Jaké služby nabízíme

 

1) INDIVIDUÁLNÍ TERAPIE A PORADENSTVÍ

 

Průběh terapie

Setkání trvají 50-60minut (v případě práce s párem nebo rodinou může být tento čas prodloužen na 90 minut).

První setkání je více informační, kde se navzájem seznámíme. Budeme od Vás chtít vědět s čím za námi přicházíte a jaké jsou Vaše očekávání a představy od naší spolupráce. Seznámíme Vás s podmínkami a možnostmi naší služby. Zodpovíme Vaše dotazy na nás.

Pokud se domluvíme na další spolupráci, stanovíme v jaké sestavě se nadále budeme setkávat. V případě psychologického poradenství a terapie se domlouváme minimálně na 5 setkání, po kterých budeme vyhodnocovat, zda jdeme správným směrem.

Nedokážeme Vám zaručit, že po 5, 15 nebo 20 setkáních vyléčíte. Ale pokud budete pravidelně chodit za pracovníky a pracovat na svých cílech, věříme, že Vám bude lépe.

V rámci individuální terapie se Vám budou věnovat naši terapeuti, přičemž je obvyklé, že na svém cíli pracujete společně s jedním konkrétním terapeutem.

 

Dluhové a sociální poradenství

Poradenství je určeno pro klienty mající potíže s patologickým hráčstvím (a jejich blízké), díky kterému se ocitli v komplikované sociální a finanční situaci.

V rámci sociálního poradenství Vám pomůžeme s orientací v sociálním systému, v dávkách státní sociální podpory, s hledáním zaměstnání, se zvýšením vlastní konkurenceschopnosti na trhu práce, případně v kontaktu s jinými institucemi.

Využijte také možnosti dluhového poradenství a přijďte zkonzultovat Vaši finanční situaci. Pomůžeme Vám se zorientovat v půjčkách, exekucích, insolvenci, přidružených soudních a rozhodčích řízeních. Pomůžeme Vám zjistit skutečnou výši vašeho dluhu a společně navrhneme další řešení. Ukážeme, jak zodpovědně pracovat s finančním rozpočtem, podíváme se na úskalí půjček.

S řešením Vaší komplikované sociální a finanční situace Vám bude pomáhat Mgr. Petra Ličková.

 

2) SKUPINOVÁ TERAPIE A PORADENSTVÍ

 

Podpůrná terapeutická skupina pro hráče, gamblery a sázkaře

V rámci služeb Terapeutického centra můžete navštěvovat terapeutickou skupinu, kde se setkávají lidé v různé fázi léčby své závislosti. Skupina poskytuje bezpečný prostor pro sdílení zkušeností a pocitů ve společnosti lidí s podobnými potížemi. Na vedení skupiny se vždy podílejí dva terapeuti z našeho týmu. Skupina se opětně otevírá v září 2018.