl možnost toho opět využít k bednám.
  Po tom co druhý den vystřízlivím tak jsem samozřejmě naštvaný s desnýma výčitkama svědomí, smutkem, depresí i brekotem...a s rozhodnutím, že nikdy už hrát nebudu a vydrží to pár týdnu. Jako kdybych na to zapoměl. Pak se člověk trochu víc napije, přejde se do nočního podniku, kde jsou automaty a už je zase vymalováno, přesně jako včera:-(((. Celkem jsem utratil již 200 000Kč. což je má roční možnost úspor. Jse svobodný pracující denně (bohužel někdy dost časově náročné- i 12hodin v kuse).Vysokoškolský diplom a práce v prstižním architektonickém ateliéru. Peníze vydělávám duševně (jsem umělecký architekt). Hrubý roční příjem 400 000Kč plus nějaké drobné prémie. Jinak dost též sportuji, jezdím na kole, hodně chodím, mam rád přírodu, chodím též na houby, po horách a podobně. nevím kde se to ve mně bere. Zžírající je též nenávratnost peněz. 200táců by se šiklo na nějakou extra výbavičku do přírody či expedici.....Dá se prosím na to vše zapomenout? Prostě v duši to vymazat, již na to nemyslet, přestat...nebo budu neustále chodit okolo podniků kde mají bedny a vždycky to ve mě hrkne?....

  add Reagovat
 • Tomáš Klášterecký
  Anonymní
  Přidáno: 3.9.2012 10:01

  S pravdou ven

  Díky Mileno, často se setkáváme s tím, co píšete - hodně lidí popisuje, jaká byla obrovská úleva "jít s pravdou ven". I když se to zdálo předtím skoro nemožné, těžké... setkal jste se někdo s takovou situací?

  add Reagovat
 • Milena
  Anonymní
  Přidáno: 27.8.2012 20:22

  Je super jít s pravdou ven

  Zdravím všechny,moje "UŽ DOST" proběhlo zhruba před půl rokem.Je pravda,že tomu předcházelo hodně probdělých nocí,dluhů,se kterými se mimochodem vypořádávám doteď a taky se se mnou málem rozešel přítel,na kterém mi hodně záleží...Lidi,jediné co vám můžu poradit,je to,aby jste v tom nezůstávali sami.Nebojte si říct o pomoc...Ze své zkušennosti vím,že říct pravdu (kompletní) je hodně těžké a určitě se za to stydíte,ale je to strašně důležité...A určitě se nebojte jít ke specialistovi.Já tam ještě pořád taky docházím a to už se vůbec necítím "nemocná". Ještě jedna rada na závěr:není ostuda si říct o pomoc,horší je v tom pokračovat...

  add Reagovat
 • Mejla
  Anonymní
  Přidáno: 31.7.2012 13:04

  Zdravím, chtěl bych napsat, co se děje od mého Tak dost.

  zatím tři týdny nehraju, to je nejdelší pauza za poslední tři roky. Zkusil jsem zavolat, jak jste radil, zatím jsme se viděli třikrát, ještě nevím, jak dlouho to bude potřeba, ale jsem rád, že sem to udělal. Je mi jasný, že zdaleka není vyhráno, ale vidím teď po tý pauze věci trochu jinak, s odstupem.

  Píšu to hlavně pro ostatní, kterým se třeba děje to, co nedávno mě. Je potřeba NĚCO! udělát, nebojte se toho!!!

  add Reagovat
 • Tomáš Klášterecký
  Moderátor
  Přidáno: 11.7.2012 12:27

  Mejlovi

  Dobrý den Mejlo, chci Vás ocenit, že jste se odhodlal napsat sem, co se Vám právě děje... zdá se, že se stalo něco, co jste sám nechtěl a teď sám úplně nevíte, co to znamená a jak se k tomu postavit. Myslím si, že podobně by se ve Vaší kůži cítila asi většina lidí...

  Zároveň mi přijde jako dobrý nápad Vaše myšlenka, že byste se šel někam poradit. Může to být jednorázová záležitost, nebo může přejít v pravidelné docházení někam, to by se asi ukázalo časem. Teď byste ale právě mohl mluvit hlavně o tom, co se stalo a co to vlastně znamená, jestli už skutečně došlo na Vaše rázné "Tak dost"!

  můžete se obrátit na naše poradny v Brně či Olomouci, nebo na další podobné služby podle Vašeho bydliště. Kontakty najdete v sekci Kam dál.

  Držím palce!

  Tomáš Klášterecký

  add Reagovat
 • Mejla
  Anonymní
  Přidáno: 10.7.2012 15:10

  Už dost!

  Taky bych si chtěl konečně říct už dost! Žena se chce rozvést,, dluhů mám na deset let a stejně jsem teď dva dny hrál, sem debil. Mám radši někam zajít, než mi zasse vodtrne? tohle se mi stalo už několikrát..?

  add Reagovat