Přidání příspěvku

Reakce na: Muj sen

Autor: Snílek

Jsem človek ,který mel sny ale nastalo tvrde probuzení a tak začala ma kariera hraní.Dluhy,ztrata všeho,rodiny,kamarádú,problemy v práci.3 pokusy o sebevraždu.Ale proč?Byl jsem na lečení ,chodil jsem k psychologovi,hodne jsem četl ,ale i tak si myslím,že gambling je výsledek osobnosti a konkretní situace ve kt. se človek ocitne.

Muj príbeh a moje  problemy s hraním.sen-1/odvdečit se rodíčum,pomoct sourozencúm,vystudovat,udelat karieru,hodne vydelávat,mít rodinu kde nebudou hádky,deti o kt. se  dobre postarám,mít auto,dúm,chatu,jezdit na dovolenky.Tento sen se stal skutečností.2/Ale potom nastalo probuzení a tvrdá realita a moje urazená,ukrivdena,nepochopená osobnost se s tím začala trápit po svém.Hrál jsem od svého mládí mariáš a po prestehovaní do jineho mesta už jako ženatý jsem se k tomu po 15 letech vrátil a byl jsem dobrý,ale bylo to hlavne s dúvodu partie,nových známostí ne gamblerství.Herny jsem navštívil jen náhodou z nudy,ale ne často snad 5x do mých 44 let kdy se vyhrotili vztahy  s manželkou.Počatek byla smrt meho otce a konfliktní situace kvuli dedičství,kt.jsem podcenil a nerozeznal ve sve slepote zpúsob myšlení me ženy/to jsem mel 38 let/.Rodičum jsem v minulosti dal finance na koupi bytu,protože sourozenci ani rodiče nemeli a my  jsme meli hojno.Hned po smrti začala manželka nalehat ,aby jsem byt prepsal na sebe ,co se mi nelíbilo ale i tak jsem se nechal presvedčit a tuto neprijemnou požadavku jsem rekl vlastní rodine-naštestí prepis nebyl možný,ale tato zkušenost už mne provázela.Když se rodiče  me manželky následne  dostali do podobné situace to jsem mel cca 40 let neváhal jsem a dúm ve kterém bydleli celý život jsem koupil,aby ho majitelka,kt. ho získala v  rámci  restituce neprodala cizím lidem a oni by se museli vystehovat./myslel jsem,že  tímto manželka pochopí,že pomáhat je třeba/ Když nebyla manželka spokojená v práci souhlasil jsem,však vydelávam dost ať zustane doma a bude mi delat papírovou práci a odvody budu platit.To mi bylo tak 45.A potom to melo rychlý spád.Deti už byli mene doma/studovali v zahraničí-Praha,Berlin,Moskva,Barcelona,Vídeň,Katovice/já stále chodil 1x2x týdne na mariaš do klubu a zacal jsem hrat poker na PC ale ne o peníze jen o body.Když jsem to zvladol na PC zkusil som si nejaké malé turnaje a dost mne to bavilo.A teď to zkrátím.Byl jsem hrdý na to co jsem dokázal.Uspešný v práci,hrdý na sve deti,pomohl jsem rodičúm,postaral jsem se o ženu,Meli jsme  byt,dúm,auto,2 nebytove prostory k podnikání,,2 garáže,chatu s pozemky,2 krásné moudre deti,žena kt. nemusí chodit do práce,žádné dluhy.Přišla manželská krize,hodne vecí vyřeceno v hádkách,ale i tak jsem nikdy nepomýšlel na rozvod,ale když už jsem toho mel moc tak se stalo že jsem  z kamarády zustal dele a neco se aj vypilo.Když mne manželka začala podezirat,že si najdu nejakou mladší/hodne spolužáku to tak udelalo a žena je znala,tak jsem chtel,aby nemela strach a jako dúkaz jsem veškerý majetek  prevedl na ni a soud zrušil bezpodilove vlastnictví.A potom se to zhoršilo ješte víc.Hádky častejší,slova kt. víc ubližují a já jsem se šel opít.Bohužel jsem v opilém stavu šel hrát poker cash /bylo mi 46 /, prohrál jsem vetší obnos a potreboval jsem 70 tis. na zaplacení dluhu.Požadal jsem svoji manželku,aby