diskuse/poradna

 

Část webu Diskutujeme je pro všechny návštěvníky této stránky, kteří se s ostatními chtějí podělit o své zkušenosti s hazardním hraním. Dále pro ty, kteří chtějí slyšet reakci od lidí s podobnou zkušeností a neočekávají odbornou pomoc, ale spíše laickou zkušenost, radu. Ta může být mnohdy podporující, nabízející nový směr, jiný pohled, citlivý přístup a také vycházet z hodnověrných informací. Chtěli bychom Vás podpořit v psaní Vašich zkušeností, proto Vám nabízíme konkrétní témata, na která můžete reagovat. Pokud zrovna na toto téma nebudete chtít odpovídat, určitě si můžete zvolit a vytvořit vlastní, které není v nabídce. 

V sekci Odpovídáme se nachází online poradna. Zde nám můžete napsat konkrétní dotaz. Tato část je pro ty návštěvníky webu, kteří mají zájem o odbornou pomoc. 

Sekce Podněty, přání a připomínky je tu jen pro Vás. Byli bychom velmi rádi, kdybyste nám podali zpětnou vazbu o tomto webu - zda jste zde našli, co jste potřebovali nebo naopak jste nenašli to, co jste hledali. 

V poslední sekci Vaše příběhy naleznete příběhy lidí, kteří se rozhodli bojovat s démonem hazardního hraní. 

 

Pravidla diskuse a poradny

 • Vaše příspěvky čtou lidé, nikoli počítač. Nepište nic, co byste nedokázali říct druhému tváří v tvář.
 • Ostatní přispěvovatele ve fóru respektujte. Nikoho neurážejte. Pokud se tak stane, příspěvky tohoto druhu budou okamžitě smazány.
 • Před odesílám příspěvku se, prosím, přesvedčte, zda už nebylo stejné téma v minulosti zodpovězeno.
 • Seznamte se, prosím, s autorskými právy jiného díla před jakýmkoliv jeho sdílením.
 • Naše diskusní fórum nepodporuje spam a šíření obchodního sdělení. Takové příspěvky budou v nejbližší době z diskuse odstraněny.
 • Nešiřte, prosím, falešné či nepravdivé zprávy, můžete tím někomu ublížit.
 • Na Vaše dotazy v poradně budeme odpovídat nejpozději do 4 pracovních dnů. Na dotazy ve fóru budeme reagovat pouze v případech, kdy se jedná o porušení pravidel diskuze či v jiných nezbytných případech. Tímto plně otevíráme prostor těm, kteří mají osobní či zprostředkovanou zkušenost s hazardem.

 

Pravidla skype konzultace

 • Je určena pro lidi se zájmem o řešení jejich obtíží týkajících se hazardu.
 • Můžou jí využívat jak samotní hráči, tak jejich blízcí.
 • Konzultace probíhá v předem stanovený čas, který lze domluvit buď formou zprávy přímo na skype (ambulance.elysiumAmbulance Adiktologie Zlín; terapeuticke.centrum.olk) anebo formou mailu (ambulance.zk@podaneruce.cz, gambling@podaneruce.cz, terapie.olk@podaneruce.cz) či zasláním sms na číslo konkrétního centra (Zlín, Olomouc, Brno).
 • Pracovník, který má na starosti skype, odpoví na žádost o termín konzultace během jednoho pracovního dne. Provoz skype zabezpečuje každé z našich zařízení dle vlastní pracovní doby, která je uvedena v jednotlivých záložkách (Olomouc a Prostějov, Zlín).
 • Konzultace formou skype umožňuje buď videohovor anebo klasický hovor bez využití webkamery. Hovor/videohovor probíhá na obou stranách za stejných podmínek (tedy buď se oba dva účastníci hovoru vidí anebo se pouze slyší). V jiných případech má pracovník právo odmítnout konzultaci a zároveň nabídnout konzultaci jinou formou (osobní setkání, online poradna atd.).
 • V době skype konzultace je pracovník v místnosti sám (podobně jako při osobním setkání) a druhá strana hovoru se tedy nemusí obávat přítomnosti jiných lidí. Zároveň se od účastníka hovoru na opačné straně očekává totéž. Jsou tak zajištěny podmínky pro maximální diskrétnost hovoru.
 • Kontakt, účet, ze kterého volaný kontaktuje centrum, pracovník nikdy nepřidává do seznamu svých kontaktů a každá takováto žádost je zamítnutá z relevantních důvodů. 

 

Děkujeme Vám za dodržování těchto pravidel.

 

Pro další inspiraci doporučejeme:

Pokud byste měli zájem podívat se na jiný svépomocný web, určitě doporučujeme tento http://www.nehraj.sk/ . Jedná se o slovenský web pro hráče, kde také naleznete spoustu inspirujících informací.