mi dala tuto sumu.ale odmítla.To mne urazilo,nazlobilo protože i tak to byli naše peníze,kt. mela manželka na účte a kt. si ušetrila za trváni našeho manželství.Všechny nehnutelnosti,náklady na studium ,společne dovolenky v exot. krajinách,domácnost jsem doposud hradil sám,krome cca 8 let kdy byla zamestnaná.Dluh jsem zaplatil ,ale musel jsem si predčasne zrušit živ. poistku a tak jsem prišel o cca 100 tis.Situace se nezlepšila tak jsem chtel aby jsme zašli do manželske poradny a snažili si naše problemy vyrešit s pomoci odbornika.Nesouhlasila,že ať tam chodím sám,že to nepotrebuje.Snažil jsem se podle rad psychoterapeutky chovat,ale nepomohlo to a hádky a moje uteky z domu začali být častejší.A když mi  jednoho pekného večera /ano byl jsem opilý,chtel jsem si vzít peníze ,kt. jsem mel v ložnici a pokračovat mi řekla ,že mi nic nedá a ať vypadnu,ať se odstehuju k svoji mamce,však to je múj byt/moje zlost ,uraženost,ješitnost ....../mne nastartovala ku kroku do bažin .Nejen ,že jsem si vzal penize ,ale vzal jsem si i moji platební kartu/ a šel jsem do kasína /bylo mi 48/,kde jsem od zlosti šel prohrát peníze,ano je to tak-vždy jsem byl na peníze,ale tam jsem myslel jen na to jak bude zuřit,že jsem vybral z učtu peníze že se aspon tak pomstím,resp. že ji potrestám.A potom se to stávalo časteji,až jsem se dostal do situace,že jsem to už nezvladal psychicky a šel jsem dobrovolne na lečení gamblerú ,abych ukazal detem a žene ,že to chci zmenit.Byl jsem tam 8 týdnu/bylo mi 49/.Ostatní meli navštevy rodiny,manželek,detí,já za celý pobyt 1 kolega a 4 kamarádi.Nezlobil jsem se ani nezlobím,ale bylo mi to líto.Myslel jsem,že po lečení se to zmení,ale urážky,hádky,výtky probíhali znova ,tak jsem začal chodit k psychoterapeutke a znova se snažil chovat podle jejich rad.Nepomohlo a po hádce,urážkách jsem se znova vydal utrácet,ale už s vidinou a vírou,že budu mít štestí a zaplatím tak aspoň nejake dluhy.Nestalo se tak,naopak dluhy rostly a od mého 51 roku života se potácím se splacením dluhu a žití  z mesíce na mesíc. Je mi skoro 54.Minulý rok jsme byli rozvedeni.Minulý rok jsem musel ukončit podnikáni pro platební neschopnost.Tento rok se pokusím požadat o osobní bankrot.Nemám nic,krome Auta,stareho PC,bydlim u mamky,kamarády už nemám,taky si myslí,že jsem gambler,

Já si to nemyslím,Vím,že jsem byl zklamaný,podvedený,urazený.Vím,že jsem hlupák a chyba je u mne.Proto verím,že takových jako jsem já,nebo podobných je hodne.Moje rada je jednoduchá,když Vás manželka uráží slovne,neváží si Vás pro to co jste pro ni a deti udelal,,když uráží Vaši rodinu,když Vás vyhodí z bytu rozvedte se a to i když mate deti,pokud je to možne okamžite.Nikdy nenapište majetek na svou ženu.Nikdy si nepujčujte penize i když Vám je banka nabízí.

Nejsem gambler,ale zklamaný zoufalec,kt.hledá nádej,protože nic jiného nemá, 

Život,lidé,myšlenky,situace,osudy jsou mnohem složitejší  než se o nich píše v naučné literature o gamblerech,Preji všem,aby našli včas příčiny,které  je  mužou privest do situace,kdy už Vám nikdo nepomuže.  

Omlovám se za pravopis-špatna klavesnice.

(max. 200 znaků)

(min. 10 znaků, max. 10000 znaků)

(max. 100 znaků)

(např: info@domena.cz, max. 50 znaků)

Při reakci na můj příspěvek odeslat upozornění na zadaný e-mail

captcha

(Opište červené znaky)